Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samotni bez SMS-ów

Samotni bez SMS-ów

Q! 2 Października 2009 15:11

0 0

O tym, że telefony komórkowe mają wpływ na nasze samopoczucie wiadomo nie od dzisiaj. Jednak jaka jest tego dokładniejsza skala okazało się dopiero po przeprowadzeniu bardziej szczegółowych badań, w których wzięli udział mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

Badani stwierdzili, że telefon komórkowy ma wyraźny wpływ na ich życie. 41% spośród nich stwierdziło, że w dni w których nie korzystają z wiadomości tekstowych - czują się niepopularni i samotni. Jednocześnie 80% z nich przyznało, że brak odpowiedzi na wysłaną przez nich wiadomość psuje im nastrój.

82% spośród badanych stwierdziło, że w ciągu dnia czeka na telefon od swoich partnerów czy osób, które kochają. Równocześnie 19% ankietowanych przyznało, że świadomie nie odbiera połączeń od swoich rodziców.




Z pozostałych wyników przeprowadzonego wywiadu możemy się dowiedzieć, że:
- każdy z badanych ma średnio w książce telefonicznej 50 wpisów, z którymi się nie kontaktował od chwili zapisania ich danych
- średnia liczba osób zapisanych w książce telefonicznej to 95, jednak 69% spośród badanych regularnie kontaktuje się z nie więcej, niż 8 z nich
- 18% ankietowanych przyznało, że w pewnych sytuacjach udają, że ktoś do nich dzwoni lub że otrzymali wiadomość tekstową

Ankieta została przeprowadzona przez serwis Right Mobile Phone, a wzięło w niej udział 3138 osób z całego kraju.

Źródło tekstu: sourcewire, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2009-10-02 15:43:58

    Tyle wiem bez ich ankiety wyłącznie na podstawie obserwacji znajomych (i siebie). Teraz widzę, że w UK jest prawie tak samo jak w PL. Jaki wniosek? Więcej simplusoswojaków niż 8 nie ma sensu? Wprowadzić automatyczną odpowiedź operatora na smsy bez odpowiedzi? Zmniejszyć liczbę wpisów telefonicznych na karcie SIM i jednocześnie znacznie zwiększyć liczbę przechowywanych tam SMSów?

  • 0

    2. ~W  2009-10-02 15:55:16  host: 188.33.27.105

    Głupie wnioski. Ja mam inne: uświadomić młodzież, że uzależnienie od SMS'ów to choroba...

  • 0

    3.  2009-10-02 16:05:09

    "Równocześnie 19% ankietowanych przyznało, że świadomie nie odbiera połączeń od swoich rodziców." x)

  • 0

    4.  2009-10-02 16:12:41

    do tych 19% zdecydowanie sie zaliczam:)) co do reszty zdecydowanie juz nie, wiec chyba nie jest ze mna az tak zle:)

  • 0

    5. ~mixer  2009-10-02 16:36:56  host: 94.254.233.36

    Jaka choroba? Co Ty pleciesz człowieku o nicku ~W?

  • 0

    6. ~  2009-10-02 16:38:39  host: 94.254.233.36

    ...i skąd Ci się nagle wzieło, że dotyczy to mlodzieży?

  • 0

    7. ~  2009-10-02 16:56:38  host: public19605.cdma.centertel.pl

    a moze te 19% nie odbiera telefonow od tesciowej :)

  • 0

    8. ~  2009-10-02 17:39:54  host: v04-15.opera-mini.net

    Z tym oczekiwaniem na odpowiedź to prawda. Przynajmniej dla mnie, bo wkurzam się gdy ktoś nie odpisuje na sms lub odpisuję za 2 dni. Szczególnie abonenci Play tak robią, a chwala się, że mają 300 darmowych sms ! Jarosz

  • 0

    9. ~  2009-10-02 17:55:14  host: v04-13.opera-mini.net

    Wole dzwonic ale sms cenie za dyskrecje-wtedy ktos ma to na pismie..Polacy to maniacy sms,dobrze ze minuty tanie bo u 4mno w cennikach sms drogi-pakiety po1gr maja sens szkoda ze brak wymiennosci do wszystkich sieci.mirekb

  • 0

    10. ~blablabla  2009-10-02 18:18:18  host: 94.254.239.24

    Jeśli kiedykolwiek będę zamożnym człowiekiem tzn. zamożnym według mnie;] To pierwszą czynnością jaką zrobię, będzie pozbycie się telefonu komórkowego. PS Te osoby, które udają że ktoś do nich dzwoni, powinny się jak najszybciej udać do swojego lekarza rodzinnego- w celu uzgodnienia do jakiego specjalisty trzeba się wybrać. Wybrać się niezwłocznie!

  • 0

    11.  2009-10-02 19:22:35

    W - 100% poparcia. Choroba i to ciezka, jak kazde uzaleznienie.

  • 0

    12. ~Wi  2009-10-02 19:36:12  host: 188.33.27.105

    W jak WiateR tylko mi autouzupełnianie nie zadziałało. Dlaczego młodzież? Bo to właśnie ta część społeczeństwa wysyła najwięcej SMS'ów. Niektórzy są w takim stopniu uzależnieni od SMS, że jak ich matka z kuchni woła, to im odpisują "Moment" esemesem..

  • 0

    13.  2009-10-02 20:23:42

    Ja jakoś od zawsze wolałem połączenia głosowe od smsów, tyle że na początku były drogie połączenia, więc więcej się pisało. Teraz praktycznie w ogóle nie piszę smsów, bo szkoda czasu na klepanie, i o ile mam pewność, że sms dotarł do odbiorcy, to pewności, że wiadomość została odczytana, nie mam żadnej. Najwięcej SMSów klepią dzieciaki, i najczęściej są to bardzo krótkie wiadomości, bo po co się wysilać :)

  • 0

    14.  2009-10-02 20:51:19

    ja też tam wolę zadzwonić, bo wiem,że załatwię, co potrzebuję... sms też jest potrzebny, jeden, dwa, do 5 pięciu dziennie to rozumie, ale nie jak klepią to dzieciaki po 100 dziennie...

  • 0

    15. ~pisul  2009-10-02 21:39:50  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Ja cos dziwnego zauwazylem.Mam dziwna prace w dziwnych godzinach.W zlym tonie jest zadzwonic do kogos o 2/3 w nocy ale tak niema z smsem.Nawet moj szef wiedzac ze pracuje w nocy niezadzwoni z pytaniem co i jak ale mimo sedziwego wieku :) naskrobie to co chcialby powiedziec w smsie!I taksamo jest z pracownikami/kolegami...nikt nigdy nieustalal tej reguly a wszyscy ja przestrzegaja!

  • 0

    16. ~  2009-10-03 14:35:12  host: v01-07.opera-mini.net

    A ja wyslalem do znajomego o 3 w nocy sms i dostalem ochrzan, ze go obudzilem..

  • 0

    17. ~egon64  2009-10-04 17:36:12  host: aarr216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @krystian1022 Ja wysyłam jeden, dwa, do 5 pięciu SMS-ów w miesiącu...

  • 0

    18. ~ABP  2009-10-05 10:18:42  host: 213-238-120-115.adsl.inetia.pl

    SMSy są wygodne jak trzeba się z kimś skontaktować, a on nie jest cały czas dostępny. Znajomy pracuje na uczelni. Jak muszę mu coś pilnie przekazać, to wolę napisać SMSa, którego przeczyta jak będzie miał przerwę czy okienko, niż czekać z zegarkiem w ręku, kiedy będę mógł zadzwonić.

Dodaj swoją opinię