Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rzeczywistość rozszerzona na wystawie "Miasto na sprzedaż" [ wideo]

Rzeczywistość rozszerzona na wystawie "Miasto na sprzedaż" [ wideo]

LuiN 19 Października 2012 16:06

0 0

W piątek ruszyła wystawa Muzeum Sztuki Nowoczesnej Miasto na sprzedaż, czwarta edycja festiwalu Warszawa w budowie. Z tej okazji powstała specjalna aplikacja popularyzująca rzeczywistość rozszerzoną.

Głównym tematem wystawy jest reklama funkcjonująca w mieście na przestrzeni ostatnich dekad i jej wpływ na konsumentów oraz pejzaż miejski. Specjalną aplikację AR stworzyła poznańska firma 3R Studio oraz Qualcomm. Aplikację tworzono w oparciu o platformę firmy Qualcomm - Vuforia Augmented Reality. Dzięki programowi widz ma okazję oglądać rzeczywistą ekspozycję muzeum, na którą naniesione są treści wirtualne.

Przy wybranych eksponatach znajduje się tablet, który umożliwia nakierowanie jego kamery na konkretny obiekt i obejrzenie dodatkowej trójwymiarowej treści będącej częścią ekspozycji w rzeczywistości rozszerzonej.

Wystawa mieści się w dawnym domu meblowym Emilia w Warszawie przy ulicy Emilii Plater i  będzie czynna do 9. grudnia, od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-20:00. Wstęp wolny.
Możliwości Vuforia AR prezentuje poniższy film:

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Źródło tekstu: Muzeum Sztuki Nowoczesnej     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-49-216.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet