Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung: Bio Procesor do monitorowania stanu zdrowia

Samsung: Bio Procesor do monitorowania stanu zdrowia

LuiN 30 Grudnia 2015 10:09

2 0

samsung bio processor Samsung zaprezentował pierwszy w branży Bio Procesor, który zostanie wykorzystany do monitorowania stanu zdrowia przez elektronikę noszoną. Bio Procesor został już wprowadzony do produkcji masowej, finalne urządzenia trafią na rynek w I połowie 2016 roku.

Dzięki zastosowaniu nie tylko analogowych układów wejściowych (Analog Front Ends, AFE), lecz także mikrokontrolera (MCU), układu scalonego zarządzającego poborem mocy (PMIC), cyfrowego procesora sygnału (DSP) i pamięci eFlash, Bio Procesor może przetwarzać mierzone biosygnały bez konieczności korzystania z elementów zewnętrznych.
Samsung opracował Bio Procesor w taki sposób, aby połączyć pięć AFE, w tym analizę impedancji bioelektrycznej (BIA), fotopletyzmografię (PPG), elektrokardiogram (ECG) oraz pomiar temperatury skóry i reakcji skórno-galwanicznej (GSR). A wszystko to w ramach jednego rozwiązania w formie chipu, umożliwiającego odpowiednio pomiar zawartości tłuszczu i masy mięśni szkieletowych, częstości skurczów i rytmu serca, temperatury skóry i poziomu jej napięcia. Zastosowanie kombinacji tych danych wejściowych dotyczących kondycji można rozważyć dodatkowo w odniesieniu do różnych nowych przypadków użycia.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:

Tagi: samsung | bio procesor

w sumie: 5
 • 0

  1. ~SA  2015-12-30 10:30:51  host: 89-71-112-23.dynamic.chello.pl

  Nowy termometr .

 • -2

  2. ~  2015-12-30 10:50:35  host: dho244.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A na co mi to?

 • 2

  3.  2015-12-30 10:59:23

  2, A Tobie to nie wiem. Tak samo, jak dostęp do Internetu.

 • 0

  4. ~~  2015-12-30 14:34:26  host: user-46-113-113-169.play-internet.pl

  @3 A co ma piernik do wiatraka?

 • 0

  5. ~Gość  2015-12-30 16:08:17  host: public-gprs377577.centertel.pl

  Wielokrotnie w realu: przychodzi pacjent do lekarza i mówi że źle się czuje, lekarz mu robi morfologię i inne badania - wszystko w normie, lekarz mówi, że jest zdrowy, a pacjent, że nadal źle się czuje, a lekarz rozkłada ręce. Podobnie z gadżetem, komu uwierzysz? Problem jest taki, że w co wierzysz to doświadczasz. Możesz uwierzyć w nieomylność gadżetu i za nim podążać i doświadczać, czyli programować się wg wskazań gadżetu i dokładnie to co ci podpowie tak będziesz doświadczał, czuł. Tak możesz, ale możesz też i inaczej, za nikim nie podążać i samemu kreować rzeczywistość, która Tobie odpowiada i nie kupować sugestii dla mas.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet