Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung drugi w Polsce w marcu

Samsung drugi w Polsce w marcu

WitekT 15 Maja 2006 10:36

0 0

Zgodnie z wynikami badań niezależnego ośrodka badań rynku GFK Polonia, Samsung z końcem marca tego roku objął drugą pozycję na rynku telefonów komórkowych w Polsce ze średnim udziałem w łącznej sprzedaży producentów wynoszącym około 20%.

Pierwszy kwartał z pewnością możemy zaliczyć do udanych. Już po trzech miesiącach osiągnęliśmy cel, który postawiliśmy sobie pod koniec zeszłego roku, czyli objęcie w 2006 roku drugiej pozycji na rynku telefonów komórkowych w Polsce – mówi Wojciech Wasilewski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Samsung Electronics Polska.

Ubiegły rok Samsung zakończył na szóstym miejscu mając 5% udziałów w polskim rynku. W pierwszych kwartale firma sprzedała ponad 300 tysięcy telefonów komórkowych. Cały rynek i poziom sprzedaży poszczególnych producentów opisywaliśmy szczegółowo w tej wiadomości.

Samsung wskazuje na trzy główne powody tak szybkiej zmiany swojej pozycji. Pierwszy element to radykalna przebudowa portfolio telefonów oferowanych przez firmę na polskim rynku. Obecnie na rynku dostępnych jest ponad 20 nowych modeli. Samsung oferuje telefony w każdym przedziale cenowym. W ofercie pojawiały się modele wsparte silną kampanią marketingową (m.in. ze znanym piłkarzem Ebim Smolarkiem). Wśród nowych modeli przewidzianych na najbliższe miesiące znajdą się telefony z aparatami fotograficznymi o matrycy 3 Mpix, wyrafinowane stylistycznie telefony kobiece oraz produkty przekonujące swoją innowacyjnością w tym osławiony, najbardziej "szczupły" z telefonów Samsung SGH-X820 (7 mm grubości). W kolejce czekają na wprowadzenie nowe telefony PDA z różnymi systemami operacyjnymi (Symbian, Windows) oraz szereg telefonów działających systemie UMTS.
Drugi element to bardziej precyzyjna niż dotychczas polityka handlowa mająca na celu utrzymanie i pielęgnację dobrych relacji biznesowych z wszystkimi operatorami obecnymi na polskim rynku.

Trzecim elementem składającym się na dobry wynik sprzedaży jest entuzjazm, z jakim telefony marki Samsung przyjmowane są w Polsce. W przekonaniu dyrektora Wojciecha Wasilewskiego zadziałał tu tzw. "efekt skali". Wprowadziliśmy szereg nowych, interesujących produktów dostosowując nasze portfolio do wymogów rynku i oczekiwań naszych klientów. Oprócz produktów z wyższej półki, z którymi Samsung był dotychczas kojarzony, rozszerzyliśmy naszą ofertę o kolejne bardzo eleganckie, zawansowane technologicznie i bardziej przestępne cenowo telefony – stwierdza Wojciech Wasilewski.

Samsung podtrzymuje wcześniejsze prognozy dotyczące sprzedaży dla całego rynku szacując, że Polacy kupią w 2006 roku ok. 7 milionów telefonów komórkowych. Polski rynek wolnej sprzedaży w 2006 roku szacowany jest przez Samsung na około milion telefonów komórkowych.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~Rebell  2006-05-15 11:00:07  host: nawojka01.nat.dsuj.pl

  "Osławiony" chyba nie pasuje do "x820 ", to słowo oznacza raczej, że ktos lub coś cieszy się złą sławą... (choć oczywiście mogę się mylić - nie mam słownika pod ręką:-)

 • 0

  2.  2006-05-15 11:21:37

  Rebell ma racje:) wg slownika PWN: osławiony «mający głośną, ale często nie najlepszą reputację, mający złą sławę; okrzyczany»
  a swoja droga gratulacje dla Samsunga! Telefony robi coraz lepsze i tylko MY mozemy na tym zyskac:)

 • 0

  3. ~corner  2006-05-15 11:39:46  host: aakw202.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Należało się Samsungowi. Telefony tej firmy są bardzo dobre, nawet te z grupy tanich. Kupiłem niedawno kolejnego Samsunga i jestem zadowolony.

 • 0

  4. ~  2006-05-15 14:09:45  host: w3cache.tpnet.pl

  Fony mają lepsze od monitorów.

 • 0

  5. ~Adam  2006-05-15 15:29:51  host: aqw50.internetdsl.tpnet.pl

  generalizujesz :) a może nie widziałeś w akcji Samsunga 193P+ ?

 • 0

  6. ~Dina  2006-05-15 23:55:57  host: p07-16.opera-mini.net

  Od półtora roku korzystam z Samsunga X100 i jestem bardzo zadowolona. Gdyby jeszcze bateria była lepsza... Niestety,trzeba go ładować co drugi dzień,a czasem codziennie.

 • 0

  7. ~~Dina  2006-05-15 23:57:32  host: p07-16.opera-mini.net

  Koleżanka ma pralkę Samsunga i też sobie chwali. :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-60-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet