Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rzecznik Grupy TP o wynikach P4

Rzecznik Grupy TP o wynikach P4

WitekT 20 Stycznia 2010 15:01

0 0

Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP, na swoim blogu pogratulował, że P4 udało się wejść mocno na rynek, zamieszać i nieodwracalnie go zmienić. Zastanawia się jednak na ile "papierowe" wyniki odpowiadają prawdzie.

Na koniec roku Play miał prawie 3,5 mln klientów. Na papierze to sporo. Pytanie, które narzuca się od razu, ile z kart SIM jest aktywnych biorąc pod uwagę, że w prepaid za 5 zł można mieć 12 miesięczną ważność konta, a i potem pewnie nie są od razu wyłączane. W tym wypadku polityka W3, a zwłaszcza Orange jest zdecydowanie bardziej rygorystyczna - pisze rzecznik na blogu.

Pozytywna EBIDTA od sierpnia 2009 roku absolutnie Jabczyńskiego nie dziwi, bo, jego zdaniem, zapracowali na nią zgodnie wszyscy klienci trzech największych operatorów sponsorując P4 dzięki wyjątkowo dużej asymetrii MTR.

Zgodnie z oczekiwaniami zdecydowana większość klientów operatora to prepaidowcy, co od razu widać na niższym niż średnia rynkowa zagregowanym ARPU. Czyli żadnych sensacji. Chętnie jednak poznałbym ARPU z samego prepaida. Tak samo, jak z usług niegłosowych czyli np. Play Online - pisze dalej Jabczyński.




Wysokie nakłady inwestycyjne są zrozumiałe i świadczą, zdaniem Jabczyńskiego, że P4 mocno inwestuje w sieć, aby szybko wycofać się z drogiego roamingu krajowego.

Podsumowując moim zdaniem przed planowaną sprzedażą P4 reklamuje się jako przyzwoita panna na wydaniu z ładnie prezentującym się posagiem. Ale jak to w życiu i małżeństwie diabeł tkwi w szczegółach - kończy swój wpis rzecznik.

Szerzej o wynikach P4 w 2009 roku i planach na 2010 rok pisaliśmy w tej wiadomości i tej wiadomości.

Źródło tekstu: blog.tp.pl     

Dodaj do:
w sumie: 56
  • 0

    37.  2010-01-20 19:50:01

    czy ta ważność konta na prawdę jest taka ważna? nie lepiej dawać promocje okresowe żeby dbać o klienta? Wg mnie to co robi orange jest dużo lepsze niż promowanie swoimi działaniami tworzenia z komórek skarbonek.

  • 0

    38. ~hektor  2010-01-20 19:59:01  host: 109.243.125.205

    37. Skarbonke robi swoim systematycznie od paru lat Tak Tak i Heyah - podwojne zaladowanie.

  • 0

    39. ~kimi  2010-01-20 20:07:38  host: bec173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawy jestem co by Orange robiło dla klienta jeżeli na rynku nie pojawił się Play?

  • 0

    40.  2010-01-20 20:16:32

    39. najprawdopodobniej, dziś, stawka byłaby na poziomie 50gr/min, "bo taniej się nie da", internet w telefonie nadal byłby jakąś prestiżową, rzeczą, połączenia w sieci 20-30gr/min, 3G byłby rozwijany tam gdzie tylko trzeba, żaden rzecznik prasowy nie posiadał swojego bloga ;)

  • 0

    41. ~  2010-01-20 20:45:43  host: chello087207247180.chello.pl

    Pan rzecznik chyba nie za dobrze zna ofertę swojego pracodawcy jeżeli pisze o rygorystycznej polityce wobec ważności kart sim :D Karty ważne 12m-cy na przychodzące i także do statystyk wliczane. Kompromituje sie i lepiej żeby tego tematu nie poruszał lepiej.

  • 0

    42.  2010-01-20 21:06:50

    ad. 41 chyba po prosty świadomy jest ofert swojej firmy i tyle. W sumie mu się nie dziwie bo ostatnio orange bardzo dużo daje w prepaidach, także pewność siebie zrozumiała.

  • 1

    43. ~  2010-01-20 21:57:53  host: 88.220.105.186

    @31: Gdyby nie Gierek to z Warszawy do Katowic dalej jeździłoby się po bezdrożu. @35: NIe wydaje się. TO TOBIE się wydaje. @40: Stawki w sieci były rzędu kilku groszy kilka lat zanim pojawił się jakiś Play. I co - jemu zawdzięczam 5gr/min w Plusie albo 10gr w orange? Śmiechu warte. No ale zapomniałem... przecież rzecznik P4 posiada bloga! Ja pierdziu, ale to jest super wypas dla klienta ten blog! Normalnie gdyby nie blog to w ogóle sieć jest do niczego buahahahahahahaha

  • 0

    44.  2010-01-20 22:03:49

    @35 i po co to bylo? dobrze Ci w play, mi dobrze w erze, to po co mnie atakujesz? taka ideologie Ci wpoili u fioletowego gluta?

  • 0

    45.  2010-01-20 22:05:37

    @40 na patrz... ja internet w telefonie mialem juz zanim play wogole wprowadzilo playonline a co dopiero pakiety w telefonie. i jakos nie placilem za to gory pieniedzy.

  • 0

    46.  2010-01-20 22:56:31

    thonka (23) - Mylisz się. Drugie tyle ze startera w promocji "2x więcej na starterze" trafia na konto promocyjne (te samo na którym ląduje 60 zł za MNP i 3 zł / 15 zł z promocji "Bonus na start"), a nie na główne konto Złotówkowe. Więc po 5 złotowym minimalnym doładowaniu jest ważne maksymalnie 90 dni, a nie cały rok. To tak dla uściślenia. ;-)

  • 0

    47. ~@thonka  2010-01-20 22:56:40  host: bej180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bez wycieczek osobistych proszę :-) bo zaczyna się tu robić jak na onecie. W orange przecież ważność na przychodzące jest 12 miesięcy więc o czym rzecznik pisze? Dla klientów ale nie dla sieci będzie lepiej jak zrobią 12 miesięcy ale na wychodzące po doładowaniu :-)

  • 0

    48.  2010-01-20 23:01:39

    43 - Tak? I na jakich zasadach miałeś stawki rzędu 5 gr / 10 gr? Teraz te stawki dostępne są dla każdego "z ulicy", bez konieczności wiązania się abonamentem, czy ponoszenia wysokich kosztów.

  • 0

    49.  2010-01-20 23:53:47

    @48 pewnie chodzilo o stawki w sieci i bylo to do osiagniecia bez problemu.

  • 0

    50.  2010-01-20 23:56:39

    @46 pisalem czysto teoretycznie, chodzilo po prostu o to, ze i tacy by sie znalezli co tak robili ;)

  • 0

    51.  2010-01-21 00:06:03

    thonka (49) - Nie wiem o co mu chodziło - nie podał konkretów.

  • 0

    52. ~  2010-01-21 04:28:36  host: dcw248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ważność konta w PF to: 1.Zaleta dla klienta, 2.Pomysł na przejęcie klientów z W3(nie było przenoszenia numerów 24h)- dwa simy, 3.B. tanie tworzenie sieci numerów w P4, 4.Oferta uderzająca w sieć stacjonarną (minuta za 5gr), 5. Możliwość stworzenia "wiecznego numeru" za niewielkie pieniądze, 6. 100%-towe prawdopodobieństwo odebrania części dochodów W3 itd. Jak widać się opłaciło. I jeszcze jedno Jak na razie te simy są aktywne zgodnie z doładowaniem -12 mscy + 5 mscy. Sam mam drugi fon z PF tzw. >przenośny

  • 0

    53.  2010-01-21 10:06:20

    Oho, strach zajrzal realnie w oczy.

  • 0

    54. ~Adi  2010-01-21 20:57:18  host: 213-238-70-125.adsl.inetia.pl

    Do 52 zapomniałeś dodać 7punktu - nabijanie bardzo dużej liczby klientów którzy często tylko raz użyją tej karty. A co do TP nie lubię ich ale mają racje.

  • 0

    55. ~  2010-01-23 11:00:28  host: 212-102-23-238.adsl.inetia.pl

    Wojciech Jabczyński powiedział na konferencji: "Chał, chał, chał". Tworzenie negatywnego PR konkurencji to tez sztuka.

  • 0

    56. ~xxx  2010-02-03 14:43:53  host: 108-186.echostar.pl

    lej na pley... ;) kiepska jakość połączeń i wszystko inne... nooo oprócz cen, ale wolę więcej zapłacić i mieć przyzwoitą jakość usług... nigdy więcej playa...

Dodaj swoją opinię