Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung C6625 - alternatywa dla Nokii E71

Samsung C6625 - alternatywa dla Nokii E71

LuiN 5 Lutego 2009 14:40

0 0

Samsung C6625 nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany przez producenta. W sklepie Expansys pojawiła się już jednak możliwość składania rezerwacji na urządzenie. Telefon utrzymany jest w konwencji Nokii E71, jednak korzysta z dobrodziejstw nie Symbiana tylko Windowsa Mobile 6.1 Standard.

samsung c6625 samsung c6625

Urządzenie ma spełniać rolę podręcznego komunikatora, dającego szybki dostęp do poczty elektronicznej, a przy tym ma być konkurencyjne pod względem ceny. Wszystko wskazuje na to, że założenia producenta zostały zrealizowane. Cena poza promocjami operatorów wyniesie bowiem 249 funtów, a pod względem technicznym niczego C6625 nie brakuje by nazwać telefon komunikatorem.




W telefonie znalazł się 2,6-calowy ekran o rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli), a więc większy od tego w Nokii E71 (2,36 cala). Urządzenie oferuje łączność HSDPA z prędkością do 3,6 Mb/s, aparat 2 Mpix, GPS z funkcją AGPS, Bluetooth, WiFi, Radio z RDS-em, 100 MB pamięci wewnętrznej i czytnik kart microSDHC.

Przy wymiarach 113,6 x 63 x 11,6 mm, telefon waży 107,7 gramów. Maksymalny czas rozmowy to 420 minut, a czas czuwania dochodzi do 300 godzin.

Źródło tekstu: Expansys, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2009-02-05 14:52:42

    Taki kolejny nastepca serii zaczetej od i600.

  • 0

    2.  2009-02-05 14:55:58

    Lepiej już kupić Blackberrego :P

  • 0

    3.  2009-02-05 15:19:06

    robbo2k - i to świetnie sprzedającej się serii BlackJack - myślę, że klientów nie zabraknie i sprzeda się w większym nakładzie niż E71 - za całym szacunkiem do jej specyfikacji.

  • 0

    4.  2009-02-05 19:02:49

    Luin:szczerze wątpie, telefon musi też jakoś wyglądać, Nokia jak również Blackberry nie ma z tym problemów w przeciwieństwie do tego Samsunga, który nie oszukujmy się wyglada jak cegła, brakło weny twórczej stylistom.

  • 0

    5.  2009-02-05 19:27:30

    "jednak korzysta z dobrodziejstw nie Symbiana tylko Windowsa Mobile 6.1 Standard." i tu zarzućmy na ten news zasłonę milczenia...

  • 0

    6. ~robbo2k  2009-02-05 19:40:36  host: aapo188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    BKX : malej wiary czlowieku i600 to jeden z najlepszych smartphonow w historii a ten jest do niego bardzo podobny

  • 0

    7.  2009-02-05 20:14:52

    robbo2k: po pierwsze naucz się czytać, po drugie licz się ze słowami, nie jetem Twoim kolegą... Nie pisaliśmy o i600 tylko o C6625... nie przeczę, że to dobry telefon, być może lepszy od Nokii czy Blackberry, oceniłem go tylko wizualnie i nawet, jeżeli o gustach się nie dyskutuje, to delikatnie mówiąc Samsung wygląda źle, stylistycznie bym go porównał do e61...

  • 0

    8. ~bn  2009-02-05 20:51:20  host: inet20907na-3.eranet.pl

    hainasz ale symbian przy windowsie to jak linux...padaka i nic wiecej

  • 0

    9. ~forest  2009-02-05 21:02:24  host: 86-63-87-145.sta.asta-net.com.pl

    ~bn pod warunkiem że masz coś, o czym tutaj się nie mówi, czyli o dotykowym wyświetlaczu, w przeciwnym wypadku 3/4 aplikacji możesz sobie ..., a pod symbianem działają i to całkiem nieźle.

  • 0

    10. ~robbo2k  2009-02-05 21:40:04  host: aapo188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    BKX: jasnie Panie czy na mozg ci padło "kolego"? To ze masz wypaczone poczucie urody to nie jest nasz problem ten samsung jest szczytem urody przy E71 ktore wyglada jak jakies padło.

  • 0

    11. ~robbo2  2009-02-05 21:42:06  host: aapo188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Forest nie badz hipokryta krytyka WM standard i uwielbienie dla symbiana ktorego jakos dotykowy system nie istnieje poza jednym watpliwym modelem to jakis zart hipokryty

  • 0

    12.  2009-02-05 23:07:05

    AD8 - bn - No porównanie zupełnie chybione - zobacz udziały Symbian w rynku smartphone, a linuksa w komputerach. Dla mnie najważniejsza jest intuicyjność obsługi i łatwość korzystania podczas dnia pracy - po co funkcje z których trudno korzystać? Irytacja zepsuje każdą frajdę. Zaprzyjaźniony przedstawiciel Plusa ocenia że 50% klientów którzy wezmą Omnie po tygodniu chce ją wymienić (!). Powolność działania i niemożność korzystania z "głębszych funkcji" bez rysika dyskwalifikuje dla mnie telefony z WM. Nowa seria E Nokii wyznaczyła nowy standard - symbian równie szybki co "bezosowy" telefon. Godna konkurencja dla nich to blackberry i trochę iPhone za genialne rozwiązanie ekranu dotykowego. A wygląd... przyjemny dodatek do funkcjonalności

  • 0

    13. ~  2009-02-05 23:31:15  host: f142-042.opera-mini.net

    tenidol. powyzsza rozmowa niemerytorycznie brzmi. jaki jest powod przerzucania sie epitetami? slowa, ktore czytacie pisze z (dosc zadowolony szkodnik) i600. ww. model sadze (pewna jest tylko smierc),ze jest ciekawy funkcyjne. powiniem byc pragmatycznie rzecz ujmujac efektywny (efektowny na 2.planie). w moim przypadku (profil) nie ma sensu wymieniac, tylko pielegnowac co mam ;-)

  • 0

    14.  2009-02-06 00:39:20

    Panowie po co obrzucać się inwektywami? ;( Sądzę, że nasz master-redaktor LuiN mógłby rzetelnie porównać użyteczność mobilną najnowszego sprzętu z klawą qwerty np. Nokii E71 z Symbianem i np. powyższego Szajsunga pod kątem stabilności i szybkości softu oraz żywotności baterii.

  • 0

    15.  2009-02-06 05:51:06

    #14: pewnie mógłby, gdyby powyższy samsung był już dostępny :)

  • 0

    16. ~  2009-02-06 06:37:25  host: f142-045.opera-mini.net

    Porownywanie symbiana z wm to troche bezsens oba systemy to jednak inny swiat. Symbian w takiej e71 jest dyskretny. Nie przeszkadza w uzywaniu telefonu. Czysty wm jest lekko wkurzajacy np pieprznik w menu po wcisnieciu start, samsung co prawda pielegnuje swoje dodatki jak card wheel z i600 ale jednak czuc oesa

  • 0

    17.  2009-02-07 14:47:13

    Jak widać Panowie nie wszyscy potrafią dyskutować na poziomie... ;) Tak więc robbo2 powtórzę się - o gustach się nie dyskutuje, ślepo zapatrzony w Nokię nie jestem (przeciwnie jak ty w Samsunga). Jeżeli chodzi o porównanie Symbiana i WM, to faktycznie nic z tego nie wyjdzie, wiem tylko, że dla mnie rysik to przeszkoda i dodatkowa strata czasu. Nokia na tyle dobrze zrobiła nanowszą wersję Symbiana, że jest szybki, stabilny i pozwala na swego rodzaju swobodę (nie taką jak WM, ale zawsze). Na Omnie też byłem "napalony", ale do momentu, jak przyszedł z nią znajomy i miałem okazje przez tydzień sie tym "pobawić"... Za dużo zakamarków, za wolno chodzi i co najważniejsze, to już nie jest telefon, funkcja dzwonienia to tylko dodatek do całości, przynajmniej w moim odczuciu.

  • 0

    18. ~domsc  2009-12-20 21:50:03  host: 188.33.70.169

    Ja uważam że gdyby nie te klawisze oddzielone od siebie to byłby najlepszy telefon na rynku, zwróćcie państwo uwage na klawisze pivota, są idealne, poprostu znakomite, a nie te typu i780 za małe i jeszcze oddzielone, pozatym ten aparat w tym naszym robi świetne zdjęcia widziałem na youtube, jest już jakość w nim. Może jeszcze troche i wejdzie na polski rynek i bedzie można go nabyć z ujęciem 400 zł z portwela, a o cenie konkurencji już nie wspomne za to można se kupić wczorajszy barszczyk.

Dodaj swoją opinię