Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung: Bezpieczny folder zamiast usługi My Knox

Samsung: Bezpieczny folder zamiast usługi My Knox

msnet 2 Czerwca 2017 23:23

3 3

samsung my knox

Samsung poinformował swoich użytkowników, że usługa My Knox nie będzie już dostępna w nowych urządzeniach firmy, a wkrótce zostanie zamknięta.

My Knox to specjalne, bezpieczne miejsce w urządzeniach Samsunga, które służy do przechowywania ważnych danych związanych na przykład z pracą, tak aby nie mieszały się z danymi osobistymi, a dostęp do nich przez osoby niepowołane był utrudniony. Obecnie rolę tę przejęła nowa aplikacja, Bezpieczny folder.




Usługa My Knox będzie nadal aktywna, do czasu ogłoszenia jej końca przez firmę Samsung. Można z niej korzystać, ale nie należy liczyć na aktualizacje i nowe funkcje. Dlatego koreańska firma zachęca, aby już teraz przesiąść się do nowej usługi. Aplikację Bezpieczny folder można pobrać ze sklepu Galaxy Apps. Jest ona zgodna ze wszystkimi smartfonami Samsunga z systemem Android 7.0 Nougat lub nowszym.

Przeniesienie zawartości z jednej usługi do drugiej jest proste. Wystarczy otworzyć ustawienia w My Knox, a następnie wykonać kopię zapasową danych, klikając opcję Kopia zapasowa i przywracanie. Następnym krokiem jest przejście do ustawień Bezpiecznego folderu, wybranie opcji Kopia zapasowa i odzyskiwanie, a tam wybrać opcję Przywróć kopię zapasową, aby zaimportować pliki.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie

Źródło tekstu: Android Authority, wł     

Dodaj do:

Tagi: knox | samsung

w sumie: 24
  • 0

    5.  2017-06-03 08:56:52

    4). nie może używać czerwonego, bo ma na stałe kolor złota - został odznaczony za zasługi.

  • -1

    6. ~  2017-06-03 09:08:50  host: public-gprs360654.centertel.pl

    @5 nie wiem dlaczego @1 jest zasmucony telepoli'em. Może Ty wiesz?
    Przecież czytelników mamy tutaj b.kulturalnych i życzliwych. Nawet nie ma co porównywać do Facebook'a!!!!!!!

  • -1

    7.  2017-06-03 09:38:25

    6). Nie chodzi mu o czytelników.

  • 0

    8. ~  2017-06-03 11:33:14  host: host-188-122-16-67.finemedia.pl

    Trzymanie wrażliwych danych w urządzeniu z Androidem. Nieźle.

  • -1

    9. ~Calm7  2017-06-03 11:45:16  host: aazm200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    5, 7). Nie możesz zmienić nicka np. na Calm8? bo nick Calm7 jest Mój, i nicki się gryzą.

  • -1

    10.  2017-06-03 12:31:32

    9). nie, bo nie jest twój.
    ty możesz se tylko o tym pomarzyć i bić pianę.

  • -1

    11. ~?!?  2017-06-03 12:34:12  host: n16-01-04.opera-mini.net

    @7 i 9. czy to chodzi o przynależność do LGBT ? Lubie oba kolory czarny i czerwony

  • -1

    12. ~Calm7  2017-06-03 12:39:03  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    @9 @10 - Przepraszam Państwa serdecznie, ale Calm7 to jest mój nick.

  • -1

    13.  2017-06-03 12:46:34

    12). coś ci się zdrowo pokićkało

  • -1

    14. ~Pytanko  2017-06-03 13:04:17  host: a24-05-11.opera-mini.net

    @12=13. Czy Ty dostajesz 500+ ???

  • -1

    15. ~Calm7  2017-06-03 13:33:43  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    @12 No rzeczywiście, tyle tych Calmów7 jest, że aż mi się pomyliło.

  • 0

    16. ~  2017-06-03 15:08:21  host: public-gprs361035.centertel.pl

    Wtz dła

  • 0

    17. ~gosciu  2017-06-03 16:16:16  host: 104.129.196.185

    dyskusja na temat - ale powiedz tylko cos nie pochlebnego o samym telepolis to od razu kasuja w imie rozmowy nie na temat

  • 0

    18. ~JG  2017-06-04 07:55:08  host: 89-77-170-247.dynamic.chello.pl

    Sam się łapię na tym, iż kiedyś stronę Telepolis miałem ustawioną jako początkową, później wchodziłem na portal nawet kilkanaście razy dziennie, a teraz nie mam ochoty nawet kilka razy w tygodniu. Brak Witka i brak jakiejkolwiek koncepcji powoduje coraz większą moją obojętność względem tego portalu. Coś na wzór bbnews czy innych kiedyś wybitnych, a dzisiaj miernych stron w internecie.

  • 0

    19.  2017-06-04 07:57:37

    18). Najważniejsze jest - wiedzieć kiedy odejść.

  • 0

    20. ~Louie  2017-06-04 09:02:44  host: 45.77.62.108.vultr.com

    A może Samsung potwierdzi , czy cała pamięć telefonu jest u nich zaszyfrowana ? Sony, Lenovo, Asus, LG problemu. ztym nie mają. Huawei z Samsungiem w zakładce "Zabezpiecczenia" takiego info nie mają. Wie ktoś coś na ten temat ? Twierdzenia że szyfrowanie jest "domyślne" o tej , czy tamtej wersji Androida, bez potwierdzenia tego w samym telefonie jakoś do mnie nie przemawiają.

  • 0

    21.  2017-06-04 11:05:55

    Dla mnie tez telepolis kiedyś był strona "startowa", a teraz raz na jakiś czas zajrze i... niewiele trace, bo nawet newsow jest tak mało, ze strarczy zerknąć raz na tydzień. Witek moglby stworzyć jakiś nowy portal w starym stylu

  • 0

    22.  2017-06-04 12:01:49

    21). hihihi .. konkurencyjny z Telepolis - np. Witopolis
    :-)
    Ciekawe, ile osób by zagarnął ...

  • 0

    23. ~HD  2017-06-04 15:38:59  host: 89-71-22-253.dynamic.chello.pl

    Samsung chwalił Knox, że dobre dla firm itp a teraz wycofuje z rynku?

  • 0

    24. ~  2017-06-04 17:26:42  host: public-gprs182630.centertel.pl

    Cuduja jak MS. Przez takie cudowanie klientów nie zyskają a wręcz zniecheca...
    No ale kto bogatemu zabroni?

Dodaj swoją opinię