Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sagem przejmie dział sieciowy Gigaseta

Sagem przejmie dział sieciowy Gigaseta

sirmark 5 Marca 2009 12:12

0 0

Gigaset Communications i Sagem Communications podpisały umowę, na mocy której sprzedany zostanie dział Gigaset Communications zajmujący się sieciowymi produktami szerokopasmowymi. Umowa będzie wymagała adekwatnych zezwoleń, jednak oczekuje się, że transakcja zostanie zrealizowana do końca kwietnia. Szczegóły kontraktu nie będą ujawnione. Sagem Communications jest spółką zależną od Gores Group, a Gigaset Communications wchodzi w skład holdingu Arques Industries AG.

W ostatnim roku fiskalnym (2007/2008) produkty szerokopasmowe Gigaset Communications, w tym WiMAX, stanowiły ok. 15% obrotów firmy. Spółka, jako czołowy producent telefonów DECT w Europie, zdecydowała o koncentracji swojej działalności na flagowych produktach. Pozbycie się pozostałych inicjatyw odgrywa dla holdingu Arques kluczową rolę w procesie restrukturyzacji spółki.
Dla Sagem Communications, której większościowym udziałowcem jest amerykańska Gores Group, produkty szerokopasmowe Gigaset Communications stanowić będą idealne uzupełnienie obecnie istniejącego portfolio. Firma związana jest z tym sektorem od wielu lat i posiada wystarczające doświadczenie aby z powodzeniem rozwijać przejęty dział.

Arques Industries kupił 80,2% udziałów w spółce Siemens Home and Office Communication Devices (SHC) od firmy Siemens. O czym pisaliśmy w tej wiadomości. Następnie zmienił jej nazwę na Gigaset Communications.

Źródło tekstu: Gigaset     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet