Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung chce sprzedać więcej

Samsung chce sprzedać więcej

sirmark 11 Kwietnia 2006 11:32

0 0

Samsung ogłosił w grudniu ubiegłego roku, że planuje sprzedać w Polsce milion komórek w 2006 roku. Ta prognoza uległa zmianie. Zgodnie z deklaracją Wojciecha Wasilewskiego - dyrektora ds. sprzedaży i marketingu telefonów komórkowych - Samsung sprzeda do końca tego roku 1,2 mln telefonów komórkowych.

Bardziej optymistyczna prognoza to wynik analizy sprzedaży telefonów Samsung w pierwszym kwartale 2006 roku (ponad 300 tys. sztuk sprzedanych telefonów) oraz sygnałów z rynku, zbieranych przez regionalnych koordynatorów sprzedaży Samsung działających na terenie całej Polski.

Telefony komórkowe Samsung cieszą się bardzo dobrą opinią konsumentów. Zwracają oni uwagę na ciekawy design naszych produktów, niezawodność działania, szeroką gamę multimedialnych funkcji oraz doskonałe wyświetlacze i aparaty fotograficzne – mówi Wojciech Wasilewski.
Samsung szacuje, że Polacy kupią w 2006 roku ok. 7 milionów telefonów komórkowych. Obecnie w sprzedaży na polskim rynku jest ok. dwudziestu modeli Samsung, w tym 12 dostępnych w kanałach operatorskich. Portfolio nowych telefonów będzie dostosowywane do potrzeb operatorów i oczekiwań naszych klientów. Do końca 2006 roku Samsung wprowadzi na polski rynek 30 nowych modeli telefonów komórkowych.

W 2005 roku Samsung sprzedał w Polsce około 286 tys. telefonów (ok. 4,8% rynku). W 2006 roku walczymy o drugą pozycję i 16-20% udziałów w rynku – deklaruje Wojciech Wasilewski. O udziałach poszczególnych producentów na polskim rynku w 2005 roku pisaliśmy w tej wiadomości.

Zwiększającej się sprzedaży telefonów komórkowych Samsung towarzyszyć będą intensywne działania marketingowe. Na początku maja rozpocznie się kampania ATL/BTL Samsung wykorzystująca wizerunek reprezentanta Polski w piłce nożnej - Ebi Smolarka. Ten wybitny, bramkostrzelny i niezwykle w Polsce popularny piłkarz będzie "twarzą" nowego, multimedialnego telefonu SGH-D800 – deklaruje Wojciech Wasilewski.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~remik  2006-04-11 12:39:16  host: 87.207.181.93

    przyznam się że z portalu telekomunikacyjnego dowiedziałem się o ebim smolarku. Więc nie wiem czy on taki popularny.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet