Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung: cztery nowe telefony z BadaOS

Samsung: cztery nowe telefony z BadaOS

Q! 8 Kwietnia 2010 10:10

0 0

badaNa konferencji zorganizowanej w Sankt Petersburgu, Samsung zapowiedział wprowadzenie na rynek modelu S8500 Wave oraz zaprezentował cztery nowe modele z systemem Bada OS na pokładzie.



Wszystkie cztery zaprezentowane modele pochodzą z niższego, niż topowy S8500 Wave, przedziału cenowego. Dwa z nich posiadać będą tradycyjną obudowę oraz ekrany dotykowe, natomiast dwa następne - oprócz czułych na dotyk ekranów - również wysuwane klawiatury QWERTY.




Niestety, brak jest dodatkowych informacji na temat ich oznaczeń, a także możliwości technicznych. Podane za to zostały ich ceny. I tak - najdroższy z nich został wyceniony na około 510 euro, natomiast najtańszy - na około 250 euro.

Jednak najciekawszym elementem zorganizowanej konferencji była prezentacja slajdu, który przedstawiał prognozę udziału poszczególnych producentów telefonów w rynku. Według niego, w 2010 roku pozycję lidera ma zająć właśnie Samsung z udziałem na poziomie 40%, który będzie wyższy o 2% od tego przewidzianego dla Nokii.

Źródło tekstu: gsmarena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 1

    2. ~d  2010-04-08 10:36:33  host: 212.160.172.70

    no i nie ma się co dziwić :D

  • -1

    3.  2010-04-08 10:47:56

    Samsung zapieprza ostro, ale chyba przeszacowali swoje możliwości;-) nie sądze że zostaną liderem sprzedaży telefonów w 2010roku.

  • 1

    4. ~3m  2010-04-08 11:19:04  host: 83-238-44-62.ip.netia.com.pl

    A może te slajdy dotyczą rynku rosyjskiego? Żeby tylko Samsung nie zapominał o produkcie w dzień po premierze i poszedł trochę bardziej w jakość wsparcia,a nie rozmiar portfolio.

  • -1

    5. ~x  2010-04-08 11:34:10  host: public9146.xdsl.centertel.pl

    4: święte słowa, co drugi klient który w salonie kupił jakiegoś samsunga przychodząc po przedłużenie umowy lub nową aktywację nie chce telefonu tego producenta...Coś w tym musi byc, osobiście tez nie mam przekonania do telefonów tej marki, ale nie twierdze oczywiście ze są złe...

  • 1

    6. ~sympatyczny  2010-04-08 11:42:01  host: chello089079048202.chello.pl

    @4: ale mowisz o klientach ktorzy mieli jakies zwykle samsungi czy takie bardziej zaawansowane? bo to jednak IMO zupelnie inne produkty.

  • -2

    7. ~facet  2010-04-08 11:48:03  host: sub223-100.elpos.net

    samsung ma niską jakość. Co z tego że mają dobry ekran,funkcje na papierze wyglądają bardzo interesująco skoro: -jakość dźwięku w słuchawce rozmówcy jest fatalna (głos przesterowany s7220) -fatalnie lub w ogóle nie działające oprogramowanie do komputera -totalne olewanie klientów przez serwis To są tylko moje własne spostrzeżenia. Pewnie inni dopiszą do tego swoje.

  • 1

    8.  2010-04-08 12:12:13

    Ja tam jestem z Samsunga jak najbardziej zadowolony. A w którymś z tych Badowych widzę swój następny telefon, no ale czas pokaże co zaprezentują

  • 1

    9. ~3m  2010-04-08 12:19:17  host: 83-238-44-62.ip.netia.com.pl

    do sympatyczny: Mówię o smartphone'ach. Generalnie samsung to chyba jednak najlepszy hardware (komponenty,spasowanie), ale totalna zlewka klienta, który już zakupił dany produkt.Może to przez to,że w portfolio mają,w samych dotykowcach, Touchwiza 2 w różnych odmianach,Badę=TW3,Androida,WM6.5,Symbiana(R.I.P.?).Dotychczas żadnemu OSowi nie poświecili uwagi.Bada jest dobra do 1500zł,ale to nie jest smartphone,tylko nakładka.

  • -1

    10.  2010-04-08 12:20:13

    samsun ma dosc nieciekawy serwis(Polska i UK-sprawdzone,nie wiem jak gdzie indziej ale obstawiam ze tak samo),marne glosniczki i roznie to bywa z "zasiegiem" niemniej maja dla kazdego cos milego choc osobiscie ja juz samsunga nie kupie... :)

  • -1

    11. ~  2010-04-08 12:33:52  host: emt202.internetdsl.tpnet.pl

    Zgadzam się całkowicie z wpisem nr 7. Dodałbym do tego jeszcze kiepskie anteny. Dla mnie Samsung jako producent telefonów nie istnieje. W zakresie komunikacji ta firma jest kompletnym laikiem.

  • 1

    12. ~piyoter  2010-04-08 12:43:32  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    @7,11 - rozumiem ze w marce telefonów, które posiadacie, wszystko jest idealne, nic sie nie psuje, nie ma z niczym problemów i są najlepsze na świecie... typowe opinie osób, które nie miały samsunga w ręce...

  • 1

    13. ~wiemar  2010-04-08 12:43:37  host: 77-255-240-116.adsl.inetia.pl

    mam samsunga monte wersja z pomaranczowym paskiem i jak dla mnie ten telefon jest niemal idealny. niemal bo nie ma qwerty ekranowej i autofocusa. co prawda to nie smartphone ale cena jest idealna do mozliwosci. a powiedzenie nokia to nokia to juz przeszłość - robi telefonu które w rękach sie rozlatuja, trzeszczą i piszczą a sony ericsson ma problemy z jakością rozmów - ta ich redukcja szumów redukuje także głos rozmowcy i nie mozna sie dogadac na ruchliwej ulicy

  • 1

    14. ~3m  2010-04-08 12:47:46  host: 83-238-44-62.ip.netia.com.pl

    Nokia. Pamietacie tegoroczne premiery Nokii? 1 nowy model i 2 odgrzewki, o ile mnie pamięć nie zawodzi. SE ma gigantyczne problemy a Nokia tylko potężne.

  • 1

    15. ~  2010-04-08 13:05:57  host: t13-07.opera-mini.net

    Mialem kilkanascie Samsungow w zyciu i tylko z jednym klapkowcem x660 mialem problem z slabą anteną i gubieniem zasiegu. Niedawno kupiłem dla zony Avilę i jest to naprawde bardzo dobry telefon. Bateria trzyma 7-9 dni (prosze mi pokazac innego dotykowca o zblizonych zdolnosciach?), zasieg wszedzie bez najmniejszego problemu, jakosc rozmow znakomita. rcicho

  • 1

    16. ~Merlin  2010-04-08 13:25:40  host: korp14.avistamedia.pl

    Mam Innov8 oraz i550w teraz. Wcześniej e250, który mimo negatywnych opinii u mnie się sprawdził. Jestem zadowolony i pewnie kolejne zakupy to też będzie Samsung. Nie mam powodów do narzekania.

  • -1

    17. ~tit  2010-04-08 14:37:38  host: 77-254-197-156.adsl.inetia.pl

    Miałem i550w i niestety telefon często gubił zasięg, obudowa poprzecierała się na krawędziach, wyświetlacz w dzień do przyjęcia ale w nocy mógłby być za latarkę mimo że na minimum, podczas rozmowy trzaski w głośniczku. Dodatkowo zainstalowany trackball to tragedia. Myślę że już nie kupię samsunga.

  • 1

    18.  2010-04-08 15:56:33

    Samsung czyli najlepsze telefony w najniższych cenach,tyle pokrótce napiszę na temat wyrobów tej firmy. Negatywne komentarze na temat tej marki radzę traktować w kategoriach czarnego PR.

  • 1

    19. ~  2010-04-08 16:59:09  host: host-195-88-115-2.hypernet.biz.pl

    Można było napisać o 4 telefonach Samsung z WM6.5 i późniejszą możliwością aktualizacji do WM7 i w dodatku dużo mocniejsze niż sam HD2.

  • 1

    20. ~qwerty  2010-04-08 21:54:21  host: public82141.xdsl.centertel.pl

    mam s8000 i nie mam problemów z zasięgiem ani niska jakością rozmowy ( zresztą telefon został oceniony na 9/10 przez phonearena)Następny mój telefon to też będzie samsung lub ewentualnie htc( zależny od ceny nowych modeli), oczywiście jak się kupuje budżetową avile i wymaga od niej cudów to można być rozczarowanym ale modele z nieco wyższej półki to nie to samo, i jeżeli ktoś twierdzi że samsungi są złe to co powie o nokiach i SE które próbuj sprzedawać przestarzałe technicznie telefony w wysokich cenach?

  • 1

    21.  2010-04-09 22:01:45

    Co do udzialow ynkowych to napewno chodzi o rynek rosyjski, bo tam samsung podobnie jak np we Francji juz jest liderem rynku. Co do samych telefonow to kiedys bylem przeciwnikiem Samsungow wolalem Siemensy i Nokie ale odkad kupilem pierwszego dobrego samsunga w 2004 lub 2005 roku czyli Samsunga D500 mam juz tylko same samsungi. Fakt ze uzywam modeli z wyzszej polki. Byly miedzy innymi D900B, U700, Omnia a aktualnie na dluzej zostana D980 (najlepszy duos na rynku - polecam z czystym sumieniem) i Jet(czyli S8000 - jak ktos potrzebuje multitasking, swietna przegladarke z flashem i java, szybkie menu, GPS, Wifi, ekran AMOLED a nie potrzebuje OSu jedna z najlepszych propozycji). Tak wiec pamowie kazdy swoje preferencje.

Dodaj swoją opinię