Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sagem na sprzedaż

Sagem na sprzedaż

WitekT 30 Września 2006 21:34

0 0

Grupa Safran planuje wystawić swoje ramię telekomunikacyjne - Sagema - na sprzedaż. Powód - niezadowalające wyniki finansowe, które przy stosunkowo niewielkiej wartości działu mocno wpływają na cały koncern.

Szef Grupy Safran, której głównym źródłem przychodu jest biznes związany z aeronautyką - Jean-Paul Bechat - musi zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. 31% udziałów grupy jest w rękach francuskiego państwa, które po sprzedaży obawia się redukcji miejsc pracy.




Oprócz sprzedaży działu rozważane jest także, jako drugi scenariusz, wejście w ściślejszą kooperację w chińskim partnerem Nangbo Bird. Nieoficjalne informacje mówią jednak o zaawansowanych rozmowach z jednym z czołowych producentów telefonów komórkowych, który miałby przejąć produkcję Sagema. Decyzja ma podobno zostać ogłoszona jeszcze w połowie października.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~Maciek  2006-09-30 22:07:28  host: sun.qnet.krakow.pl

    Telefony robią coraz lepsze. Gdyby tak było od początku to pewnie już teraz widać by było zyski. Niewątpliwie są konkurencją cenową dla innych firm, porównując specyfikację produktów oraz ich (ostatnimi czasy) niezawodność.

  • 0

    2. ~G2  2006-09-30 22:14:47  host: nat6.gress.com.pl

    Kupuję!!! :)

  • 0

    3. ~  2006-09-30 23:10:59  host: abuf54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a i tak pewnie zwalniać będą w Polsce :) :)

  • 0

    4. ~heh  2006-10-01 10:00:06  host: acb.introlan.pl

    hurrra!!

  • 0

    5.  2006-10-01 10:40:20

    Oczywiście niedowiarki się cieszą... Z innego źródła słyszałem, że ta cała sprzedaż to jest wielka plotka.

  • 0

    6. ~xyz  2006-10-01 12:14:20  host: rev-27.malnet.pl

    transakcja dopięta na 90%...:)

  • 0

    7. ~Aster  2006-10-01 13:57:31  host: 16-tar-6.acn.waw.pl

    Nie! To jedyna niezawodna marka, i w rozsądnej cenie.

  • 0

    8. ~Th0mas  2006-10-01 15:17:29  host: host-217-172-253-168.lodz.mm.pl

    A wiadomo, który to koncern ma na nich chrapkę? Mogłaby powstać kolejna dwuczłonowa marka telefonów. Pozostaje chyba tylko Nokia, Motorola i Alcatel? Inni są mniejszymi graczami na rynku.

  • 0

    9. ~xyz  2006-10-01 15:54:18  host: rev-27.malnet.pl

    wiadomo który i wiadomo że jedno Centrum Serwisowe straci autoryzację...buhahaha...

  • 0

    10. ~Th0mas  2006-10-01 16:48:28  host: host-217-172-253-168.lodz.mm.pl

    xyz podziel się swoją wiedzą... który?

  • 0

    11. ~PLANET  2006-10-01 20:30:59  host: 217.116.110.183

    tak tak, kamil1221, polemizuj z Reutersem... masz w koncu lepsze zrodlo ;D

  • 0

    12. ~xyz  2006-10-01 20:47:22  host: rev-27.malnet.pl

    Thomas: stawiam na te co myślisz...:)

  • 0

    13.  2006-10-01 21:47:09

    @PLANET - nie tylko przedstawiam inny punk widzenia tej sprawy.

  • 0

    14.  2006-10-01 21:55:08

    kamil1221: to się zdziwisz w połowie października kto negocjuje zakup Sagema. Motorola. ;)

  • 0

    15. ~Longman  2006-10-01 23:42:27  host: eud184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekaw jestem kto kupi Sagema. Moze Chinczycy? Po tym jak czesc Thomsona (francuskiego koncernu panstwowego, produkujacego przede wszystkim osprzet militarny) zostala nabyta przez konsorcjum panstwowych firm chinskich juz nic nie jest mnie w stanie zaskoczyc.

  • 0

    16.  2006-10-02 07:24:33

    Te dziwolągi Sagema nie miały już szans na powodzenie, miałem MyX301 - to był oprócz Sony J5 mój najgorszy telefon w życiu.

  • 0

    17. ~p  2006-10-02 08:33:54  host: 252.nat.ino.tvknet.pl

    firma sagem jest bardzo dobra kolega ma sagema my301x i jest bardzo zadowolony

  • 0