Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung chce zablokować sprzedaż iPhone'a 5

Samsung chce zablokować sprzedaż iPhone'a 5

LuiN 20 Września 2012 20:45

0 0

Od pewnego czasu w sieci pojawiały się plotki na temat potencjalnych roszczeń Samsunga wobec Apple'a, dotyczących patentów na technologię LTE. Teraz mamy już oficjalną informację - zdaniem Samsunga iPhone 5 łamie przynajmniej 8 z jego patentów związanych z łącznością LTE.

Samsung planuje złożyć oskarżenie, gdy tylko będzie miał okazję przyjrzeć się dobrze nowemu iPhone'owi. Sprzedaż smartfonu rusza w wybranych krajach już jutro (21. września).

Innymi słowy, Samsung nie ma póki co dowodów na to, że nowy iPhone narusza jego patenty. Koreańska firma przypuszcza jednak, że Apple zastosował podobne rozwiązania do tych w Nowym iPadzie, a ten w wybranych krajach łączność LTE oferuje.




Apple póki co cieszy się wielkimi zamówieniami na iPhone'a 5, a w międzyczasie przygotowuje się do finalnego uderzenia w platformę Android. Zdaniem firmy z Cupertino, kluczowe funkcje Androida 4.1 naruszają patenty Apple'a.

Źródło tekstu: phonearena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 1

    33. ~Krister  2012-09-21 08:19:25  host: 194.165.48.90

    Ludzie, jak już pisałem, nie wywołujcie applefana ze Starbunia, bo nas hipsterskim kapeluszem zakryje. Jeśli chcemy mieć normalną dyskusję, a nie pyskówki, dajmy mu pracować w pocie czoła na najnowsze iCacko.

  • -4

    34. ~  2012-09-21 08:22:26  host: 91.221.145.249

    hehehe widziałeś kiedys hipstera ?? gadasz głupoty , ty napewno nie musisz harować bo kupisz najtańsze badziewie z androidem i juz jestes wielkim fanem i znawcą, miałem pierwszą wersje androida jak większość tu z was jeszcze używała noki 6230, więc wiem jak się rozwijał i wiem czym różni się od ios apple

  • 2

    35. ~ze co ?  2012-09-21 08:24:23  host: bxf219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    android to pomyłka ?? apllefan to pomyłka ludzkosci ;)

  • -7

    36.  2012-09-21 08:25:01

    Patent na LTE... bez komentarza Rozumiem patent na wygląd czy funkcjonalność, ale te wojny patentowe to coraz większe cyrki. Samsung powinien być zlikwidowany, podobnie jak ten chory Google i beznadziejna Motorola. I nie jestem fanem Apple. Popieram ich, bo walczą (w swoim interesie) przeciwko największym łajdakom czyli Google i ich pupilkom

  • -2

    37. ~  2012-09-21 08:26:05  host: 91.221.145.249

    android system który w końcu google zamknie dla wszystkich i zacznie tak jak apple promowac w swoim urządzeniu ciekawe co wtedy cwaniaczki powiecie, gdy google zacznie kontrolowac ceny itd już nie bedzie tak słodko

  • 2

    38. ~...  2012-09-21 08:58:14  host: 89.204.130.214

    @37 Nie wychodź z domu. To może być niebezpieczne. Nie rozumiem takich ludzi jak Ty. Jak to co powiemy? I kto to jest "my"? To są takie same "agrumenty" jak z Play. Od kilku lat słyszę, a co będzie jak Playa sprzedadzą albo konkurencja będzię lepsza. A to, że sobię zmienię operatora czy telefon. Zresztą właśnie to rozważam, bo mój obecny ma za drogie połączenia do UE.To samo z telefonem. HTC w OneX właśnie próbuje trochę "popsuć" funkcjonalność androida i co? I nic. Kupujesz sobie zamiast OneX np. LGp880 i po krzyku. No chyba, że się wyznawcą jedynie słusznej marki (nieważne jakiej), ale wtedy pretensje można mieć tylko do siebie. PS A ten komentarz@34 z 6230 po prostu żałosny.

  • 2

    39. ~kuki  2012-09-21 09:42:39  host: 37.31.136.133.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Pozdrowienia applefankowi z galaxy s III buhahahaha

  • 2

    40. ~m1k0  2012-09-21 10:15:41  host: 088156130250.radom.vectranet.pl

    Apple ma bezsensowne patenty typu skobel, prostokąt, itp. Samsung, Qualcomm, Nokia ciężko pracują przy technologii np. LTE. Czemu się dziwić, że to chcą chronić. Pomyślcie, gdzie leży prawdziwa różnica w patentach.

  • -3

    41. ~pingpong  2012-09-21 10:21:55  host: host-89-228-10-22.dynamic.mm.pl

    Witam, jako obecny użytkownik andka uważam, że nie ma co kupować telefonu na tym systemie. Czekm tylko na testy nowych Lumii oraz iphona 5 wtedy zdecyduję co kupić! Mam już dosyć zwiech i płynności działania SGS3, ale to jest tylko moje zdanie, każdy z was może wybrać sobie fon dostosowany do swoich potrzeb, a fanboje androida niech się trochę uciszą bo zachowują się jak by im ktoś za to płacił, a może tak jest?

  • 3

    42. ~m1k0  2012-09-21 10:31:42  host: 088156130250.radom.vectranet.pl

    trafione w sedno :) @41 "każdy z was może wybrać sobie fon dostosowany do swoich potrzeb" Android jest niezwykle zaawansowany i laik go nie polubi. iPhone... salonówka

  • 3

    43. ~  2012-09-21 12:15:26  host: 178-37-141-242.adsl.inetia.pl

    @41 iPhone nie jest idealny jak się przesiądziesz to zobaczysz jak irytujące potrafi być to urządzenie jak ktoś dzwoni do ciebie a ty nie możesz odebrać bo "slide to answer" nie działa

  • 0

    44. ~pingpong  2012-09-21 13:55:22  host: host-89-228-10-22.dynamic.mm.pl

    @43 jednak takie sytuacje nie są mi obce z SGS3 bo zwiesza się czasem jak ktoś dzwoni do mnie, jednak jest to znacznie rzadziej niż na SGS1. Napewno będę zbierał doświadczenia z użytkowania nowego fona, tylko nie wiem czy będzie to iphone czy lumia na WP8.

  • 1

    45.  2012-09-21 15:11:50

    #32,34,37: a poza tym nas nie stac... slabo cos trollujesz ;) Z tym zamknieciem to widac, ze kompletnie nie znasz tematu, keep dreamin' :) || #36: mysle, ze wbrew swojej stopce na forum jednak SLUCHASZ radia Maryja, OGLADASZ TV Trwam i CZYTASZ Nasz Dziennik, bo inaczej nie da sie wytlumaczyc takiego p*erd*lenia, ktore zaprezentowales. Kowadlo spadlo na glowe? Patenty sa na wszystko, jak masz z tym jakis problem, idz sie doksztalc z prawa patentowego. Zacznijmy od tego, ze to APPLE powinien byc wg takich bredni jakie zaprezentowales zlikwidowany, bo sam zaczal potencjalnie NAJWIEKSZA wojne patentowa na rynku telekom. Bezpodstawnie - nie sledziles tematu, jesli tak sie wypowiadasz - wg prostszej opcji: ZAMILCZ, DZIECKO. I sorry, ale jak nigdy nie pisalem na Telepolis takich rzeczy - to powaznie rozwaz pojscie do lekarza psychiatry, albo psychologa, bo najwyrazniej jestes chory. Mowie to naprawde powaznie. BTW, Motka (choc kupiona przez Google'a) nie ma tu nic do rzeczy. Trzeba tepic takich debili jak ty na forum, bo az sie noz otwiera...

  • 1

    46.  2012-09-21 15:19:19

    #41,44: a to sobie nie kupuj, wolna wola. Ani nie jestem fanbojem, ani nikt mi nie placi - ale jestem realista. SGS3 - wiesz co, nie uzywam na codzien, ale znajomi jakos nie narzekaja :) Poza tym biorac pod uwage, jak dobrze smiga SGS2 na 4.0.x, po prostu NIE CHCE mi sie wierzyc w to, co napisales, ciezko zeby to az TAK skopali :) Sa tylko dwie mozliwosci: albo masz stary, pierwotny soft - sprawdz/wgraj sobie najnowsza aktualizacje, albo po prostu najnowszy oficjalny ROM (polecam sammobile.com)... albo sciemniasz. Nie bede ocenial czy pierwsze czy drugie ,)

  • 0

    47. ~pingpong  2012-09-21 16:48:51  host: 77-253-197-120.adsl.inetia.pl

    @46 SGS3 sam się aktualizuje. W tym co piszesz masz rację kolega który przesiadł się z SGS2 na 3, wrócił na SGS2, a 3 wrzucił do szuflady.

  • -1

    48. ~pingpong  2012-09-21 16:49:44  host: 77-253-197-120.adsl.inetia.pl

    @45, 46 skończyłeś już pracę?

  • 0

    49.  2012-09-21 18:27:21

    a ja stoję kolejce by wykupić wszystkie ipiony 5 :-D:-D:-D

  • 1

    50.  2012-09-22 01:11:55

    #48: w ubezpieczeniach robote zaczyna sie pozniej :) A S3 "sam" sie nie zaktualizuje, trzeba mu troche pomoc. Takze wiesz.. nie zawsze wystarczy sprawdzic OTA czy Kiesa ;)

  • 1

    51. ~energy  2012-09-22 23:19:24  host: adqt6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a czemu nikt nie wspomni, że Iphony napędzają podzespoły wyprodukowane przez Samsunga. Gdyby nie samsung do tej pory by nie mieli na tyle wydajnego procka, żeby stawić czoło konkurencji. I jeszcze jedno dotyczące Androida: Android to *** ale nikt nie wymyślisz nic lepszego. Pozdro :)

  • 0

    52. ~  2012-09-27 17:49:27  host: z27-01.opera-mini.net

    jarajcie się ajfonami, jarajcie się s3(Htc oneX i Xperia T nawiasem mówiąc mają lepszą specyfikację); a ja w tym czasie posiedzę tu chwilę i poczytam wasze komentarze mając w głowie obraz orangutanów okładających się kijami :D.

Dodaj swoją opinię