Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rząd nie przygotowuje się do podziału TP

Rząd nie przygotowuje się do podziału TP

sirmark 29 Maja 2008 09:20

0 0

Ministerstwo Infrastruktury uważa, że do podziału Telekomunikacji Polskiej na dwie części potrzebna jest zmiana prawa, ale na razie nie przygotowuje nowych przepisów. Czeka na analizy UKE, które będą opóźnione - pisze Gazeta Prawna.

Chodzi o podział firmy na część detaliczną obsługującą klientów końcowych i hurtową świadczącą usługi operatorom telekomunikacyjnym. UKE od blisko dziesięciu miesięcy prowadzi analizy związane z ewentualną koniecznością podziału TP.




Dopiero gdy Ministerstwo pozna wyniki analiz prowadzonych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej będziemy mogli przystąpić do prac legislacyjnych - powiedział Jacek Łosik, dyrektor departamentu telekomunikacji w resorcie infrastruktury w odpowiedzi na pytania posłów z komisji infrastruktury.

MI na początku lutego oświadczył, że polskie prawo nie przewiduje możliwości podziału TP, i podkreślał, że funkcjonalna separacja TP będzie możliwa po przyjęciu zaproponowanych przez Komisję Europejską zmian w dyrektywach telekomunikacyjnych. Ministerstwo zaznaczyło, że widzi też potrzebę wyposażenia UKE w taki środek regulacyjny, ale jego zdaniem ewentualny podział TP nie powinien być zapisany w ustawie Prawo telekomunikacyjne, ale w prawie konsumenckim.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~mirekb  2008-05-29 09:53:36  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    Po wizycie sarkozego niemogło byc inaczej,odwleką to w nieskonczonosc.nasza strategiczna współpraca z Francją układa się od prywatyzacji tp fantastycznie.szkoda ze nie dla nas tylko dla francuzów.Ktos wie jakie sa teraz losy Emila Wąsacza??

  • 0

    2. ~Chrome_TP  2008-05-29 09:53:53  host: 212.160.172.70

    Czyli krótko podsumowując teraz oficjalnie powiedziano że UKE nie może podzielić TP w ramach obowiązującego prawa czyli całe wcześniejsze pseudo straszenie UKE to bujda na resorach (co już dużo wcześniej pokazywaliśmy i jak widać stwierdzenie prezesuwny "czuję że mogę" nie ma tu zastosowania) a UKE stosowało strategię "zróbcie to i to bo was podzielim..." (i zresztą robi to dalej chociaż nieco już stonowało).

  • 0

    3.  2008-05-29 10:50:03

    UWAGA: ciekawostka - na forum kasują posty niezgodne z jedynie słuszną linią :)

  • 0

    4.  2008-05-29 10:50:32

    2 razy uzytkownikowi skasowali wątek.

  • 0

    5. ~  2008-05-29 11:16:11  host: 67.159.54.24

    A jaki watek??

  • 0

    6. ~mirekb  2008-05-29 11:33:51  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    @3,4 po1 jaki uzytkownik,po2 jaki koment?moze dla relaksu jeszcze raz to ktos napisze

  • 0

    7. ~ukenamuniu  2008-05-29 11:36:37  host: 212.160.172.70

    marcinb: może użytkownik stracił wątek?

  • 0

    8. ~  2008-05-29 12:18:58  host: krajan.fm.net.autocom.pl

    trzymamy kciuki za podziałem TP i zmianią prawa aby to umożliwić

  • 0

    9. ~ekenamuniu  2008-05-29 12:49:07  host: 212.160.172.70

    #8: paznokcie Ci w dłoń wrosną...

  • 0

    10.  2008-05-29 14:33:32

    A może w ramach zapowiadanej decentralizacji państwa oddać samorządom lokalne centrale :D:D

  • 0

    11. ~  2008-05-29 17:22:01  host: krajan.fm.net.autocom.pl

    Czy sądzac po IP Chrome_TP i ukenamuniu to ta sama osoba czy tylko ta sama dywizja TP? :)

  • 0

    12. ~ukenamuniu  2008-05-29 21:28:44  host: nat-go2-1.aster.pl

    krajan: już nie trzymasz kciuków? Dywizji nie ma w TP, ale sądząc po wpisach Chrome_TP - walczymy na tym samym froncie.

  • 0

    13. ~  2008-05-30 00:01:57  host: krajan.fm.net.autocom.pl

    Trzymam cały czas, boje się tylko trochę tych paznokci ;) A ja myslałem że kolega troche bardziej zorientowany w tych dywizjach. Wystarczy wpisać w google Tp i dywizja ewentualnie dywizji i można się przekonać że TP to organizacja paramilitarna :))

Dodaj swoją opinię