Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Cloud Print dla firm

Samsung Cloud Print dla firm

sirmark 11 Marca 2014 17:59

2 2

samsung cloud print Samsung zaprezentował platformę Cloud Print, kompletne rozwiązanie druku w chmurze, wyposażone w zabezpieczenia kompatybilne z promowanym przez Samsunga systemem Knox. Platforma skierowana do użytkowników biznesowych oraz pracowników mobilnych, w szczególności z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Na platformę Samsung Cloud Print składają się aplikacja mobilna oraz seria nowych drukarek korzystających z technologii zbliżeniowej NFC. Nowe urządzenia są prostsze w obsłudze oraz zapewniają większe bezpieczeństwo danych.
Najważniejsze funkcje wprowadzone w platformie Cloud Print to:
  • Kompatybilność z systemem bezpieczeństwa danych mobilnych Knox (szyfrowane są również dane użytkowników nie korzystających z urządzeń z systemem KNOX)
  • Możliwość kontrolowania, która z firmowych drukarek wykona wydruk
  • Funkcja zaprogramowanie wydruków w czasie
  • Udostępnianie dokumentów za pomocą numerów telefonów zapisanych w pamięci smartfonów
  • Możliwość połączenia smartfona z aż 20 drukarkami jednocześnie

Aplikacja w wersji dla systemu Android będzie dostępna do darmowego pobrania od czerwca. Wersja dla systemu iOS pojawi się w drugiej połowie roku. Aplikacja będzie kompatybilna z nowymi, wykorzystującymi technologię NFC laserowymi drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi, których premiera odbędzie się w kwietniu - kolorowymi drukarkami z serii Xpress C1860 i czarno-białymi z serii Xpress M2885.

Samsung wprowadził na rynek swoją pierwszą mobilną aplikację drukowania Samsung Mobile Print w 2010 roku. Umożliwiała ona drukowanie, skanowanie i faksowanie dokumentów, obrazów, a nawet feedów z mediów społecznościowych za pomocą smartfona. W tym roku firma zamierza się skupić na rozwiązaniach dla MŚP, dostrzegając potencjał tego segmentu rynku, który odpowiada obecnie za 61% zamówień składanych przez klientów biznesowych.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:

Tagi: cloud | drukowanie | knox | samsung

w sumie: 2

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-111-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet