Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung ARTIK - Internet rzeczy w wersji OEM

Samsung ARTIK - Internet rzeczy w wersji OEM

LuiN 18 Maja 2015 10:39

3 1

samsung artik 1 Samsung zaprezentował otwartą platformę ARTIK zawierającą moduły możliwe do zastosowania w Internecie rzeczy oraz gotowe rozwiązania programistyczne.

ARTIK jest otwartą platformą obejmującą rodzinę zintegrowanych, gotowych do wdrożenia modułów, zaawansowane oprogramowanie, płyty rozwojowe, sterowniki, narzędzia, zabezpieczenia i łączność w chmurze, które mają pomóc w przyspieszeniu rozwoju nowej generacji urządzeń Internetu rzeczy. Gotowe rozwiązania Samsunga trafić mogą wkrótce zarówno do niewielkich urządzeń konsumenckich (elektronika noszona) i automatyki domowej, jak i do wdrożeń przemysłowych.
Obecnie w ofercie Samsunga dostępne są następujące moduły:
  • ARTIK 1 - najmniejszy dostępny obecnie w branży moduł Internetu rzeczy (12 x 12 mm) stanowi połączenie łączności Bluetooth/BLE i czujnika dziewięcioosiowego z wysokimi możliwościami obliczeniowymi oraz niskim zużyciem energii. Został on zaprojektowany specjalnie do zastosowań Internetu rzeczy wymagających niskiego poboru energii zamkniętych w obudowach o niedużych wymiarach.
  • ARTIK 5 zawiera dwurdzeniowy procesor 1 GHz i zintegrowaną z płytą pamięć DRAM i flash. Samsung opisuje go jako dobre wyważenie wielkości, mocy i wydajności w stosunku do ceny i sugeruje zastosowanie w koncentratorach domowych, dronach i wysokiej klasy urządzeniach noszonych.


  • ARTIK 10 oferuje Internetowi rzeczy zaawansowane możliwości i wysoką wydajność dzięki ośmiordzeniowemu procesorowi, dekodowaniu/kodowaniu wideo w rozdzielczości 1080p, dźwiękowi 5.1, pamięci DRAM 2 GB i 16 GB pamięci flash. Samsung ARTIK 10 obsługuje Wi-Fi, Bluetooth/BLE i łączność ZigBee - jest przeznaczony do zastosowania w serwerach domowych, multimediach oraz przemyśle.

Źródło tekstu: Samsung, wł     

w sumie: 1
  • 0

    1. ~A.D.  2015-05-20 19:53:37  host: 198-175.telgam.pl

    Ciekawe jak cena Artik 10 w porównaniu do Odroida

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-77-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet