Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samolot dostarcza Internet wojskom w Iraku

Samolot dostarcza Internet wojskom w Iraku

WitekT 29 Grudnia 2004 11:50

0 0

W 1991 roku podczas Wojny w Zatoce Perskiej amerykańskie wojsko wykorzystywało specjalny samolot do naprowadzania pocisków w głębi terytorium wroga. Od dłuższego czasu maszyna stoi niewykorzystana w bazie lotniczej.

Tymczasem wojska w Iraku potrzebują szybkich łączy internetowych. Postanowiono więc użyć wspomnianego samolotu do podłączenia ich do tajnego Siprnetu, należącej do Pentagonu tajnej sieci Secret IP Router Network. Przeprowadzono już pierwsze, udane próby. Samolot przesyłał dane wykorzystując do tego celu naziemne stacje HF, UHF, VHF oraz satelity.
Uzyskano w ten sposób znaczną poprawę przepustowości łączy w porównaniu do tego, czym obecnie dysponuje amerykańska armia w Iraku.

Źródło tekstu: chip.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-16-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet