Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung chce zmienić dostawcę skanera linii papilarych dla przyszłorocznych flagowców

Samsung chce zmienić dostawcę skanera linii papilarych dla przyszłorocznych flagowców

msnet 27 Listopada 2017 19:15

0 1

galaxy s9

Według ostatnich doniesień czytnik linii papilarnych w Galaxy S9 ma się znaleźć w nieco innym miejscu niż w S8. Być może będzie też pochodził od innego dostawcy.

Koreańskie media donoszą, że Samsung zamierza w przyszłorocznych flagowcach Galaxy S9 i Galaxy S9+ umieścić czytnik linii papilarnych pochodzący od tajwańskiej firmy. Nie jest pewne kogo konkretnie wybrał koreański koncern. Wiadomo tylko, że jest to firma, która wcześniej współpracowała z Koreańczykami, dostarczając skanery odcisków palców dla tańszych modeli.




Jeśli nowa umowa zostanie podpisana, pociągnie to za sobą pewne konsekwencje. Po pierwsze może to oznaczać zmianę kształtu i funkcjonalności czytnika linii papilarnych w przyszłych urządzeniach, a po drugie - będzie to miało wpływ na rynek. Samsung każdego roku sprzedaje dziesiątki milionów smartfonów z serii Galaxy S. Utrata kontraktu przez obecnego dostawcę czytników dla koreańskich flagowców może tę firmę doprowadzić nawet do bankructwa.

Masowa produkcja Galaxy S9 i Galaxy S9+ ma ruszyć w styczniu przyszłego roku - tak przynajmniej twierdzi koreański portal ETNews.

Zobacz: Samsung patentuje technologię, która pozwoli ulepszyć akumulatory
Zobacz: Galaxy S9 może nie być tak innowacyjny, jak oczekujemy
Zobacz: Galaxy S9 będzie wydany wcześniej, niż poprzednik

Źródło tekstu: ETNews, wł     

w sumie: 12
  • 3

    1.  2017-11-27 19:40:50

    jeżeli czytnik nie znajdzie się pod szkłem na ekranie i będzie niewidoczny to wszystkie inne newsy na ich temat są bez najmniejszego znaczenia

  • 1

    2.  2017-11-27 20:07:54

    skaner będzie z tyłu, więc bicie piany, jaki, od kogo itp mija się z celem...

  • -3

    3.  2017-11-27 20:25:26

    Ale porażka. Samsung sam tego nie produkuje??? Samsung w którym nie ma Samsunga hahaha

  • 2

    4. ~gość  2017-11-27 20:31:45  host: public-gprs215480.centertel.pl

    @3 A apple to co sam produkuje? Nie kupuje wyświetlaczy od Samsunga? Z ilu dostawców części robią w Chinach te składaki appla?

  • -1

    5.  2017-11-27 20:37:40

    A czytnik umieszczą w innym miejscu, czyli z tyłu jak w innych dziadostwach.

  • 0

    6.  2017-11-27 21:08:23

    @5, dapter - ale prawdopodobnie pod aparatem, gdzie będzie łatwo do niego sięgnąć, a nie obok, tak jak w tegorocznych flagowcach (łatwo trafić w obiektyw aparatu zamiast w czytnik).

  • 0

    7. ~Gosx  2017-11-28 08:19:12  host: public-gprs363305.centertel.pl

    Mam s8 a wcześniej miałem Huawei p9 i w P9 o niebo lepiej dzialal czytnik a w Samsung bardzo słabo

  • 0

    8.  2017-11-28 09:09:06

    @7 Tylko Huawei ma szwedzkie czytniki, więc jeśli mają być z Tajwanu to pewnie znowu będzie jakiś badziew. Nie wiem jak w Samsungach, ale to co jest w iPhonie SE to jakaś katastrofa (ponad sekunda czekania na odblokowanie, jeśli akurat przyłożysz dobrze palec).

  • 0

    9. ~  2017-11-28 10:22:23  host: 159-205-39-254.adsl.inetia.pl

    Z NSA na CIA?

  • 0

    10. ~RKW  2017-11-28 12:05:27  host: 178.43.230.110.ipv4.supernova.orange.pl

    Czytnik będzie z boku, między klawiszami głośności...

  • 0

    11.  2017-11-28 14:46:15

    @7 ja mam dokladnie tak samo, samsung troche kiepsko wypada

  • 0

    12. ~Gutek  2017-11-29 00:14:44  host: ip-31-0-84-108.dynamic.gprs.plus.pl

    Samsung to jest tragedia, jeżeli chodzi o czytnik linii papilarnych. Tylko Huawei. Jeżeli chodzi o wyświetlacz, tylko OLED od Samsunga. I co tu wybrać? Wybrałem Huaweia, bo ma zdecydowanie mniej preinstalowanych zbędnych aplikacji.

Dodaj swoją opinię