Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sagem znika z rynku telefonów komórkowych

Sagem znika z rynku telefonów komórkowych

LuiN 1 Października 2008 18:13

0 0

Marka Sagem brała aktywny udział w rynku telefonii komórkowej od jego wczesnych początków. Pod koniec lipca Sagem został przejęty przez koncern Sofinnova - pod jego skrzydłami będzie produkował sprzęt o charakterze OEM. Logo Sagem zniknie z rynku do końca tego roku.

sagem my850csagem my511xsagem my721xsagem my800x

Sofinnova już teraz sprzedaje swoje rozwiązania między innymi dla Sony Ericssona. Telefony o znanej "sagemowej" stylistyce ujrzymy w ofertach operatorów komórkowych pod ich własnym logo.




Przejęcie marki nie będzie oznaczało jednak zaprzestania realizacji napraw gwarancyjnych dla obecnych użytkowników telefonów francuskiego producenta. Planowane wcześniej modele pojawią się na rynku - te, które zdążą przed końcem tego roku, w dalszym ciągu będą miały na obudowie logo Sagema.

Koncern Sofinnova zainteresowany jest rynkiem niedrogich telefonów przeznaczonych do zestawów prepaid operatorów komórkowych. Wdrażane będą także projekty innowacyjne, celujące w bardziej wymagającą klientelę.

Źródło tekstu: gsmhelpdesk, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10. ~Nefron87  2008-10-01 19:04:53  host: public9499.xdsl.centertel.pl

    A ja jestem zwolennikiem marki Sagem. Posiadam obecnie model mye77 i jestem z niego strasznie zadowolony i z zaciekawieniem patrze na nowe sagemy bo jeszcze wychodzą i wcale jak patrze nie są takie złe. Gdyby marka Sagem była lepiej reklamowana to by było na pewno inaczej, fakt maja powolne niektóre te telefony ale nie wszystkie a cena/jakość moim zdaniem ideał. Sagem miał/ma jeden wilki plus są to głośniki w nich montowane, kto słyszał muzykę wydobywającą z sagema i jakość tego dźwięku wie o czym tutaj mówię, chowają się serie "w" Soniacz czy te wszystkie Nokie o pseudo muzyczne Sagem ich robią jak chcą pod tym względem nie mają konkurenta na rynku i tyle....

  • 0

    11.  2008-10-01 19:12:27

    Może i mieli znośne modele ale takie coś jak my800x nie powinno trafić do sprzedaży. Wadliwe oprogramowanie a nowszego nie ma, co to za telefon co się zacina z 2-3 razy dziennie i to bez powodu. Podobno jego poprzednik my600x tez jest tak samo niedorobiony:(

  • 0

    12. ~  2008-10-01 19:22:56  host: apn-77-114-77-244.gprs.plus.pl

    Popatrzcie na model my6-2 cz my700x. To juz klasyki. A ten nowy my700x super. Dzwiek nie ma sobie rownych.. Sagem hm.. Szkoda i tyle.

  • 0

    13. ~polwiesniak  2008-10-01 19:44:53  host: duf242.internetdsl.tpnet.pl

    telemaniak! jestem pewien, że nigdy nie miales myx-6. Ja mialem go przez trzy lata potem dalem go znajomej i przez kolejne dwa lata ten telefon jeszcze działa. Bateria w tym telefonie po trzch latach trzmala zawsze tydzien. Dzis po pieciu latach jeszce trzyma 3-4 dni. Pokaż mi nokie z tamtej epoki ktora do dzis hula na tej samej baterii. Jesteś poprostu tępym nokiarzem który niema zielonego pojęcia o telefonach. Sagem myx-6 to klasyka supertelefonó tak jak nokia 6210 ktora uzytkowalem i oczywiscie 6310i. Na tych modelach skonczyla sie nokia. Amen!

  • 0

    14. ~mateo  2008-10-01 19:54:40  host: aagm42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sagem RC 715, z plusa, za 199 zł netto. 1998 rok. Umowa na 2 lata. Bonus Plus. 2,95 zł/min brutto. Pięknie ;-)

  • 0

    15. ~  2008-10-01 21:00:21  host: acyd36.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szkoda Sagemy to sa dobre telefony

  • 0

    16. ~golfiarz  2008-10-01 21:06:16  host: nazgulnew.kosson.com

    Szkoda... Myx5-2 był świetnym telefonem. Mam go już ładnych parę lat i nic się z nim nie dzieje :).

  • 0

    17. ~bumi  2008-10-01 21:10:56  host: g1.lupro.net

    Nokia 6310,którą używam jako budzik dla żony trzyma bez ładowania ponad trzy miesiące.

  • 0

    18. ~wxw  2008-10-01 21:42:52  host: abv202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    też miałem 2sagemy myx5m oraz myx-7 i niewspominamich dobrze szczegulnie myx-7 , którego oprogramowanie cochwile zawieszało się na kilka sekunt , a zapisywanie zdjęcia trwało 7-10s , nie wspominając już o filmikach co trwało wieczność . dziś mam samsunga omnie i o tamtych sagemach niechce już sobie przypominać

  • 0

    19. ~bulaziom  2008-10-01 22:13:12  host: dynamic-87-105-112-94.ssp.dialog.net.pl

    myx5-2v... ile ja z niego esów wysłałem, ile kasy na Neta przewaliłem, zdjęcia robił takie, że nawet było coś na nich widać;) nie będę miał więcej Sagema, szkoda:(

  • 0

    20.  2008-10-01 22:53:19

    Trzymajcie swoje stare zabytkowe Sagemy na pamiątkę.

  • 0

    21.  2008-10-01 23:12:25

    jakie zabytkowe? ;) Mój RC715 dla Simplusa z 1999 r. jeszcze działa i oprócz baterii jest w bardzo dobrym stanie. :) A pamiętacie Sagema 913 z Idei z 1999 r. - miał tak dużo funkcji na tamte czasy za naprawdę niewielkie pieniądze i był malutki tak jak obecne słuchawki. :)

  • 0

    22.  2008-10-01 23:24:31

    TAKI news o Sagemie, a kamil1221 sie nie wypowiada ? Niemozliwe :P

  • 0

    23. ~hrumek  2008-10-01 23:39:11  host: kwiatkowskiego.res.pl

    mialem,dobry sprzet,pewnie na allegro ceny pojda w gore bo kolekcjonezy niespia.taka moda kiedys znaczki a teraz fony :)

  • 0

    24. ~ABC  2008-10-01 23:47:03  host: f96-015.opera-mini.net

    Sagem byl zenujacy. Mielismy to jako telefony learningowe w orange. Nieraz najadlem sie wstydu w procesie tzw. edukacji klienta. Zwisy i zamulanie. Raz koordynator ss-man(przy okazji pozdrawiam centertelowskie gestapo) obnizyl kolezance punktacje za obsluge,bo sagem sie zawiesil i nie zaprezentowala orange world. Caly salon poszedl bez friposa. To byl dopiero syf, bo sagem sie powiesil. Zlom Sagema w polaczeniu z centertelowskimi kretynami zaowocowaly zwolnieniem,bo pani kierownik nie dostala 3600 zl premii fripos na swoje konto ze wzgledu na brak 100 procent jakosci...

  • 0

    25.  2008-10-01 23:50:37

    Ostatnie telefony były całkiem niezłe, a cenowo bardzo przystępne. Szkoda tylko, że za bardzo "zaprzyjaźnili się" z Orange. Oprogramowanie wgrywane do tych telefonów przez sieć Orange moim zdaniem zniszczyło całkiem dobrego producenta telefonów.

  • 0

    26. ~miy  2008-10-02 09:07:00  host: pc4.internetdsl.tpnet.pl

    Ja uwazam ze Sagem jest kiepski :P

  • 0

    27. ~mika_vera  2008-10-02 09:34:52  host: 213.25.189.50

    Miałam Sagem-a i przez 1,5 roku działał świetnie-duża pamięć wewnętrzna,świetny wygląd-jednak gdy zaczął się starzeć padał-wieszał się,zacinał.Uważam jednak,że z czasem każy tel.tak ma-wszystko z czsem psuje się-i nic nie jest wieczne.Szkoda,że ta marka i jej logo znika.

  • 0

    28.  2008-10-16 18:21:54

    BŁAGAAAAM!!!!!!!!!!!NIEEEEEE!!!!!!

  • 0

    29. ~  2008-11-17 16:54:52  host: 82.160.71.2

    błogosławiony ten dzień... dostałem my721x w prezencie przyznaje że wolałbym dostać już chyba psa, krowę albo glebogryzarkę... po prostu jak go widzę to mam ochotę go roz.... ładna skórka zła naturka to powinno być hasło reklamowe sagema - dobrze że nie będzie żadnego

Dodaj swoją opinię