Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sąd zajmie się SMS-ami nakłaniającymi klientów Plusa do zmiany operatora

Sąd zajmie się SMS-ami nakłaniającymi klientów Plusa do zmiany operatora

sirmark 9 Lipca 2014 10:41

21 2

T-Mobile ma zakaz wysłania sms-ów do klientów Plusa namawiających do zmiany operatora. Sąd uznał roszczenia Polkomtelu za uprawdopodobnione.




Sąd Okręgowy w Warszawie w celu zabezpieczenia roszczenia Polkomtelu przeciwko T-Mobile o zaniechanie niedozwolonych działań stanowiących czyny nieuczciwej konkurencji, zakazał T-Mobile wysyłania sms-ów namawiających klientów Plusa do kontaktu z przedstawicielami niemieckiego operatora w celu przeniesienia numeru do sieci T-Mobile - napisał Polkomtel w komunikacie.


Polkomtel zachęca swoich klientów do zgłaszania przypadków otrzymania takiego lub podobnego sms-a nakłaniającego do zmiany operatora, wysłanego przez T-Mobile lub innego operatora działającego na polskim rynku.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:

Tagi: plus | polkomtel | t-mobile

w sumie: 64
  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    46. ~  2014-07-09 13:21:55  host: ekn153.internetdsl.tpnet.pl

    A sam Plus psioczył na Neostradę i sąd oddalił pozew. Why?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    47. ~henio  2014-07-09 13:36:24  host: aiw78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Patrzcie państwo chodzi o przejście do niemieckiej firmy z tej jedynej "polskiej". Kocham to traktowanie ludzi jak idiotów

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    48.  2014-07-09 13:39:52

    46 - Plus psioczył? Co to znaczy? Bo w kontekście tego akurat "sporu" ja bym zupełnie inaczej opisał sytuację ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    49.  2014-07-09 13:40:58

    ~henio - widać odnosi to skutek... No ale idiotą łatwo manipulować ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    50.  2014-07-09 13:52:48

    Mój nr jutro przechodzi z Play do Plusa na abo z 50% rabatu czyli za 42,50. Rozczarowywujące jest to, że Play po 4 latach z nimi nawet nie raczył zadzwonić z kontr ofertą. Jak 4 lata temu przenosiłam się z Plusa do Play to chociaż zadzwonili z ofertą utrzymaniową, a dzień przed przeniesieniem podziękowali sms za wieloletnie korzystanie z usług. Niby to nic ale zawsze jakoś bardziej kulturalne rozstanie z klientem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    51. ~  2014-07-09 13:58:53  host: host-81-190-91-184.gdynia.mm.pl

    ja tam nie dostaję zadnych smsów komercyjnych - no ale ja jestem w Play

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    52. ~  2014-07-09 14:30:36  host: 77-254-234-75.adsl.inetia.pl

    @50, mój numer z play też wędruje do Plusa. Korzystam z oferty super smartdom czyli druga usługa za połówkę a trzecia za złotówkę.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    53. ~Riddick  2014-07-09 14:30:56  host: afjo211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~39 tak, trochę wyrok dziwi bo takie smsy też się dostawało od innych, swoją drogą ktoś chyba naprawdę boi się konkurencji :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    54. ~misiek22  2014-07-09 14:40:06  host: user-109-243-174-96.play-internet.pl

    ~47 dokładnie, typowe i do bólu tanie granie na stereotypach ubrane w fałszywą otoczkę "obiektywnie podanej informacji" ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    55.  2014-07-09 14:46:17

    Jeden drugiego warty. Plus najpierw robi kampanię reklamową "Web Niejadek", a później po cichu likwiduje lejki. Sami w ch.. tną ile się da, to tez mi ich nie żal...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    56. ~pabloki  2014-07-09 14:56:03  host: 213.158.216.134.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    o ile mi wiadomo to tmob polska jest polskim operatorem który ma siedzibe w warszawie na marynarskiej i działa pod nazwą t mobile polska, jeśli sie mylę to poprawcie mnie. Także obsługa telefoniczna jest w polsce. wydawało mii sie że sms nie proponuje zawarcia umowy z niemiecką siecią tmobile tylko polską tmobile . zresztą dostałem smsa na numer mvno i na tej podstawie myślę że numery były generowane losowo przez system ( na numer przeniesiony z innej sieci do tmoba też przyszedł ten sms). Coś ten cypryjski? polkomtel sie tak za bardzo na patriote kreuje.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    57. ~lool  2014-07-09 15:17:56  host: ptcnat.t-mobile.pl

    I tak przegrają sprawę. Dziwne, że nie przeszkada to innym operatorom tylko im... Polkomtel jak zwykle, zamiast storzyć ofertę i pozyskiwać klientów to będą wszystkim utrudniać bo im zabiorą klienta. A ruszcie d**e i sami zacznijcie ich pozyskiwać !

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    58. ~  2014-07-09 15:24:37  host: z30-04.opera-mini.net

    Bardzo dobra decyzja sadu. Nie zycze sobie spamu. Tmobile to chyba najbardziej spamujacy operator. Podobna propozycje dostalem smsem od pay.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    59. ~  2014-07-09 15:37:13  host: user-164-126-131-128.play-internet.pl

    Jeśli T-Mobile Polska jest niemieckie, to Polkomtel - cypryjsko/szwedzko/luksembursko/niewiadomo

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    60. ~  2014-07-09 16:39:12  host: ip-94-42-46-160.multimo.pl

    Powinna być natychmiastowa kara w wysokości np. 5 tys. zł za SMS. Np. idę na policję, pokazuję esemesa i policjant od razu wystawia bezczelnym spamerom z T-Mobile mandat.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    61. ~  2014-07-09 16:56:35  host: user-94-254-200-110.play-internet.pl

    T-Mobile podać Ci nr konta, na który mi przelejesz kasę za reklamę bez mojej zgody?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    62. ~ja  2014-07-09 19:23:59  host: nat1011.top.net.pl

    I bardzo dobrze bo miałem tych sms już dość. A tak naprawdę to zadnej rewelawcji w TM nie ma. Ostatnio nawet zasięg jest do niczego a jak się dzwoni to trwają prace modernizacyjne a ja i tak nie mogę się dodzwonić albo zrywa połączenie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    63.  2014-07-09 20:02:11

    ~pabloki - masz racje. Dlatego do polityki lepiej się nie mieszać ;-) Co do esemesów... Nie wierzę w "losowość". Gdyby raz przyszedł, z centrum Ery (czytam po nowemu T-Mobile) - może bym wierzył i się nie wkurzał. Jednak one przychodziły z numerów komórkowych wiele razy! Tak - to zapewne zapobiegliwość sprzedawców Ery o swoje interesy... Jednak to ich ludzie są i obi powinni beknąć. Albo na zbity pysk niech wyrzucają nieuczciwych pracowników ;-) Gdybym wiedział że z tego taka afera będzie bym trzymał te esemesy ;-)