Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Są problemy z niektórymi routerami WiFi w UPC

Są problemy z niektórymi routerami WiFi w UPC

WitekT 5 Czerwca 2014 08:18

8 1

UPC ogranicza prędkość Internetu w domowych sieciach WiFi nie informując swoich klientów - twierdzi Dziennik Gazeta Prawna. Operator tym doniesieniom zaprzecza, informując, że wystąpił jedynie problem techniczny z jednym modelem routera.




Urządzenia podłączone poprzez WiFi osiągają niskie, kilkumegabitowe prędkości. Dzieje się tak u użytkowników, którzy korzystają z routerów dostarczonych przez UPC. Operator przyznaje, że w ostatnim czasie po aktualizacji oprogramowania w urządzeniach mogą występować takie problemy, ale są to jednostkowe przypadki, a prace nad usunięciem przyczyn już trwają.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna     

Dodaj do:

Tagi: upc

w sumie: 39
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~Piotr Dziubak  2014-06-05 12:41:37  host: 193.164.157.123

    Firma zaprzecza, ale rozwiązać problemu nie potrafi. A o tym, czy przypadki awarii są nieliczne czy nie, świadczą chociażby powyższe wpisy. Autor zamieszania :-)
    http://tlp.is/2q2

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    28. ~zdzichu  2014-06-05 12:51:54  host: adod240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mamy w firmie od nich łącze. Modem epc3925. Wykupiony stały adres ip więc za bardzo nie mogą mi namieszać a przynajmniej do chwili obecnej czyli już jakieś 4 miesiące działa idealnie. Stały adres uzyskuje oczywiście Asus rtn-16 z tomato na pokładzie. W umowie jest 80 i tyle jest i na kablu i po wi-fi (Asusa) Puki co nie odpalili na tym ichnim ep3925 upc wi-free. Puki co sobie chwalę. Jak będą nawalać to za 8 miesięcy znajdę innego dostawcę:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29. ~Tomecek  2014-06-05 12:55:24  host: 89-69-216-149.dynamic.chello.pl

    Z zapomnieli napisać, że "prace nad usunięciem przyczyn już trwają" trzeci tydzień...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30. ~Ali  2014-06-05 13:16:11  host: 89-74-92-81.dynamic.chello.pl

    Najlepsze jak bedziecie chcieli zgłosić reklamacje bo oni oczywiscie twierdza ze jest ok, jesli monter od nich nic nie znadzie a pewnie tak bedzie .... to trzeba zapłacic 50 zl za wizyte:) żenada

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31. ~UPC  2014-06-05 13:32:33  host: 89-72-31-63.dynamic.chello.pl

    Problem występuje na beznadziejnych routerach Technicolor. Najpierw kupują badziewie a później się zastanawiają jak sprawić aby to działało.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32.  2014-06-05 14:26:12

    Jak zgłosisz usterkę/reklamację to technik przychodzi z własnym miernikiem/modemem i u niego wszystko jest w porzadku, a obecnego modemu nie sprawdza. Więc problemu nie ma ;D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34. ~  2014-06-05 14:29:30  host: user-164-126-220-22.play-internet.pl

    @22: Napisałem właśnie o tym, że moim zdaniem został naciągnięty przez UPC, bo traktował ich pracowników jak jakąś wyrocznię. Z moich doświadczeń wynika, że tacy konsultanci/doradcy często mają wiedzę tylko minimalnie większą niż przeciętny klient (a mniejszą niż ten obeznany w danej dziedzinie), do tego są na prowizji i świadomie (bądź nieświadomie) naciągają klientów...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35.  2014-06-05 14:51:43

    Przeciążona sieć- router który nie wykorzystuje potencjału naszej oferty ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36.  2014-06-05 15:41:24

    Co wy jeździcie tak po tym UPC. Przecież wi-fi w paśmie 2,4 GHz musi działać źle! Jest pełno zakłóceń, po kilkadziesiąt sieci znajduje w jednym mieszkaniu. To nie ma prawa działać szybciej niż 10-15 Mbit/s. U mnie, na własnym routerze tak właśnie jest. Dlatego kiedy tylko mogę to używam kabla.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37. ~P!  2014-06-05 15:43:44  host: 84-10-196-52.static.chello.pl

    Dobrze było powalczyć o modem EPC3212.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    38.  2014-06-05 18:12:44

    @36 w Krakowie na modemie technicolor UPC 60MB i na wifi pelne 60 wyciagalem. Ping tez niewiele gorszy niz na kablu, wiec sie da. ALe to bylo przed wi free.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39.  2014-06-05 22:41:02

    Ja podobno mam dobrze... Łącze 250 (dla uploadu 20), a WiFi działa na 50... choć na kablu 230-240 i wzwyż.. W sumie nie narzekam, ale biorąc pod uwagę przepustowość, jest to 1/5 łącza. Upload działa natomiast pełną parą (acz wiadomo, jest uzależniony od downloadu per user dla konkretnego serwera).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    40.  2014-06-05 22:41:59

    Modem - wiadomo jaki (Technicolor). Tylko jeden teraz dają do opcji z WiFi o ile się orientuję ; P

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    41.  2014-06-05 23:18:36

    @38: A ile sieci wi-fi Ci znajduje? Pewnie ze 2-3. Na czystym kanale radiowym na Mikrotiku w 2,4 GHz to ja wyciągam ponad 100 Mbit. Ale to tylko jak eter czysty... Pasmo nie jest i nie będzie z gumy. Dlatego im więcej urządzeń w domu podpiętych kablem tym lepiej. I koniecznie w nowych mieszkaniach/domach kładźcie skrętkę w ściany.