Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung: 45% udział w europejskim rynku smartfonów

Samsung: 45% udział w europejskim rynku smartfonów

Q! 8 Sierpnia 2012 13:12

0 0

Samsung posiada już 45% udział w europejskim rynku smartfonów - wynika z danych przedstawionych przez DigiTimes.



45% udział Samsunga w europejskim rynku smartfonów został osiągnięty na koniec II kwartału. Stało się to m.in. z powodu wprowadzenia na rynek modelu Galaxy S III oraz szerokiej gamie produktów z każdego przedziału cenowego.




Sukces Samsunga oznacza, że również Android, na który firma stawia w głównej mierze, radzi sobie bardzo dobrze. Obecnie jego udział w europejskim rynku smartfonów wynosi 65%.

Z kolei do Apple należy 14,4% europejskiego rynku smartfonów. Taki odsetek jest wynikiem niezbyt bliskiej współpracy z operatorami oraz z ograniczonym wsparciem dla swoich produktów w Europie Wschodniej oraz Południowej. Szerzej o tym pisaliśmy w tej oraz tej wiadomości.

Źródło tekstu: DigiTimes, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    6.  2012-08-08 13:41:27

    @3 - ot i tyle w temacie. Na szczęście moda zmienną jest. Poza tym każda firma popełnia w końcu szereg błędów, co także na przykładzie Nokii mogliśmy zaobserwować.

  • 3

    7. ~.  2012-08-08 13:41:33  host: 62-233-216-82.rako-lan.pl

    @4 NIE BADZ JUZ MĘCZĄCY!! I Szajsung i Srapple maja swoje minusy koniec i kropka, nie ma idealnego producenta, nigdy nie będzie.

  • 0

    8. ~ps  2012-08-08 13:46:23  host: abjb30.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Biedna Nokia nawet nie wspomniana przez telepolis, pewnie z 5 % na swoim rynku - życie bywa przewrotne... :)

  • 2

    9.  2012-08-08 13:55:35

    @4 taa... dzikie wręcz marże, zwłaszcza w tych modelach za kilkaset złotych. Za to Apple po kosztach sprzedaje. Ty tak trollujesz żeby trollować czy wierzysz w to co piszesz? @5 Patrz, a Chiny mają gdzieś Apple i wolą Androidy spod szyldu ZTE i Huawei. USA też na Androida stawia a iOS traci udziały w rynku mimo rosnącej sprzedaży. Może jednak niech to Apple się skupi na tej Europie a nie wybrzydza bo z ręką w nocniku zostaną.

  • 1

    11. ~Aaaa  2012-08-08 14:08:53  host: ades165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5: Chciałbym Ci przypomnieć, że to od problemów USA zaczęły się problemy banków, a to pociągnęło za sobą resztę Świata (w tym Europę) więc troszkę więcej krytycyzmu życzę zanim zaczniesz pisać pierdoły. Jeśli zaś jesteś tak zakochany w tym pseudo-demokratycznym kraju jakim jest USA to wyprowadź się tam i stań do wyścigu szczurów. Ponoć można za bezcen kupić tam teraz domy, które banki w popłochu sprzedają byle tylko mieć jakiś dochód.

  • 0

    12.  2012-08-08 14:21:27

    @3 - Monopol się zaczyna robić? W tej branży nie istnieje pojęcie monopol, parę lat temu takim niby monopolistą była Nokia, zobacz jak teraz wygląda. Samsung przestanie produkować dobry produkt w dobrej cenie, to zostanie przegoniony przez kogoś innego, jaka w tym szkoda?

  • 0

    13.  2012-08-08 15:11:53

    @12 Tak tylko żeby jeszcze ten dobry produkt = dobry hardware + użyte materiały + wsparcie producenta to byłoby dobrze bo póki co to jest tylko dobry hardware + czasem 2 (słuchawki z bada os tj. wave 1,2,3) + od biedy wsparcie producenta - mam nadzieję, że sgs 2 będą dłużej wspierać jak sgs 1. Niemniej jednak gratuluję Samsungowi - założyli sobie, że będą najlepsi i są :p

  • 0

    14. ~uradowany  2012-08-08 15:13:43  host: 92.60.132.22

    no genialnie..bardzo dobre wiesci..samsung miazdzy konkurencje oby tak dalej, niech rzadzi najlepszy..ta sytuacja dobitnie pokazuje ze tak wlasnie jest..potrafia zrobic ludziom dobrze

  • 0

    15.  2012-08-08 15:16:58

    ***14. ~uradowany : CYTAT "potrafia zrobic ludziom dobrze "... hmmmm.. tego nie wiem, wierzę na słowo ;)... ale telefony moim zdaniem produkują całkiem dobre.. :D

  • 0

    16.  2012-08-08 15:51:31

    @13 może i wsparcia oficjalnego nie ma, ale za to sgs 1 jest zaraz za hd2 najczęściej wybieranym telefonem do modyfikacji(ma więcej dostępnych ROM'ów niż np nexus czy HTC desire). Społeczności jak samdroid czy xda nie raz pokazały, że użytkownicy mogą dać większe i lepsze wsparcie niż producent :] @4 tak, samsung za "potężne pieniądze" najpierw ględzisz o tym, że samsung zalewa świat tanimi telefonami z androidem, a teraz twierdzisz że samsung żąda cholera wie ile za swoje telefony. :D bijesz rekordy w debilizmach xD

  • 0

    17.  2012-08-08 16:09:23

    Ps. No, no... to by się nawet zgadzało te 45 procent, na 5 telefonów, 2 u mnie w rodzinie to samsung.. ;)

  • -1

    18. ~  2012-08-08 16:16:01  host: 81.219.84.18

    Jak tam Chińczyki pracują za miske ryżu

  • 1

    19. ~uradowany  2012-08-08 16:31:50  host: 92.60.132.22

    @18 no i co? nas tez wykorzystuja w Polsce i jakos sobie trzeba radzic, inni maja przez to lepiej;p

  • -2

    20. ~OoO  2012-08-08 18:13:25  host: ip-78-30-102-152.free.aero2.net.pl

    A ja tego chłamu za dopłatą nie wezmę. Obserwuję tą skośną "jakość" od ponad 20 lat i nawet jak faktycznie staną się najlepsi to wzgardy nie pokonam :)t

  • 0

    21. ~  2012-08-08 18:41:10  host: z35-05.opera-mini.net

    Ale Aero za fri przytuliłeś :)

  • -2

    22.  2012-08-08 20:25:51

    Samsung jest przyjmowany bezkrytycznie widze. Trzaskaja marze na fonach az sie kurzy. Widac po wynikach. Zarabiaja na czystym sprzecie. Przegiecie tyle przeplacac za czysty marketing. Masarka jaka wam wode z mozgu zrobili.

  • 1

    23.  2012-08-08 23:56:48

    @22 zmień Samsung na Apple i będzie to prawda.

  • 1

    24.  2012-08-09 09:53:05

    @22: A apple to niby na czym zarabia? Bo nie powiesz mi że cena ifona jest ceną produkcji (Tak jak w Nexus 7). Wodę z mózgu to chyba tobie zrobiło japko, bo co news to "Japko najlepsze, fszystko inne to syf!!!11oneone". Ale jak ktoś napisze ze jest zadowolony z Samsunga to już "Heretyk, wodę z mózgu zrobili!!!111". Ogarnij się.

  • 1

    25. ~  2012-08-09 11:56:38  host: z04-09.opera-mini.net

    @22 samsung sprzedaje z olbrzymią marżą, a apple to poprostu robi dobry sprzęt i sprzedaje po uczciwej cenie? Ja chyba źle zrozumiałem bo od iphona 4s już niemłody s2 ma o lata świetlne lepszą specyfikacje a można go bez problemu kupić 2 razy taniej niż twojego *** iphona a jak się poszpera to i nawet taniej. Ciekawe ile będzie kosztował iPhone 5 3/4tys? Sprzęnt warty 1tys. Ale to samsung sprzedaje po niebotycznej marży.

  • 0

    26.  2012-08-12 23:46:09

    @22 Samsung kasuje za rzeczy materialne, za kawał dobrego sprzętu, za wydajne procesory i rewelacyjne wyświetlacze SuperAMOLED. I to swojego sprzętu. Apple kasuje za swojego składaka więcej niż Stefcio z osiedlowego sklepiku komputerowego.

Dodaj swoją opinię