Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung E1190 - prosta muszelka w przystępnej cenie

Samsung E1190 - prosta muszelka w przystępnej cenie

Q! 23 Sierpnia 2011 13:56

0 0

samsung e1190Samsung wprowadza na polski rynek prosty telefon w obudowie typu clamshell, model E1190. Jego cena detaliczna wynosić będzie 109 zł.

Samsung E1190 ma ekran CSTN o przekątnej 1,43 cala i rozdzielczości 128 x 128 pikseli. Książka adresowa pomieści 1000 kontaktów, od których w pamięci telefonu będzie można zapisać do 500 wiadomości tekstowych.

Telefon posiada również odtwarzacz MP3, głośnik zewnętrzny, alarm, zegar, notatnik, kalkulator oraz przelicznik walut. Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 800 mAh. Gabaryty urządzenia to wymiary 88 x 44 x 18,9 mm oraz masa 71,2 gramów.




E1190 jest kolejnym modelem Samsunga z linii najprostszych i najtańszych telefonów. Wcześniej na polskim rynku pojawił się jednobryłowy model E1180, o którym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • -3

    1. ~  2011-08-23 14:07:09  host: blt117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Takie telefony mają jedną jedyną zaletę: rozmiar. Reszta to same wady :P Mikroskopijny ekran, słaba klawiatura, konieczność otwarcia muszelki, żeby zacząć rozmawiać...

  • 0

    2.  2011-08-23 14:10:48

    Pokaże go Ojcu. Jego x480 zasługuje już na emeryture ale nie było następcy który spełnia wymagania: tani, klapka, nowy, samsung.

  • 2

    3.  2011-08-23 14:21:26

    Ad 1. A bardzo niska cena takiego telefonu to nie zaleta tylko wada? Otwarcie muszelki może oznaczać gotowaosc do rozmów i nie trzeba telefonu odblokowywać. Zakończenie rozmowy poprzez zamkniecie muszelki to przecież też udogodnienie. Ekran i klawiatura idealnie chroniona i nie trzeba wydawać na folie.

  • -2

    4. ~  2011-08-23 14:38:15  host: blt117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @3 Nie mógłbym w dzisiejszych czasach pogodzić się z tak małym ekranem. Do otwarcia klapki musiałbym używać obu dłoni, wciskanie palców między połówki i jakieś dziwaczne gesty jedną ręką nie są wygodne (na przykładzie SGH-B300, do którego mam właśnie dostęp). Łatwiej przesunąć czy wcisnąć przycisk blokady albo musnąć ekran jednym palcem. Moim zdaniem klapka to jedna wielka wada. Nie będziemy się spierać, bo to moja prywatna opinia i nie przekonasz mnie, że cechy wynikające z wad są zaletami, bo te pierwsze mają dla mnie większą wagę :P Btw. niska cena to przeważnie niska jakość.

  • 2

    5. ~  2011-08-23 14:40:01  host: dci12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Świetny fon. Używam super prostego E-1080i i uważam, że jest kapitalny. Mały, bateria trzyma do tygodnia, można blokować numery telefoniczne i smsowe oraz nierozpoznane. Do rozmów i smsów nic więcej nie potrzeba. W dobie posiadania dwóch, trzech simów to idealne rozwiązanie.

  • 0

    6. ~  2011-08-23 15:13:44  host: z29-14.opera-mini.net

    chopy.. Co tak narzekacie? Nie lubicie muszelek? :D muszelke trzeba dwoma rekami no i palce tez trza wtykac :D a na powaznie to fajny kom dla fanow klapki no i prostoty

  • 1

    7.  2011-08-23 15:47:18

    Miałem z klapką, ale mi się urywały i trudno było odtworzyć jak ktoś nie ma paznokci ;)

  • 0

    8.  2011-08-23 16:02:20

    Bardzo fajny.Lubie prostotę.

  • 0

    9. ~Miki  2011-08-23 17:38:57  host: sub208-158.elpos.net

    Ja bardzo lubie...muszelki...Tylko czemu ta nie jest rozowa.?..-;)))

  • 0

    10. ~  2011-08-24 00:16:00  host: chaos.tpnet.pl

    Nie wiem, skąd tak zdecydowane i negatywne opinie o "muszelkach". Clam-shell pozwala na upchniecie w telefonie znacznie większej klawiatury oraz znacznie większego wyświetlacza niż w obudowie typu "classic". Dodatkowo zarówno klawiatura jak i ekran są chronione przed uszkodzeniem. Nie jest możliwe nieumyślne dzwonienie lub wysyłanie SMS-ów, jak to się zdarza w telefonach o budowie klasycznej. Dla mnie same zalety, wad jakoś nie mogę dostrzec.

  • 0

    11. ~thepolskitroll  2013-06-16 07:18:02  host: 109-207-61-165.rdnet.pl

    człowieku, czy ty widzisz w tym telefonie duży ekran? mi sie nie wydaje żeby tak było.

Dodaj swoją opinię