Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rzecznik Grupy TP potwierdza - co czwarty klient oddaje Orange Free

Rzecznik Grupy TP potwierdza - co czwarty klient oddaje Orange Free

LuiN 24 Marca 2010 20:46

0 0

Wczoraj na portalu rpkom.pl pojawiła się nieoficjalna informacja, że ponad 25% klientów Orange oddaje mobilny modem po testach. Podana liczba jest zbliżona do rzeczywistości - czytamy na blogu rzecznika Grupy TP.



Z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę też stwierdzić, że u konkurencji zwroty wyglądają podobnie. Ich skala absolutnie mnie nie szokuje. Wręcz przeciwnie świadczy, że staliśmy się mądrzejsi i bardziej wymagający. Jeśli można coś sprawdzić przed kupnem, to dlaczego nie? - pisze w swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik grupy TP.




Jabczyński w dzisiejszym wpisie podaje też ciekawostkę: według badań najczęściej korzystamy z mobilnego netu w domu, a wtedy porównując go z dostępem po kablu, traci na atrakcyjności.

O skali zwrotów modemów Orange Free pisaliśmy wczoraj w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Grupa TP     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 1

    19. ~mati  2010-03-25 09:33:20  host: v04-15.opera-mini.net

    kupujesz iplusa z modemem na usb, włączasz iplusopobieracza, kupujesz za ~200zł wr-1043nd, wgrywasz do niego openwrt, podpinasz dysk na usb, wgrywasz transmission, i ustawiasz, żeby z automatu ściągał ci co chcesz, codziennie od 00:05 do 08:55, nie musisz siedzieć w nocy przy kompie, ani myśleć o limicie, sam włącza ściąganie, sam wyłącza. Minus taki że trzeba zainwestować około 350zł (router+obudowa usb+dysk), albo sam routerek i do tego jakiś pendrive, i codziennie kopiować z niego dane :)

  • 1

    20. ~byrrt  2010-03-25 09:57:06  host: 212.122.214.223

    Nie wiem jak chodzi mobilny ale mam w domu OrangeFreeDom na lini TPSA.. Czekam tylko do maja aż skończy się umowa bo takiej padaczki to ja na modemie 36,6kbps nie miałem!!! Internet chodzi w sumie na 1Mb bo taki jest wykupiony ale niektóre strony np. popularny serwis aukcyjny a.. po wpisaniu adresu ładuje się ok minuty.. tzn. nawet się nie ładuje tylko stoi w miejscu.. Nagle rusza i ściąga się cała strona w sekunde.. Wiele jest takich stron, a niektóre chodzą normalnie.. Ręce opadają..

  • 1

    21. ~  2010-03-25 10:06:09  host: t12-11.opera-mini.net

    a co tu ściągać na tym orange? Dają limit 140MB co tv ściągać?

  • -1

    22.  2010-03-25 10:15:34

    Ja bym tu stanął po stronie rzecznika TP. Akurat ta wypowiedź nie jest taka najgorsza( wiadomo, musi polepszać rzeczywistość)- w przeciwieństwie do wielu innych. Z drugiej strony akurat dla mnie internet po kablu ma zerową atrakcyjność. Bo mogę mieć TP albo TP lub TP gdybym się postarał mogę także zamówić u konkurencji czyli TP...Zdecydowanie wolę mobilny( rok temu pozbyłem się PeCeta), tym bardziej że 10GB limitu nie przekroczyłem już kilka miesięcy, a w poprzednim miesiącu udało mi się zejść nawet poniżej 4GB.

  • 1

    23.  2010-03-25 10:42:05

    Ja mam iplusopobieracza i jest git. Ściągam duże pliki, mam podpięte ps3 i gry z PSN ciągnę, i wszystko hula. Aż dziwię się że inne sieci tego nie montują.

  • -1

    24. ~label  2010-03-25 10:55:08  host: dps163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy Gruszka się odważy liczbę zwrotów modemów w Playu podać? :)

  • -1

    25. ~kika  2010-03-25 10:59:32  host: glp250.internetdsl.tpnet.pl

    Tylko iPlus - mam porównanie ze wszytskimi, oprócz Playa, bo tam nie ma mobilnego internetu:P, i i Plus śmiga jak trzeba, duże pliki, filmy - wszystko jak marzenie.

  • -1

    26. ~Bodo  2010-03-25 11:45:28  host: 194.246.124.200

    jej nie wierze normalnie ktoś tu plusa chwali gdzie wszyscy zwolenicy playa pochowali się gdzieś czy co ??

  • 0

    27. ~ikar  2010-03-25 12:37:38  host: dof228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kika: a probowales cdma w orange? Bo pamietam, ze jak Free z cdma testowali, to calkiem dobrze to wychodzilo.

  • -1

    28.  2010-03-25 12:43:11

    @26 Jako "zwolennik" Playa czuję się wywołany do tablicy:) Akurat iPlus to jedna z nielicznych ofert plusa, którą chwalić należy. Według mnie jest to najlepsza oferta mobilnego internetu. Najbardziej kompletna i dość przystępna cenowo. Dodam jednak, że u mnie najszybciej działa Era- DL do 5Mbit. Plus czasami dochodzi do 1.8-2. Jak mocno zawalone nadajniki to trochę ponad 1Mbit można wycisnąć.Orange nie testowałem. Korzystam z Play. Wieczorem jest nawet dobrze. 0.9 do 1Mbit. W dzień gorzej- średnio około 0.5 Mbit. Przed chwilą sprawdziłem speed testem. Wynik to 629Kbps.

  • 1

    29.  2010-03-25 13:03:36

    tytułem uzupełnienia Nie korzystam z iPlusa tylko Play, bo jak brałem Play to w Plusie były 3GB limitu za 75zł( chyba), a w Play dostałem za 45zł miesięcznie 10GB z modem i na 18 miesięcy umowę. Jak skończy mi się umowa to pomyślę co zrobić. Na dzień dzisiejszy wybrałbym iPlusa lub przedłużył z Play. Przy moich potrzebach Play zauważalnie tańszy. Plus trochę lepszy. Zapomniałem też napisać o EDGEU. Plus u mnie ma lepszy niż Era. Leci ile fabryka dała. Era wyciąga jakieś 80% specyfikacji. Nadajnik Plusa 400m do domu. Nadajnik Ery około 100m dalej. Wsio.

  • 0

    30. ~  2010-03-25 14:46:22  host: t13-14.opera-mini.net

    @20: Może iFrame trojan clicker? @28,29: Dziwne, wieczorem przecież jest największy ruch i to wieczorem net chodzi najgorzej. Co do EDGE to też farciarz jesteś, moje doświadczenia z tą technologią niemalże ją dyskwalifikują w moich oczach - i to niezależnie od operatora. Ale ja mam min. kilka km do stacji, może stąd taka różnica.

  • 1

    31. ~ikar  2010-03-25 15:43:35  host: dof228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja nie rozumiem jak mozna stawiac jakiekolwiek edge ponad cdma. Przeciez to jest nawet 4 krotna roznica w predkosci na korzysc cdma. @29. jak juz masz tak duza wiedze, to moze warto wziac to orange free na probe i potestowac, a pozniej skrobnac slowo co i jak. Orange na tyle ufa swojej mobilnej usludze, ze wyniki moglyby byc calkiem ciekawe.

  • 1

    32.  2010-03-25 20:37:49

    @30 Jeśli masz nadajnik 2G daleko, to zapomnij o szybkim EDGEU. Mi prędkości spadają mocno. Np u mojego znajomego (inny nadajnik) z 4km edge z Ery- download prawie nigdy nie przekracza 10KB/s. Nie wiem jaka siła sygnału, ale w programiku Ery pokazuje full- choć to do końca nic nie mówi. @31 Co do testu. Nie mam jak sprawdzić prędkości na CDMA, a to może być ważny czynnik w wyborze oferty. Wchodzi tu raczej tylko możliwość zakupienia karty prepaid, bo na 7dni testu nie wezmę, bo na razie jeszcze mam umowę i nie będę dla swojej "chcicy" zawracał komuś głowy w salonie. Pomysł jednak jest ciekawy. Nic nie obiecuję, ale mogę obiecać że jak za to się zabiorę, to wrażeniami podzielę się na forum telepolis.

  • -1

    33. ~nowy  2010-03-25 20:52:17  host: 212.160.172.70

    Osobiscie posiadam CDMA w orange i jestem zadowolony - gwarantowali predkosc max 1mb a mi czesto zdarza sie osiagnac wieksze predkosci - jedynym minusem jest limit 3giga, aczkolwiek jest to jedyny sensowny wybor oferty bo nie mam zamiaru placic TPsie a u siebie mam tylko zasieg edga wiec inne oferty odpadaja

  • 0

    34.  2010-03-25 22:39:33

    @33 Teraz w wyższych opcjach komórkowego w Orange jest też CDMA. Będziesz miał większe limity:)

  • 1

    35.  2010-03-26 06:47:35

    Szkoda tylko, że CDMA nie działa z Orange Free na kartę, tylko abo trzeba mieć. Bo tak, to bym sobie taki modem kupił. U siebie jestem w zasięgu Play 3G, reszta 2G. Miałbym wtedy alternatywę w CDMA. Ale nie będę się uwiazywał w abo, skoro Play bez kombinacji chodzi podobnie.

  • -1

    36.  2010-03-26 13:51:59

    Manovar, a gdzie mieszkasz? Bo w sumie ciekawi mnie gdzie play ma 3g, a pozostali operatrzy 2g. Ja to tak czy inaczej bym bral cos od w3 (pewnie jednak to orange free), w koncu ma to byc internet mobilny, a nie od miasta do miasta.

  • 0

    37. ~  2010-04-01 14:52:47  host: dpj44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe z czego wynikaja te statystyki? ,moze skoro wiaze sie to tylko z oplata za aktywacje to jest wiele osob, ktore chca korzystac z neta niemal za free ? @nowy to dobra wiadomosc ,ze predkosc czasem jest wyzsza niz 1 mb, przyznam szczerze , ze nie spodziewalam sie ze moze byc wyzsza, choc to pewnie tez zalezy od miejsca zamieszkania, u jednych bedzie spadac, inni beda mieli powyzej. Mogliby tez troszke zejsc z cen, niby stawki porownywalne do konkurecnji ,ale jednak zasieg dosc ograniczony , do tego limity. W necie stacjonarnym nie ma ograniczen a cenowo ksztaltuje sie nieco lepiej. Za ok 70 zl. To juz mozna mkiec w neo. predkosc 6mb/s.

  • 0

    38. ~  2013-03-29 17:31:59  host: dynamic-62-87-218-170.ssp.dialog.net.pl

    dlaczrgo ci oszosci zawyzaja rachunki mimo nie pszekroczonego limitu czsowego wstyd nigdy wiecej tei firmy dziadoskiej

Dodaj swoją opinię