Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sąd uchylił decyzję URTiP

Sąd uchylił decyzję URTiP

WitekT 13 Lipca 2005 11:34

0 0

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na rozprawie 5. lipca na wniosek Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji przeciwko Prezesowi URTiP uchylił Decyzję Prezesa URTiP w sprawie zatwierdzenia oferty RIO Telekomunikacji Polskiej.

Oferta ramowa RIO Telekomunikacji Polskiej, zatwierdzona 30. czerwca 2004 roku, dotyczy łączenia sieci operatorów telekomunikacyjnych z siecią TP.

W ustnym uzasadnieniu WSA podał między innymi, że podstawową przesłanką do uchylenia Decyzji jest brak w ofercie RIO zasad rozliczeń dla usług świadczonych przez operatorów na numerach 020 (dostęp do Internetu) oraz numerach 0700 (Premium Rate). Sąd uznał, że zapis w ofercie RIO odsyłający uregulowanie kwestii warunków współpracy i rozliczeń w/w usług do osobnej umowy cywilno-prawnej jest z punktu widzenia prawa telekomunikacyjnego niedopuszczalny. Pisemne uzasadnienie postanowienia zostanie sporządzone przez WSA z urzędu. Wyrok nie jest prawomocny, stronom przysługiwać będzie prawo do kasacji przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.
Wpływ w/w postanowienia na relacje pomiędzy MediaTelem a TP jest bardzo istotny, gdyż dotyczy bezpośrednio sporu między stronami dotyczącego rozliczeń za świadczenie przez MediaTel usługi dostępu do sieci Internet dla abonentów TP. Postanowienie WSA w pełni potwierdziło słuszność Decyzji Prezesa URTiP z dnia 18. października 2002 r o połączeniu sieci, zmienionej decyzją z dnia 28. lipca 2003 r. w zakresie stosowania określonych w niej zasad finansowych do rozliczeń pomiędzy stronami. Prezes URTiP w swoim postanowieniu pokontrolnym z dnia 5 lipca nakazał TP stosowanie tych zasad w ciągu 30 dni pod rygorem ewentualnego nałożenia kary administracyjnej.

Postanowienie WSA wyraźnie pokazuje, że determinacja Spółki w ubieganiu się o swoje prawa okazała się słuszna. Potwierdziło to tylko wydane kilka dni wcześniej na wniosek MediaTel postanowienie URTiP wzywające TP do usunięcia nieprawidłowości i nakazie fakturowania usług świadczonych przez MediaTel na rzecz abonentów TP. Może mieć to również znaczny wymiar komercyjny dla rozliczeń pomiędzy operatorami.

Źródło tekstu: MediaTel     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~to tylko ja  2005-07-13 13:14:00  host: dfm65.neoplus.adsl.tpnet.pl

  w temacie powinno być chyba Sąd uchylił.. a nie Są uchylił :-)

 • 0

  2. ~WitekT  2005-07-13 13:58:00  host: host-81-190-128-137.olsztyn.mm.pl

  to tylko ja: uch, chyba doskiwera mi upał. Wczoraj też dałem literówkę w temacie. ;) Dzięki za uwagę, już poprawione! :)

 • 0

  3. ~Sylw  2005-07-13 17:19:00  host: 12.143.111.62.revers.nsm.pl

  i jeszcze jeden błąd w temacie "decyzdje" ;]

 • 0

  4. ~WitekT  2005-07-13 17:26:00  host: host-81-190-128-137.olsztyn.mm.pl

  Sylw: idę pod zimny prysznic. ;) Poprawione - dzięki!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-158-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet