Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sagem: dla seniorów telefon z technologią NFC

Sagem: dla seniorów telefon z technologią NFC

Q! 16 Lutego 2010 09:31

0 0

Na targach MWC Sagem zaprezentował ciekawy telefon przeznaczony dla seniora, który w zupełnie nowy sposób wykorzystuje technologię NFC. W Cosyphone szczególny nacisk położono na wygodę i prostotę obsługi, której szukają osoby w po pięćdziesiątce.

sagem cosyphone nfc sagem cosyphone nfc

Najważniejszą innowacją w Cosyphone jest wykorzystanie technologii NFC (Near Field Communication). Dzięki niej użytkownik ma możliwość tworzenia "skrótów" do różnych funkcji telefonu. Wystarczy zbliżyć urządzenie do "zakładki", np. wizytówki, aby telefon automatycznie wybrał numeru telefonu danej osoby.

W podobny sposób, poprzez zbliżenie telefonu do innych przedmiotów, mogą być wybierane inne funkcje telefonu, np. uruchamiana przeglądarka internetowa. Wszystko po to, aby nie trzeba było zagłębiać się w menu telefonu w poszukiwaniu konkretnej opcji.




Ciekawy, lecz dobrze znany, jest również sposób ładowania urządzenia. Wraz z nim klient otrzymuje specjalną podkładkę, na której wystarczy położyć telefon, aby rozpoczęło się jego ładowanie. Wszystko to bez konieczności poszukiwania ładowarki i z reguły małego jej wejścia.

Dodatkowo telefon został zaprojektowany tak, aby jego obsługa nie sprawiała kłopotu osobom starszym. Został on wyposażony w duży ekran z niemałą czcionką oraz regularne i czytelne klawisze.

Cosyphone ma się znaleźć w ofercie wielu operatorów na całym świecie, jednak obecnie brak jest informacji kiedy miałoby to nastąpić. Nieznana jest również jego przewidywana cena.

Źródło tekstu: realwire, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~rookie  2010-02-16 10:07:52  host: 167.202.201.4

    @ Rezo Sagem weszedł w extra high-end już jakiś czas temu. Produkuje telefony 'Porche design' z ceną minimalną 600 euro: http://twojepc.pl/news17582.html Dlatego nie można go znaleźć w sklepach z telefonami dla 'zwykłych śmiertelników'...

  • 0

    7.  2010-02-16 10:20:45

    Q! - może jest szansa na newsa o nowościach wśród tel dual sim? Trak wypuścił CP-310 - pierwszy chińczyk z polskim T9, zaś myPhone ma w ofercie model 8920, który ma Jave i WIFI, a poza tym zapowiedziane jest sporo fajnych nowości tej marki. Przy cenach rzędu 400-450 zł (realnie) to są to dość ciekawe propozycje i warto byłoby chociaż newsa o tym przeczytać :)

  • 0

    8. ~  2010-02-16 10:35:15  host: 210.164.wmc.com.pl

    telefon jest do rozmów, ma mieć duży ekran i klawisze - to wszystko.

  • 0

    9.  2010-02-16 10:39:18

    Q! - i może jeszcze news o specyfikacji i niedalekich planach (?) wprowadzenia MIDP 3.0 do telefonów? na pewno fajna nowość :) http://wookasz.blogspot.com/2009/02/midp-30-co-nowego.html Pozdr.!

  • 0

    10. ~spiro  2010-02-16 10:46:42  host: mx.psat.pl

    klawisze mogłyby być wyraźniej od siebie oddzielone. te są tak blisko że może dojść do pomyłkowych wciśnięć...

  • 0

    11.  2010-02-16 10:51:16

    Na moim sagemie my850c klawisze też są bardzo blisko, jednak wcale nie robię pomyłek przy wybieraniu znaków. Podejrzewam że klawisze w Cosyphone będą spore, więc nie powinno być problemów z pomyłkowymi wciśnięciami.

  • 0

    12. ~rabarbar  2010-02-16 10:53:55  host: dynamic-87-105-238-15.ssp.dialog.net.pl

    To "dla seniora" ma służyć tylko i wyłącznie podniesieniu ceny. Zobaczcie na te Emporie, MyPhone'y i inne szkaradztwa - są "dla seniorów" i dlatego kosztują tyle że szkoda gadać. Zawsze powtarzam że ceny "seniorskich" telefonów są z sufitu.

  • 0

    13. ~  2010-02-16 11:02:29  host: 109.243.34.40

    rabarbar, w pełni się z Tobą zgadzam.

  • -1

    14. ~Eliza  2010-02-16 13:24:23  host: dsk251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wypraszam sobie takie stwierdzenia, że osoby po 50 roku życia to staruszki !!! Byłam ostatnio w sanatorium i niektórzy po 50 byli lepsi w łóżku niż chłystki 20 paroletni ;)

  • 1

    15. ~ahan  2010-02-16 15:20:51  host: 109.243.22.241

    ~Eliza - chyba troszkę nie na temat ... raczej nikogo nie interesuje kto jak i z kim, szczególnie tutaj ;)

  • 0

    16. ~:))  2010-02-16 16:16:02  host: 94.254.243.173

    co oznacza zblizyć do wizytówki... i jak jest rozpoznawany nr. telefonu? A przeglądarka internetowa to do czego jest zbliżana...?

  • 1

    17. ~r  2010-02-16 19:23:53  host: 188.33.157.18

    #14: Elizo, rozumiem że masz na koncie pół populacji sanatoryjnego turnusu ale kogo obchodzi z kim współżyjesz? A odnośnie tematu to wreszcie coś porządnego dla starszaków się pojawiło. Bo te chińskie zabawki, które do tej pory były dostępne to nie wiem dla kogo są. Dla bardzo naiwnych.

  • -1

    18. ~sympatyczny  2010-02-17 00:54:03  host: chello089079048202.chello.pl

    Eliza dobrze mowi ;) (20-paro latek)

  • -1

    19. ~Eliza  2010-02-17 06:07:22  host: 109.243.90.2

    20-paro latki są bardzo przedwczesne niestety :(

  • 1

    20. ~r  2010-02-17 15:51:38  host: 109.243.151.92

    Elizo: a 50-paro latki czasem nie mogą. To już lepiej być przedwczesnym. Zawsze można zrobić powtórkę :-D

  • -1

    21. ~Eliza  2010-02-17 15:58:41  host: 109.243.200.151

    ale 50-latki mają zazwyczaj grubszy portfel oraz lepszy telefon oraz auto, 20-letni młodzieńcy zazwyczaj niestety jeżdżą szrotami poniemieckimi :(

  • 0

    22. ~sympatyczny  2010-02-18 01:07:24  host: 85-222-73-222.home.aster.pl

    @Eliza: z ciekawosci, a co z tego ze maja lepszy telefon?

  • 0

    23. ~Eliza  2010-02-18 16:30:59  host: 188.33.110.205

    zawsze to lepiej się wygląda z kimś kto w towarzystwie wyciągnie wypasiony telefon za 3000 zł, a nie Nokie 3310 :D

  • 0

    24. ~  2010-02-18 16:55:54  host: public-gprs15518.centertel.pl

    Czy ten telefon będzie miał też zwykłe wejście ładowarki? Mam nadzieję że zrobicie test Cosyphone, bo telefon ten wydaję się bardzo ciekawy

  • 0

    25. ~w.p.  2010-08-18 10:28:06  host: chello089077143201.chello.pl

    No ten telefon jest jednym z ładniejszych w tej grupie urządzeń seniorskich :) Bo MyPhone 1040 jest poprostu okropnie brzydki. Wygoda wiadomo - ważna rzecz. Ale człowiek nawet jeśli ma problem z oczami to chce mieć w domu coś ładnego a nie brzydki kalkulator

Dodaj swoją opinię