Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sami Swoi - słabe wyniki, ale będą na rynku

Sami Swoi - słabe wyniki, ale będą na rynku

WitekT 19 Maja 2006 12:02

0 0
Sami Swoi nie spełniają pokładanych w nim przez Polkomtel nadziei, mimo wszystko telekom nie planuje zamknięcia marki, która ma zaledwie 2-3% udziału w rynku prepaid.

Sami Swoi to bardzo nieudany produkt - komentuje Przemysław Klich z serwisu PayGSM, który sprzedaje doładowania dla prepaidów.

Na początku swoją ofertę kierowaliśmy do starszych ludzi z mniejszych miasteczek, teraz – do dorosłych ludzi o stabilnej sytuacji materialnej - powiedziała Monika Warska z Polkomtela.


Źródło tekstu: Warsaw Business Journal, wł     

Dodaj do:
w sumie: 90
  • 0

    71.  2006-05-25 10:21:13

    A moze sprzedadza jakiemus wirtualnemu opowi .

  • 0

    72. ~pali  2006-05-25 13:44:06  host: 80.51.226.10

    Polkomtel wprowadził SS chyba tylko dlatego, że "musiał" - bo Era wprowadziła Heyah.

    Miałem kartę SS w pierwszych miesiącach sieci i zauwazyłem takie bugi:
    1. Menu głosowe żywcem zerżnięte z abonamentowego Plusa a niektóre funkcje oczywiście nie działały i akurat widzę jak 'wiejski dziadek' się w tym połapie
    2. Duże problemy z doładowaniami, ludziom znikały kredyty albo ich nie dostawali wogole. Mi osobiscie z kolei doładowało kwotą 40pln, bo "moje urodziny", których nie miałem i też zadnych danych nie podawałem.
    3.Hurtownie "mydło i powidło" handlujące również kartami pre-paid z początku nie miały w ofercie SS, bo Polkomtel im nie dawał. W założeniu miała handlowac kartami tylko Poczta Polska i nieco później RUCH, co jednak było błędnym wyobrażeniem marketingowców o strukturze zaopatrzenia wsi.

  • 0

    73. ~pali  2006-05-25 13:49:40  host: 80.51.226.10

    Uzupełnię jeszcze powyższą wypowiedź: strategia "dla wsi" mogłaby się powieść, ale to trzeba było nieco odważniej, zamiast słabo odwoływać się do już mało czytelnych wyobrażeń. Mnie np. niesamowicie smieszą ogłoszenia w wiejskich gazetach, które reklamują "TELEFONY DLA ROLNIKÓW ZA 1 ZŁ!". Jest tego od groma, więc musi być skuteczne... Również po wsiach jeżdzą maluchami handlowcy i wciskają emerytom telefony "dla rolników"

  • 0

    74. ~marcin  2006-05-25 22:43:22  host: eds139.internetdsl.tpnet.pl

    Porazka jest z ta siecia....:(.Powinni to zlikwidowac, i jak cos to mogliby to skopiowac jako jeszcze jedna taryfe w Simplusie (cos jak Pop i Go)i mysle ze bylby spokoj:):)
    W telefonie mam jedna osobe w tej sieci, porazka, totalny nie wypal...:):D:d

  • 0

    75.  2006-05-26 14:55:14

    marcin: gdyby zrobili z SS jeszcze jedną taryfę w S+ i siłą rzeczy wprowadzając 24 gr do całego Plusa, to wybacz ale kto chciał innych taryf S+ - chyba tylko ci, co chcą sesemesować te kilka groszy taniej.
    Wniosek IMHO jest raczej odwrotny - dać 24 gr za SS-> Plus i zlikwidować S+ ;-).
    BTW, na gsmonline piszą, że Jego Wysokość Prezes Bauc zastanawia się nad likwidacją SS: http://www.gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=14571&link=Sami,Swoi,mo%C5%BCe,znikn%C4%85%C4%87,,pojawi%C4%85,si%C4%99,MVNO
    Mam nadzieję, że tak się nie stanie.

  • 0

    76. ~Longman  2006-05-26 18:33:30  host: evl197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A dla mnie Anschluss Samych Swoich przez Sim+ jako dodatkowej taryfy ma sens. Co wiecej, jak bym wykorzystal to do odstrzalu starej platformy. Po prostu uporzadkowanie i modernizacja tego co jest. Czasem podejmowanie meskich decyzji jest czyms niezbednym.

  • 0

    77. ~marcin  2006-05-26 19:56:24  host: eds139.internetdsl.tpnet.pl

    ****przemolog Ja nigdy nie bylem za ta siecia... ale jakas tam firma (juz nie pamietam jaka) pisze ze maja straszny udzial na rynku...zaledwie 2-3%. Mysle ze Polkomtel moglby cos z tym zrobic a z tym Sim+ mogliby by tak zrobic jak napisalem wyzej.Dla mnie jednak nie jest wazny los tej sieci, tak wiec z drugiej strony niech robia co chca, ale i tak nie uda sie im zrobic tak aby ludzi przekonac do siebie. Jesli by obnizyli drastycznie ceny to i przychody zapewne by spadly, choc z drugiej strony im mniej sie placi to w gruncie rzeczy wiecej sie dzwoni.
    Najlepiej jak pomysla o Sim+ i wtego pre-paida zainwestuja, a SS do Sim+ jako jedna z taryf;).
    Pozdro..

  • 0

    78. ~marcin  2006-05-26 20:03:55  host: eds139.internetdsl.tpnet.pl

    Ale zamotanie napisalem wczesniej;). moze ktos cos z tego zrozumie...;)hihi

  • 0

    79. ~maciek  2006-05-26 20:45:40  host: 82.139.55.65

    ludzie! zobaczcie cennik SS!ja mam sluzbowy ORANGE z min po 70gr! + tel. stacjonarny w pracy po 35gr./min zamiejscowa! i co? mam SS i tylko z niego dzwonie wszystkie zamiejscowe a miejscowe sa w tej samej cenie. 0,24gr/min to nie ma w zadnym abonamencie do 100zl.pozdrawiam tych co umieja liczyc :)

  • 0

    80. ~  2006-05-26 22:33:19  host: akx250.internetdsl.tpnet.pl

    maciek bez podniety w tak-taku miejscowe kosztuja 20gr, do ery 20gr no i heyah ;)

  • 0

    81. ~  2006-05-26 22:33:48  host: akx250.internetdsl.tpnet.pl

    tzn. na stacjonarki a nie miejscowe :P

  • 0

    82. ~maciek  2006-05-26 22:45:13  host: 82.139.55.65

    20gr w tak taku to w pakietach i w promocji ktora sie skonczy...

  • 0

    83.  2006-05-27 00:35:12

    Longman: teoretycznie masz rację, ale chodzi mi o to, żeby nie skończyło się na "męskiej decyzji" takiej, że zlikwidują SS - tanią i jedyną naprawdę nieskomplikowaną taryfę na rynku i w zamian nic nie dadzą.

  • 0

    84. ~Longman  2006-05-27 01:31:51  host: evl197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *Przemolog, nie wydaje mi sie to zbyt prawdopodobne zarowno z prawnego, jak i marketingowego punktu widzenia. Po prostu skandal zbyt duzy, aby "oplacalo sie" to tak rozwiazac. Z drugiej strony po tym co Polkomtel pokazal w prepaidzie na poczatku roku i co skonczylo sie dla niego nijak, choc powinien poczuc to na wlasnej skorze (tam gdzie plecy traca swa szlachetna nazwe...) to juz sam nie wiem. W kazdym razie z SS to IMO albo woz, albo przewoz. Albo samodzielnosc oraz agresywny i racjonalny marketing wraz z "dopilowaniem" taryfy albo wchloniecie przez Sim+. Na dzis SS ledwie wegetuja, a nie zyja.

  • 0

    85.  2006-05-27 13:30:13

    Longman: co do prawnego punktu widzenia to nie wiem w czym problem. Ich cyrk i ich małpy - mogą przenieść wszystkich do Easy - a że będzie drożej? To prepaid, nie ma cyroli. Marketingowo natomiast to istotnie byłoby nie najszczęśliwsze rozwiązanie, choć biorąc po uwagę liczebność aktywnych posiadaczy SS, "skandal" byłby IMHO relatywnie niewielki ;-). Możliwe jest też rozwiązanie analogiczne do JInK - wstrzymanie produkcji SIMów i możliwość konwersji do S+ bez możliwości powrotu. Trzeba też podłączyć SS do doładowań S+, żeby pozbyć się zielonych zdrapek :-).

  • 0

    86. ~Longman  2006-05-28 09:53:53  host: ewe74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przemolog, pod wzgledem prawnym to tez nie jest takie proste, aczkolwiek u nas prawo dziala w specyficzny sposob, wiem o tym niestety. Kupujac i kasujac bilet autobusowy zawierasz umowe o przewoz osob. Tez niczego nie podpisujesz :-) Kupujac starter i go aktywujac zawierasz umowe o swiadczenie uslug. Polkomtel bedzie wykrecal sie prawem telekomunikacyjnym, ale to nie takie proste, o czym dosyc bolesnie przekonal sie kilka lat temu niemiecki MobilCom. Oczywiscie sa - jak slusznie piszesz - inne sposoby - na przyklad zmniejszenie podazy zdrapek i otwarcie furtki w kierunku Sim+. Kiedys Centertel tez zachecal do przejscia do Idei, nie pamietam za bardzo jak ale wiem, ze dzialalo to identycznie - do analogowca zapisac sie nie mozna bylo, mozna bylo a) zrezygnowac:-) b) przedluzyc na obecnych warunkach co bylo coraz mniej korzystne ekonomicznie c) przeniesc sie do Idei z jakimstam bonusem.

  • 0

    87. ~ole007  2006-07-10 18:00:29  host: 3.76.classcom.pl

    I tyle hałasu o nic. Po prostu plus zamieni wszystkich abonentów ss do plusa da im na osłode jakąś nową stawkę i po krzyku, ludzie prędko zapomną o samych swoich. Pozatym sama nazwa brzmi dziwnie, gdyby aktorzy filmu sami swoi żyli mogliby zrobić dobrą reklame: Kargul ! macie ta telefun ?? :-P

  • 0

    88. ~marcin  2006-07-13 18:33:39  host: chello081018202227.chello.pl

    To nie do pomyślenia ile ludzi jest za zamknięciem SS. Jestem w wielkim szoku. Operator który oferuje rozmowy w śmiesznie niskich cenach w porównaniu z innymi (nie mówię tu o esemesach) jest tak krytykowany. Polecam cennik usług samych swoich. Od roamingu do połączeń śmiało mogę go polecić innym. Niech mi ktoś napisze jakąś sensowną alternatywę dla SS.

  • 0

    89. ~grzesiek  2006-08-12 10:26:10  host: nat8.itcomp.pl

    Sam korzystam z SS i obecnie nie widzę żadnej alternatywy dla tej oferty. Tyle się mówi, że Heyah adresowana jest do młodzieży, a SS do osób starszych. Dla mnie nie liczą się jakieś tam slogany, a konkretne potrzeby. Na komórki owszem dzwonię, ale sporadycznie. Najwięcej natomiast dzwonię na stacjonarki i naprawdę nie widzę aktualnie korzystniejszej oferty od SS. Podobno Tak Tak, ale z ich cenników tak nie wynika, a zakup jakichś dodatkowych pakietów też jest jak dla mnie rozwiązaniem niedoskonałym, bo taki pakiet ma określoną ważność (30 dni?), a ja dzwonię bardzo nieregularnie, więc są miesiące gdzie wykonuję kilka połączeń dziennie, a są i takie kiedy dzwonię 2 - 3 razy w tygodniu, więc takie pakiety i tak stają się w tym wypadku nieopłacalne, a liczy się konkretna, stała stawka za połączenia niezależnie od jakiegoś tam pakietu. Jeśli ktoś zna równie korzystną ofertę jeśli chodzi o stacjonarne, to niech mi poleci, bo ja szczerze mówiąc takowej na dzień dzisiejszy nie widzę.

  • 0

    90. ~praedzio  2006-09-08 15:14:51  host: dut130.internetdsl.tpnet.pl

    Korzystam z Samych Swoich już od roku i bardzo sobie ich chwalę. Niezbyt często dzwonię na komórki, za to częściej na stacjonarne i naprawdę to mi się opłaca! Nie rozumiem ludzi, którzy twierdzą, że to jest do bani. Inne sieci naprawdę wychodzą dużo drożej. A dla mnie wystarczy 20 zł na miesiąc.

Dodaj swoją opinię