Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rzecznik Play: Przyspieszamy Internet w roamingu krajowym

Rzecznik Play: Przyspieszamy Internet w roamingu krajowym

msnet 14 Września 2017 09:37

14 17

marcin gruszka play

Rzecznik prasowy Play opublikował na blogu krótki film, na którym potwierdza, że zwiększa się prędkość Internetu w roamingu krajowym.

Marcin Gruszka niestety nie podaje żadnych konkretów, ale wielu naszych czytelników zauważyło wzrost prędkości Internetu w roamingu krajowym do "zawrotnych" 3 Mb/s. Jeszcze szybciej powinno być w przyszłym roku, kiedy klienci sieci Play mają odczuć współpracę fioletowej sieci z Orange.




Oczywiście, jeśli chcemy surfować po Internecie z większą szybkością, powinniśmy - jak zachęca rzecznik sieci Play - korzystać z zasięgu własnego Play. Ten ponoć ciągle się powiększa i od przyszłego roku fakt ten powinien być zauważalny.

Zobacz: inne filmy z kategorii Wydarzenia

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: internet | roaming krajowy | play

w sumie: 183
  • 0

    168. ~klaudyna  2017-09-14 20:38:14  host: public-gprs385654.centertel.pl

    kpiny to mało.. 3Mb/s... ja pier****** wolę zapchane Orange i "szokujące" 10

  • 0

    169.  2017-09-14 20:40:01

    Szkoda, że redakcja nie chce poszperać i ruszyć trochę kontaktów i napisać coś o priorytetach które ma każda sieć.
    Z mojej wiedzy nr 1 to zawsze karty testowe. Później karty biznesowe z wysokim abo, zwykłe biznesowe, później dopiero klienci indywidualni z abonamentami, a na końcu zawsze karty prepaid. Tak mniej więcej było zawsze. Najlepiej to zaobserwować np. w noc sylwestrową, gdzie karty firmowe z dużym abonamentem nie mają zajętości w połączeniach, natomiast swobodnie dzwonić z prepaidów da się dopiero po 2 w nocy.
    Potem jest duża przepaść i dopiero klient roamingowy. Niech to w końcu dotrze do klientów sieci bez własnej sieci:)

  • -1

    170.  2017-09-14 20:41:28

    Dla klientów Play, dobra wiadomość. Dla hejterów, kolejny powód do wyrzygania swoich mądrości. Polskie piekiełko pełne zawiścii nienawiści. Zamiast się cieszyć, że jest poprawa, to tylko patrzą jak tu dokopać.

  • 0

    171. ~Max  2017-09-14 21:27:34  host: public-gprs379168.centertel.pl

    Do 169 a jak ma sie priorytet do internetu??Jak mamy zapchany nadajnik to najniższy priorytet nie jest wpuszczany??Ciekawe czy nam lte w orange zapchają...

  • 1

    172. ~  2017-09-14 22:15:48  host: 89-64-17-67.dynamic.chello.pl

    162, twoich wpisów nie trzeba śledzić, bo klepiesz ich tyle, że stanowią 30% wszystkich wpisów.
    Wszędzie cię pełno a większość komentarzy monotematyczna. O moje życie się nie martw, w przeciwieństwie do ciebie mam realne życie, rodzinę i dzieci niewiele młodsze od ciebie.
    Jesteś tu miesiąc a ludzie mają cię dosyć, to chyba najlepsza ocena twojej działalności. Na forum w priva ludzie mają belkę z ciebie więc lepiej tam nie pisz.

  • 1

    173. ~  2017-09-14 22:18:00  host: 89-64-17-67.dynamic.chello.pl

    Swoją drogą jak trzeba się nudzić żeby cały dzień, bo od 4_5 rano do wieczora do 22 siedzieć i pisać idiotyczne treści na jednym portalu?

  • 1

    174. ~  2017-09-14 22:19:35  host: 89-64-17-67.dynamic.chello.pl

    170 dla Ciebie za to okazja żeby kolejny raz wychwalac play.

  • -1

    175.  2017-09-14 22:27:07

    169: WitekT opisał kiedyś sprawę priorytetów i jak pamiętam o żadnych nie mogło być mowy. Poszukaj, a znajdziesz. :)

  • 1

    176. ~Nikt  2017-09-14 23:14:21  host: user-94-254-247-203.play-internet.pl

    Gruszka kłamał więc teraz też może
    Bez sensu

  • -1

    177.  2017-09-14 23:28:08

    @174 Wiem, że chwalenie tu że coś jest ok, jest ci trudno zrozumieć. Takie czasy, że hejt jest na czasie. To moja subiektywna opinia, ty możesz mieć inną. I szanuje ją, ale...szkopuł w tym, jakich słów używamy i do jakich argumentów sięgamy. A tu zamiast uczciwej i uzasadnionej krytyki podpartej argumentami, są argumenty ad personam i żółć lejąca się na klawiatury. A najwięcej do wyrzygania mają jak zwykle anonimowe hosty.

  • 2

    178.  2017-09-15 01:45:12

    News miesiąca!
    A klienci Orange patrzą jak fioletowy cieszy się z ochłapu rzuconego przez pomarańczowego.
    Ale jak widać znajdzie się taki który zobaczy co się dzieje po dwóch latach umowy i odejdzie.
    Przyjdzie następny złapany na reklamę.
    Kiedyś kołowrotek Play się skończy i zacznie się odpływ i tyle.

  • -2

    179.  2017-09-15 06:56:15

    @172 niezarejestrowany troll będzie mi mówił kto z kogo leje na forum. Ale masz swój sukces, odpisałem ci pierwszy raz od miesiąca, teraz możesz tydzień zapisać sobie na kartce sukcesów.
    @177 No był tu taki co miał mieć danych w opór, a miał artykuł, który, na dodatek wszyscy czytaliśmy :)

  • 1

    180. ~  2017-09-15 07:36:15  host: 87.239.241.21

    Faktycznie ten iphoneski ma ADHD. Ktoś mu pokazał Telepolis i dziecko zaczęło całe dnie tutaj spędzać.
    To sygnał dla Administracji, że trzeba zrobić płatny przegląd treści albo zacząć weryfikować komentarze przed publikacją.
    Na portalu jestem zarejestrowany od kilkunastu lat więc pewnie niewiele mniej niż ma taki iphoneski ale tutaj praktycznie już nie piszę, na forum owszem ale też grono sensownie piszących systematycznie się zawęża.

  • 0

    181.  2017-09-15 08:34:00

    Taka ciekawostka, wiedziałem, że gdzieś to mam. W roku 2007 (chyba) sieć era wysyłała do klientów taki katalog z płytą w środku. To była taka prezentacja nowych ofert, usług dodatkowych itp. Tam jest też zasięg z tamtych czasów. I tak: hsdpa i 3g: 35% mieszkańców polski, edge 90% mieszkańców. To jest jakoś przełom 2007 i 2008, także era miała wtedy ponad 10 lat. Ci co tak marudzą na zasięg play, inne sieci po 10 latach nie były lepsze.
    Może ktoś ma dokładną datę tego katalogu? U mnie została tylko ta płyta, samej książki już nie znajdę pewnie.

  • 1

    182. ~krzysp  2017-09-15 09:49:27  host: 157.25.132.202

    Zobaczymy w praktyce, jak internet będzie śmigał w roamingu krajowym. BTW Play mógłby popracować nad przełączaniem pomiędzy siecią własną a partnerami roamingowymi. Teraz Play trzyma się do końca swojego szczątkowego zasięgu i często wtedy internet nie działa. Zachęca to do ustawienia Plusa/T-Mobile na sztywno. Internet działa wtedy powoli, ale stabilnie :)

  • 0

    183. ~mm93  2017-09-16 08:12:48  host: user-94-254-161-120.play-internet.pl

    Śmiga ładnie, nareszcie duża poprawa!

  • 0

    184. ~cat  2017-09-16 10:19:12  host: 188.146.163.177.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Teraz? Teraz to się wal**cie....

  • 0

    185. ~Ticcc  2017-09-23 16:54:26  host: unn-185-76-10-162.10gbps.io

    A ja mam super Plus i marzę żeby było stabilne 1,5 Mb/s!!! Zwiechy, skoki po zakresach etc. 3x zmieniałem sprzęt bo wciskali kit że wsio ok. NIE POLECAM .

  • 0

    186. ~  2017-09-23 17:08:54  host: user-94-254-167-175.play-internet.pl

    Też nie polecam Play pomimo że wrócili do pierwotnego ograniczenia, to jeżeli w tej cenie u innych mogę mieć bez ograniczeń, to po co się męczyć w Play.
    181, widać jest zbyt młody żeby to pamiętać ale 3G w erze zaczęło być stosowane w 2004r więc twoje porównania do Play są nieuzasadnione

  • 0

    187. ~  2017-09-24 17:54:32  host: 188.146.133.93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    181. wtedy nikt nie mial jeszcze smartfona inna era siec rozbudowywana byla glownie pod rozmowy i wyslanie smsow...

Dodaj swoją opinię