Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sąd nie przychyla się do zarzutów prokuratury ws. PTC

Sąd nie przychyla się do zarzutów prokuratury ws. PTC

WitekT 17 Sierpnia 2010 09:45

0 0

Zdaniem sądu, zebrane przez prokuraturę dowody wcale nie wskazują na duże prawdopodobieństwo, że Tomasz H., były członek zarządu PTC, popełnił przestępstwo - pisze Puls Biznesu.

Szerzej o aresztowaniach wśród członków zarządu PTC pod koniec kwietnia pisaliśmy w tej wiadomości. Usłyszeli oni zarzuty, a kaucję wpłacił za nich Zygmunt Solorz-Żak, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.
Już miesiąc temu warszawski sąd okręgowy uchylił wszystkie środki zapobiegawcze stosowane wobec Klausa Tebbego i Tomasza H., zwracając uwagę, że prokuratura oparła zarzuty głównie na raportach z audytów sporządzonych na zlecenie rady nadzorczej PTC, które nie mogą być miarodajnymi dowodami. Tymi wątpliwościami jeszcze raz miał się zająć sąd rejonowy.

Kilka dni temu na wokandzie sądu rejonowego stanęła sprawa Tomasza H. Sąd nie tylko potwierdził, że nie ma podstaw, by stosować jakiekolwiek środki zapobiegawcze, ale poszedł krok dalej. W uzasadnieniu decyzji sądu można przeczytać, że zebrane dowody wcale nie wskazują na duże prawdopodobieństwo, że Tomasz H. w ogóle popełnił przestępstwo. Zdaniem sędziego, były członek zarządu PTC odniósł się w sposób spójny i logiczny do wszystkich stawianych mu zarzutów (...), podając, iż wszelkie jego działania polegające na wydatkowaniu określonych w zarzutach sum pieniędzy wynikały z udzielonych mu uprawnień i mieściły się w granicach przyznanych mu kompetencji, nadto podlegały akceptacji zarządu spółki lub też (w przypadku większych kwot) stanowiły przedmiot posiedzeń rady nadzorczej. Zdaniem sądu, nie istnieją aktualnie w sprawie takie dowody czy ustalenia, które pozwalałyby na kategoryczne przyjęcie odmiennej od prezentowanej przez podejrzanego wersji wydarzeń.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 12
 • 0

  1. ~ZICO  2010-08-17 10:02:33  host: abjg48.neoplus.adsl.tpnet.pl

  zaraz prokurator dostanie po uszach od sadu ze smial podniesc reke na zaprzyjazniona PTC

 • -1

  2. ~wienio  2010-08-17 10:36:28  host: dpd189.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Raczej powinni przyjrzeć się dziennikarzowi, który kilka tygodni temu był pewny afery, a teraz pisze, że wszyscy są niewinni. No i co teraz myśleć o takiej redakcji, jaka jest ich odpowiedzialność za słowa?

 • 0

  3. ~klient  2010-08-17 11:07:40  host: user-109-243-144-205.play-internet.pl

  Solorz-Zak nie jest prezesem PTC, a wplacil za nich kaucje.

 • -1

  4. ~havelock  2010-08-17 11:19:31  host: dpx83.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Zastanawia mnie jak jeden dziennikarz może łatwo rozpętać afere wokół tak dużej firmy jak PTC, a potem się wycofać jak gdyby nigdy nic. Żenua panowie.

 • 1

  5.  2010-08-17 11:21:00

  wienio, havelock: jak to dziennikarz rozpętał aferę? Dziennikarz tylko OPISAŁ działania prokuratury i NIC WIĘCEJ, zero własnych opinii.

 • 0

  6. ~anton  2010-08-17 12:30:39  host: dpv34.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @WitekT dziennikarz pewnie dostał cynk od CBŚ, które zatrzymało podejrzanych za " zamieszanie w m.in. w poświadczanie nieprawdy, oszustwa i nieprawidłowości przy wystawianiu faktur i wyłudzanie podatku." A właściwie nie wiadomo dlaczego prokuratura nagle zaczęła śledzić szefów PTC.

 • 0

  7.  2010-08-17 12:38:01

  wienio, havelock - w treści artykułu pt. Zatrzymania w zarządzie PTC są odwołania do żródła informacji: TVN CNBC, Parkiet.

 • 0

  8. ~Antek  2010-08-17 18:05:11  host: 77-253-127-244.adsl.inetia.pl

  Heheh niektórzy rokowali upadek Ery i inne mongolskie teorie a wyszło proszę bardzo jak. To fakt, dziennikarze się nie popisali, szukali materiału życia i mieli go na 5 minut teraz pozostał wstyd za nadmuchaną historię. A jak to mówi prawo, każdy pozostaje niewinny dopóki nie udowodni się mu przewinień. Ci nasi dziennikarze i media. Wcale się nie dziwie że trzeba do nich podchodzić z takim dystansem i dlaczego też chcą ograniczyć zasięg mediów. @3 no i co z tego że nie mógł ? może to ich dobry przyjaciel albo kolega z poprzednich spółek, rodzina nie miała tyle pieniędzy żeby wpłacić kaucje to go poprosiła, albo sam wyszedł z taką inicjatywą że skoro znajomi są w potrzebie to im pomoże. Dla niego to pikuś zasadniczo rzecz biorąc.

 • 0

  9. ~tak to wygląda  2010-08-17 20:11:39  host: dce248.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "Niezależna" prokuratura, "niezależne" sądy, "niezależni" dziennikarze itd. Jak widać naiwność ludzka nie zna granic.

 • 0

  10. ~  2010-08-18 13:55:57  host: public22834.cdma.centertel.pl

  Najlepiej to nie miec nic wspolnego z nimi tzn siecia Era, omijam ich z daleka i te ciagle walki po sadach o to kto jest pelnoprawnym udzialowcem.

 • 0

  11. ~jack  2010-08-18 15:43:23  host: 77-253-101-207.adsl.inetia.pl

  @10 jasne, a może tak samo warto powiedzieć o Playu który wywala umowy i papiery swoich klientów na śmietnik. Bo po co niszczyć. Udziałowcem głównym jest Deutsche Telekom, i skoro chcesz siać dezinformacje oraz pisać takie rzeczy poprzyj je jakimiś argumentami. Mało tego skoro napisałeś o walce o udziały to szkoda że nie dopisałeś że Vivendi lata po całym świecie i zakłada sprawy sądowe szukając przychylnego im banku. I jakoś bezskutecznie. Do tego, co z tego że są jakieś spory, dla klienta tej sieci to całkowicie bez różnicy.

 • 0

  12. ~ZICO  2010-08-19 09:32:42  host: abjl115.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Prawda jest taka, że są pewne grupy osób wyjęte spod prawa, których nie ruszy żaden sąd, prokurator itp. Tak było, jest i będzie. Wśród nich jest zapewne Pan SŻ, który jako "gest dobrej woli" może sobie wpłacić taką kaucję. Zwolnieni panowie będą mu musieli oczywiście być za to dozgonnie wdzięczni, co przejawiać się będzie pewnymi biznesowymi transakcjami wiązanymi. W prawdziwym biznesie nie ma bowiem miejsca na filantropię i każde działanie jest dobrze obliczone. Również i pan SŻ musi mieć w tym dobry interes lub może straciłby dużo więcej gdyby nie wpłacił kaucji za zarząd PTC. Co tu dużo mówić. Wszystko to jest grubymi nićmi szyte i jednoznacznie pokazuje w jak ciemnych interesach utopiona jest PTC.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-93-19.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet