Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sąd utrzymał karę dla P4 za brak cennika premium przy umowie

Sąd utrzymał karę dla P4 za brak cennika premium przy umowie

WitekT 29 Listopada 2012 15:52

0 0

28. listopada Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał karę w wysokości 125 tys. zł nałożoną przez UKE na P4 za naruszenie obowiązków informacyjnych w stosunku do użytkowników końcowych.

Chodzi o naruszenie obowiązków informacyjnych w stosunku do użytkowników końcowych przy zawieraniu umów o świadczenie usług telefonicznych, w związku z niewypełnieniem obowiązków określonych w art. 56 ust. 3 pkt 16 Pt oraz art. 61 ust. 4 Pt. Szerzej o karze pisaliśmy w tej wiadomości. Operator od razu zapowiadał odwołanie do sądu.




W zwięzłych motywach zaskarżonego wyroku Sąd Okręgowy wskazał, iż nałożona przez organ regulacyjny kara pieniężna była prawidłowa. Sąd podniósł, iż naruszenie obowiązków informacyjnych wobec użytkowników końcowych polega na każdym naruszeniu tych obowiązków przewidzianych ustawą, czyli obejmuje naruszenie obowiązków dotyczących informowania ogółu użytkowników końcowych, jak i obowiązków informacyjnych w stosunku do poszczególnych użytkowników usług. Sąd uznał, iż obowiązek dostarczania abonentom przy zawieraniu umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych, cennika usług oraz obowiązek określania w umowach o świadczenie usług telekomunikacyjnych sposobu uzyskania informacji o aktualnym cenniku stanowią obowiązki informacyjne. A zatem, zdaniem Sądu, nałożenie kary było uzasadnione. SOKiK uznał ponadto, iż w stosunku do przychodów spółki kara nałożona na P4 nie może być uznana za wygórowaną.

Źródło tekstu: UKE, wł     

Dodaj do:
w sumie: 80
  • 1

    65. ~  2012-11-30 10:20:28  host: v21-15.opera-mini.net

    56, zgadzam sie oferty w kazdej sieci teraz mamy prawie identyczne, roznice rzedu 10-15 zl odbijaja sie na liczbe minut lub braku pakietow na internet, wiekszy lub mniejszy limit oraz co rownie wazne na cenie telefonu.

  • 1

    66. ~  2012-11-30 10:40:04  host: host-89-228-60-180.elk.mm.pl

    @64 To samo doświadczyłem z Orange i z tymi promocjami. Nigdy nie są dostępne. Ja nie wiem czy pracownicy Orange swoim rodzinom czy znajomym te telefony dają jak tylko pojawią się. Albo Orange puszcza 1 czy 2 telefony żeby pochwalić się jakie to mają fajne oferty i ceny, których tak naprawdę nie ma. Kolega programista napisał program nawet żeby stronę odświeżał sam i żeby powiadomiło go jak zmieni się status na stronie na dostępny, bo chciał telefon. I mimo, że był jeszcze kilkanaście dni do końca było promocji to ani razu status na stronie nie zmienił się.

  • 1

    67. ~WUJEK CZESIEK  2012-11-30 11:06:45  host: v46-09.opera-mini.net

    DOBRZE IM TAM! SZKODA ZE TAK MALO! POWINNI ZAPLACIC MILIJON OJRO!

  • -1

    68.  2012-11-30 11:52:20

    59. - był? Pewny jesteś? Bo ja to widzę inaczej ;-) Owszem, ceny w cennikach pokazali fajne, ale nie powalające i wcale nie niższe nić na przedłuzenie dostawali ci, którzy już mieli telefon a i nie zawsze dla nowych. Tak - więcej minut było, ale dla mnie przynajmniej, bo innych to nie obchodzi jak widzę, fakt braku możliwości wykorzystania chociaż w następnym miesiącu tylko tych niwykorzystanych mocno podraża piękną cenę w tabelce w ceniku. No ale to nie jest jasne dla większości. Może niech dowodem na to, ze pLay niczym nie pwalał bezie opinia właściciela i twórcy tego osławionego programu do kalkulowania kosztów korzystania z komórki... Jednoznacznie stwierdził, ze nie jest tak, ze operator pozornie najtańszy jest tym najtańszym, bo w większości przypadków to własnyc (ten, z którego usług się korzysta już) okazuje się być tym najkorzystniejszym - trzeba tylko odpowiednio dostosować swoją taryfę ;-) BTW - co to jest, ze już o tym cudownym narzędzi słowa nie ma w żadnym branżowym portalu od dawna? Wzinęli interes, czy może ze względu na to, ze każdy i tak wie lepiej, szczególnie zwolennicy Play, zmienili profil i korporacjom tylko świafczą usługi, gdzie nie o 5 zł rocznie idzie bój a troszkę większe pieniądze?

  • -1

    69. ~ShitMan  2012-11-30 13:01:19  host: v46-09.opera-mini.net

    oręcz to złodzieje! ukradli mi 2 zł z kąta!

  • 0

    70. ~Scheiße Ausländer  2012-11-30 13:31:47  host: v46-09.opera-mini.net

    fick mich!

  • 0

    71. ~  2012-11-30 18:42:53  host: ip-78-30-104-38.free.aero2.net.pl

    Orange ma chyba najlepszą ofertę dla przenoszących numer z abonamentu przez telesales. 6 miesięcy rabatu 100%. Dla swoich klientów promocja świąteczna 1 miesiąc rabatu ;) Jakby nie patrzeć lepiej być w Play i się przenieść.

  • 0

    72. ~  2012-11-30 18:50:25  host: ip-78-30-104-38.free.aero2.net.pl

    Będąc klientem Playa mam dostęp do sieci 2G i 3G Playa, Plusa i Orange. Playa mam od 2007 i wtedy Play miał najbliższy maszt pewnie ze 200 km. Nie miałem żadnych problemów. Zasięg 3G pojawił się pierwszy Playa i od tamtego czasu siedzę na 3G Playa. Na działce na wsi najlepszy zasięg ma Orange. Można porozmawiać ale internet mobilny nie działa. Później Play, Plus a T nie ma zasięgu. Internet mobilny najlepszy ma tam Aero2 :) później Play i Plus. Najlepiej testować na prepaidzie sieć za parę groszy i będzie wiadomo jaka sieć będzie u nas dobra.

  • 2

    73. ~  2012-12-01 06:04:13  host: v44-07.opera-mini.net

    bardzo dobra decyzja Sądu tylko kara bardzo mala. Powinna byc min. 1mln zlotych. skoro Play stac na oplacanie klakierow wychwalajacych Play na forach i fejsie, to dlaczego nie stac ich na zasluzona kare w takiej wysokosci. Powyzej widac, ze wiekszosc tych peanow to platni komentatorzy. Mam Play i powiem tylw, ze to jest duzo gorsza siec i obsluga niz u konkurencji. Problemy z roamingiem to norma a ich BOK to ludzie z lapanki, ktorzy maja wy....bane na tę robote i pieprza bzdury podczas kontaktu tel byle tylko zamknac sprawe

  • -1

    74. ~  2012-12-01 09:58:33  host: ip-37-209-135-173.free.aero2.net.pl

    @73 prawda jest taka że do rozmów i smsów najlepszy jest Play a internet mobilny w Aero2 dla statystycznego klienta.

  • 2

    75. ~  2012-12-01 19:21:54  host: v55-16.opera-mini.net

    74, moze dla ciebie i dla osob, dla ktorych cena to jedyne kryterium i chocby mial zaoszczedzic 2zl to bedzie sie katowal playem. Oferty sa zblizone a tellefon to znikomy wydatek w domowym budzecie wiec lepiej pomyslec jak zarobic godziwie a nie tracic dnie na pisaniu jak zaoszczedzic 5zl na telefonie. Ale coc dla niektorych Play to sposob na zycie

  • -1

    76.  2012-12-01 20:03:20

    @75 gdzie dostanę pakiet 15 GB za 2 zł. bo ja mam go 0 zł. Średnie ARPU to około 40 zł. czyli przy 4 osobowej rodzinie wyjdzie 160 zł. Kto powiedział że oszczędzają. Pieniądze które zostaną wydawane są na inne usługi np. SMS premium i aktywowanie różnorakich pakietów.

  • 1

    77. ~  2012-12-01 20:21:53  host: 89-69-51-112.dynamic.chello.pl

    @76, dajcie spokój z tymi wyliczankami, bo zachowujecie sie jak dzieci. po to jest tylu operatorów zeby każdy mógl sobie wybrac co mu najbardziej pasuje. Pasuje Co Play, to bądź w Play a jak Plus to bądź w Plusie ale nie krytykuj wybru innych. Wolisz aero? Ok, nic mi do tego. Ja dokonałem innego wyboru i Tobie tez nic do tego, bo moich rachunków nie płacisz.

  • 1

    78.  2012-12-01 20:38:40

    77. ~ : Nareszcie ktoś ze zdrowym podejściem do tematu - wielki SZACUN :)

  • -1

    79.  2012-12-01 20:40:28

    @77 to o czym chcesz porozmawiać na portalu telekomunikacyjnym ? Z nowych technologi korzystają, przede wszystkim, młodzi ludzie. Podane były niedawno konkretne dane. Jak mnie jest coś potrzebne to zapożyczam.

  • 1

    80.  2012-12-01 20:53:25

    79. AERO2 USER: Mało jest tematów po za wyliczaniem i kłóceniem się między sobą kto ile oszczędza na połączeniach, kto jest głupi i przepłaca... a każdy jeden z piszących ma telefon w najlepszej sieci i na najbardziej atrakcyjnych warunkach.. :P No to z tego wynika że we wszystkich sieciach jest dobrze - to po co bić pianę ? :P

  • 2

    81. ~  2012-12-01 20:54:48  host: 89-69-51-112.dynamic.chello.pl

    @79, dla mnie branża telco to nie są tylko stawki za min, MB. To tylko prowokuje niepotrzebne awantury osób chyba zatrudnionych do pisania komentarzy, bo trudno mi uwierzyć, że osoba, która tylko korzysta z usług operatora jest w stanie tak atakować innych korzystających z usług innego operatora. tym bardziej jest to śmieszne, że czasem róznice są rzedu kilku złotych miesiecznie :)

  • -1

    82.  2012-12-01 21:00:40

    81. ~: 5 złoty miesięcznie razy 12 miesięcy, to już 60 zł wychodzi :) i butelczyna jest :P:P:P

  • 1

    83.  2012-12-01 21:17:31

    Kogo ja obrażam ? Jak macie ochotę na merytoryczną rozmowę to ja jestem chętny.

  • 1

    84.  2012-12-01 21:31:17

    83. AERO2 USER: Nie zauważyłem żebyś kogoś obraził :) I Ciebie też chyba jeszcze nie :) ale pewnie to kwestia czasu jaki spędzisz na telepolis - zawsze się jakaś "gorąca głowa" trafi :P

Dodaj swoją opinię