Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rzecznik Play o wielbłądzie

Rzecznik Play o wielbłądzie

LuiN 17 Września 2010 10:42

0 0

Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play, bagatelizuje na swoim blogu informację o wygodniejszym roamingu w ofertach prepaid Plusa, zaimplementowanym dzięki technologii CAMEL. Z CAMEL-a korzystają od dawna wszyscy duzi operatorzy.

Dziś przeczytałem, że PLUS uruchomił technologię CAMEL dla swoich klientów. Myślę, że warto dodać, że technologię tę oferują już od dawna Era, Orange i my - PLAY - czytamy na blogu rzecznika P4.




Jednocześnie rzecznik podkreśla, że P4 współpracuje obecnie ze 157 partnerami roamingowymi w oparciu o CAMEL i oferuje klientom Play Fresh w roamingu MMS-y i dostęp do Internetu.

We wczorajszym materiale prasowym Polkomtel donosił o prostym wybieraniu numerów w 24 sieciach w 20 krajach.

Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:
w sumie: 54
  • 0

    63.  2010-09-17 17:07:33

    Panie Rzeczniku! Chwali się Pan liczbą 157 - u partnerów roamingowych. Uprzejmie pytam, dlaczego zatem w krajowym roamingu, pomimo odblokowanego transferu danych, nie mogę wysłać MMS-a, jeśli jestem zalogowany do sieci Plus, a korzystam z Play Fresh?

  • 0

    64. ~z PF  2010-09-17 17:08:34  host: dcs175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    60. PF tak ma w różnych miejscach (GSM). Niestety. Rozłaczasz się i dzwonisz ponownie. Jedyna rada.

  • 0

    65.  2010-09-17 17:09:25

    Dodam, że jeśli się przeloguję do Play, wszystko działa jak należy, więc odpada kwestia konfiguracji telefonu.

  • 0

    66.  2010-09-17 17:47:39

    horacy (60) - w sieci własnej Play jakość rozmowów bardzo często jest fatalna bez względu na model i markę telefonu!

  • 0

    67. ~Benek  2010-09-17 17:48:21  host: 87-205-155-228.adsl.inetia.pl

    Czy wygodniejszy, te kody są często irytujące z tego wzg że podczas wyjazdu nikt o tym nie myśli. Przeglądałem ten temat i powiem że było też trochę opinii o tym że jednak Era ma to wygodniej rozwiązane niż Plus. W dodatku w Erze w bardzo prosty sposób można sobie ustalić jaką kwotę możemy wydać podczas wyjazdu.

  • 0

    68.  2010-09-17 17:49:55

    toms - wysyłanie mms-ów działa w roamingu krajowym.

  • 0

    69.  2010-09-17 18:14:13

    @ Racjonalista - heh, no i widzisz ja w Play tego nie mam. W Plusie tak. Dziś dzwoniła do mnie panienka z utrzymania Plusa i chciała ze mną przedłużyć umowę... Na początku w ogóle jej nie zrozumiałem gdyż.. przerywało, piszczało, był metaliczny dźwięk, zanikał głos. Po chwili się uspokoiło i zaproponowała mi dwie oferty, super oferty: 1. telefon za 1zł...; 2. rewelacyjne 50% na minucie połączenia czyli 29gr... Ale nie o tym news... Jeśli chodzi o roaming. Play ma CAMEL'a a odkąd tylko pamiętam w Plusie non stop musiałem się bawić z jakimiś kodami... Plus stara się robić z ludzi idiotów i to nie od dziś... Dobrze, że kończy mi się niedługo umowa...

  • 0

    70.  2010-09-17 18:43:54

    Simplus najstarszy pre-paid w Polsce ma uruchomiony roaming w technologii camel z 24 sieciami, Play po 3 latach ma taki roaming ze 157 sieciami.

  • 0

    73. ~pat  2010-09-17 19:19:19  host: wapgw3.wapgw.era.pl

    @69: to co dzieje sie u Ciebie to raczej wina slabego zasiegu 3G. Obserwowalem to samo na HTC Touch Pro2 majacym 1 kreske zasiegu w Erze i Nokii 5200 zalogowanej do mocno oddalonego nadajnika 3g Plusa, tak wiec to akurat niekoniecznie wina Playa, a samej technologii..

  • 0

    74. ~Why?  2010-09-17 19:28:59  host: v05-16.opera-mini.net

    Najlepiej skasować, bo co tam, tak jest wygodniej, nikt nie widzi jak jesteś nie udolni w moderowaniu TELEPOLIS.PL

  • 0

    75.  2010-09-17 19:31:09

    Why: powiedz mi - czy naprawdę tak ciężko Ci zrozumieć, że jeżeli masz jakieś uwagi co do naszego serwisu, to powinieneś je zgłaszać na forum w dziale TELEPOLIS.PL? To nie jest wyłącznie Twoje podwórko - panują tu określone zasady. Możesz się z nimi nie zgadzać, ale nie możesz ich nie akceptować. Próbować zmieniać możesz je poprzez DYSKUSJĘ na forum. Tyle w temacie.

  • 1

    76.  2010-09-17 20:56:17

    No gratulacje dla plusa, jeszcze z 10 lat i wprowadzą biling online:) co w innych sieciach jest od dawna. Podziwiam wytrwałych którzy zostali w sim+, te ciągłe problemy z platformami i ciągłe kombinacje z kodami. Jak na lidera to plus jeśli chodzi o prepaid to jest opóźniony technologicznie od samego początku w porównaniu do innych sieci.

  • 0

    77.  2010-09-17 21:35:35

    @ 73 pat - TrustNoOne napisal o tym, ze ma problemy z Plusem a nie z Play.. :)

  • 0

    78.  2010-09-17 22:05:43

    bolek2004 (76) - Plus jako lider i dostawca najlepszego ( w swoim mniemaniu) internetu ma jeszcze stacje bazowe na których można pobierać dane tylko po GPRS-ie! We Wrocławiu na dwóch osiedlach, które są uważane za prestiżowe praktycznie nie ma zasięgu 3G!

  • 0

    79. ~Racjonalista  2010-09-18 00:05:46  host: chello089079090188.chello.pl

    ~59 testowane na wielu telefonach,~60 tak jest wszędzie,gdzie tylko wloguję się w gsm playa,czyli : Katowice,Mysłowice,Sosnowiec,Chorzów,Tarnowskie Góry,Wrocław,Kraków, Cieszyn.Przeniosłem 2 numery z Plusa,po aktywacji w Play z automatu weszły w zasięg macierzysty P4.Jakość była tragiczna.Na szczęście ustawiłem na sztywno Plusa i jest tak jak miałem przed przeniesieniem,nawet w prastarej Nokii 3310.Mankamenty: 1. przy wyjęciu i włożeniu karty playa telefon znów loguje się do sieci macierzystej, choćby sygnał był śladowy, więc na nowo trzeba ręcznie plusa. 2.Mmsy w roamingu Plusa(edge) ze dwa razy dłużej się wysyłają niż w przypadku numerów plusowych.Chyba mają dane przycięte.Nie dotyczy sygnału 3G Plusa,tu nie ma żadnej różnicy.W jakości rozmów też nie ma.Play niech lepiej popracuje nad własną siecią,zamiast uczynnie "przypominać"jaki to nowoczesny z wielbłądem, a plus nie.Widzą ziarnko piasku w oku drugiego,a zasięgowego wielbłąda we własnym nie.

  • 0

    80. ~Racjonalista  2010-09-18 00:09:13  host: chello089079090188.chello.pl

    A najzabawniejsze w tym było to,że konsultant biznesowy Playa, który do nas przyjechał na własnym telefonie miał Cell Info "zasieg iPlus 3G". To chyba też o czymś świadczy :-) Bez plusowego roamingu ani rusz.

  • 0

    81. ~Pazerność Play...  2010-09-19 23:12:18  host: chello084010102197.chello.pl

    A propos Play muszę coś zacytować bo coś takiego nie mieści się w głowie! Gazeta Prawna 18.09.2010: Sylwii Puszczyk. Skuszona telewizyjną reklamą o tanim mobilnym internecie podpisała z Play umowę na rok. W pewnym momencie spóźniła się o dwa miesiące z opłatą. Kiedy jednak pospiesznie uregulowała zaległy rachunek, okazało się, że i tak nie może podłączyć internetu. Wtedy dowiedziała się, że musi zapłacić 1500 zł kary za przedterminowe zerwanie umowy, bo Play poślizg w opłacie rachunków tak właśnie interpretuje. koniec cytatu. bez komentarza.

  • 0

    82.  2010-09-19 23:29:08

    "Pazernosc Play" , a to dobre... To cos jakby chuligan z ulicy zrobilby sobie napis na koszulce "Brutalnosc policji". Obludne odwracanie kota ogonem przez niektorych w imie wlasnych uprzedzen jest nieslychane. "pospiesznie po dwoch miesiacach"... Juz widze co by mowila ta Pani jakby nie dostala wyplaty przez dwa miesiace.

  • 0

    83.  2010-09-20 21:58:55

    Co do wielbłąda no może i wszyscy więksi operatorzy z tego korzystają ale jednak liczy się to w jakim stopniu ułatwiona jest obsługa korzystania z usług. Niestety w Plusie dalej jakieś kody trza wklepywać. W Erze jest lepiej to o niebo lepiej rozwiązane. W dodatku blokada i limit można sobie w prosty i łatwy sposób ustawić.

  • 0

    84. ~wro  2010-09-21 14:01:55  host: 77-253-196-164.adsl.inetia.pl

    W kwestii roamingu przede wszystkim Era ma się czym chwalić, bo w abonamentach i prepaidach można nawet samemu ustawić limit transmisji danych. W Plusie, Play i Orange te limity są automatyczne i wynoszą coś koło 250zł - więc mimo limitów można się pozbyć nieświadomie kasy z konta prepaid albo dostać morderczy rachunek. W Erze ma się nad wydatkami kontrolę.

Dodaj swoją opinię