Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sąd zawiesza sprawę TP kontra MNI Telecom

Sąd zawiesza sprawę TP kontra MNI Telecom

WitekT 7 Listopada 2012 15:27

0 0

Sąd odroczył bezterminowo proces Telekomunikacji Polskiej przeciwko MNI Telecom, w którym półtora miesiąca temu ustanowiono zabezpieczenie na 58 mln zł na poczet roszczeń TP.

Sąd postanowił zapoznać się z dokumentami innych sporów jakie toczą się pomiędzy spółkami TP a Długie Rozmowy, a które mogą mieć istotny wpływ na proces. Sąd jednocześnie rozpatrzy wniosek MNI Telecom o możliwość korzystania z zajętego rachunku bankowego.

6. listopada odbyła się pierwsza rozprawa przed Sądem Okręgowym w Lublinie z powództwa TP przeciwko MNI Telecom. TP złożyła pozew przeciwko MNI Telecom o zapłatę 58 mln zł z odsetkami za rzekome straty jakie TP poniosła przez to, że DRSA nie uregulowała wobec niej należności za świadczone na jej rzecz usługi hurtowe.
W odpowiedzi na pozew MNI Telecom wniosła o zawieszenie postępowania przed Sądem Okręgowym w Lublinie do czasu zakończenia sześciu postępowań toczących się przed Sądem Okręgowym w Warszawie pomiędzy TP, a DRSA.

Żadna z sześciu spraw, ani z powództwa TP przeciwko DRSA, ani DRSA przeciwko TP, nie została do tej pory rozstrzygnięta. Sąd postanowił również, że w najbliższym czasie, na posiedzeniu niejawnym rozpatrzy wniosek MNI Telecom o określenie wysokości kwot, jakie MNI Telecom może miesięcznie pobierać z zajętego rachunku bankowego. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Na chwilę obecną suma roszczeń DRSA przeciwko TP wynosi ponad 360 mln zł.

Źródło tekstu: MNI     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2012-11-07 19:46:14  host: z38-08.opera-mini.net

    TP to dno i wodorosty. Bogu dziekuje ze dwa lata temu pozbylem sie tego mega dziadostwa o ich neostresie nawet nie wspominam a wszelkie reklamacje to droga przez mękę.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-96-198.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet