Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sąd zawiesza postępowanie DPTG przeciwko TP

Sąd zawiesza postępowanie DPTG przeciwko TP

Q! 25 Lipca 2011 14:37

0 0

Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do wniosku Telekomunikacji Polskiej i zawiesił postępowanie w sprawie stwierdzenia wykonalności orzeczenia Trybunału Arbitrażowego w Austrii wszczęte z wniosku DPTG.

Do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia postępowania toczącego się obecnie przed sądem gospodarczym w Wiedniu w sprawie uchylenia wyroku sądu polubownego, sprawa nie będzie badana w Polsce. Jednocześnie TP będzie kontynuowała postępowania przed sądem austriackim. Zakładając, że strony wykorzystają wszystkie możliwości odwołania w tym trzyinstancyjnym postępowaniu, może to potrwać nawet kilka lat.
Decyzja Sądu oznacza, że korzystny dla DPTG wyrok częściowy wydany przez arbitrów w Wiedniu w dniu 24 sierpnia 2010 r. wciąż nie posiada na terytorium Polski mocy prawnej. Dopiero stwierdzenie wykonalności wyroku zagranicznego sądu polubownego przez sąd powszechny i nadanie mu klauzuli wykonalności sprawia, iż wyrok taki jest traktowany jak wyrok sądu powszechnego.

Przypomnijmy, że chodzi o 1,568 mld zł, które od TP SA żąda duńskie DPTG (Danish Polish Telecommunications Group). Szerzej o tym oraz o podejmowanych przez DPTG krokach prawnych pisaliśmy w tej oraz tej wiadomości.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2011-07-25 14:53:56

  Telekomunikacji znów się upiekło... :)

 • 0

  2. ~marek  2011-07-25 15:04:08  host: dpn192.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Karlos, nie upieklo, tylko jest to wyrok sadu. Tutaj nie ma zadnego interesu obcego, jest prawo.

 • 0

  3. ~  2011-07-25 15:06:03  host: 77-254-244-89.adsl.inetia.pl

  DPTG próbuje wyrwać łatwa kasę a kwoty są wyimaginowane. Dobrze, że TP sie nie daje. ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet