Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sąd w Wiedniu odroczył wydanie decyzji w spr. o uchylenie wyroku arbitrażowego

Sąd w Wiedniu odroczył wydanie decyzji w spr. o uchylenie wyroku arbitrażowego

LuiN 8 Września 2011 15:52

0 0

Wiedeński Sąd Handlowy na rozprawie 8. września nie rozstrzygnął sporu pomiędzy DPTG a TP w sprawie uchylenia wyroku arbitrażowego. Wyrok zostanie wydany w ciągu dwóch miesięcy.

Postępowanie przed sądem w Wiedniu zostało wszczęte przez TP, która oczekuje uchylenia decyzji arbitrów z 24. sierpnia 2010. Skargę w tej sprawie TP złożyła 2 grudnia 2010 wskazując w niej na liczne uchybienia i nieprawidłowości decyzji arbitrów.
Z uwagi na toczące się w Wiedniu postępowanie, Sąd Okręgowy w Warszawie 22. lipca br. zawiesił sprawę do czasu ostatecznego zakończenia postępowania o uchylenie wyroku arbitrażowego. Decyzję taką podjął również 1. września sąd w Amsterdamie, gdzie DPTG próbowało uzyskać zajęcie aktywów TP na terenie Holandii.

Kwota należna DPTG według wyroku to w przeliczeniu około 1,568 mld zł - i chodzi tu tylko o pierwszą fazę sporu. W drugiej DPTG domaga się 2,4 mld koron duńskich, czyli 1,24 mld zł.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet