Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rząd chce oszczędzić miliony na komórkach

Rząd chce oszczędzić miliony na komórkach

LuiN 19 Czerwca 2008 13:03

0 0

Po próbach cięć na rządowej ochronie i transporcie przyszedł czas oszczędzania na rozmowach telefonicznych. Na pierwszy ogień idą telefony komórkowe. W sierpniu ruszyć ma przetarg, który wyłoni jednego operatora do obsługi wszystkich urzędów - pisze Dziennik.

Rząd występuje w przetargu na telefony jako jeden klient po raz pierwszy. Skorzysta w ten sposób ze zniżek wynikających z dużego zamówienia. Do tej pory ministerstwa zawierały umowy z operatorami na własną rękę.




Umowa z wygranym ma zostać podpisana na czas kadencji rządu, czyli na cztery lata. Stawka transakcji duża, bo służbowe telefony ma w sumie 5,5 tys. urzędników. Kancelaria premiera liczy, że dzięki temu rządowe rachunki, dziś wynoszące blisko 9 mln zł rocznie, spadną o połowę. I to bez ograniczania ministrom i urzędnikom ilości minut.

Ministrowie mogą rozmawiać ze służbowych komórek bez ograniczeń, urzędnicy niższego szczebla mają różne limity, na przykład w kancelarii premiera od 90 zł do 350 zł. Obecnie miesięczny rachunek za jeden telefon rządowy wynosi średnio 131 zł. Kancelaria premiera szacuje, że po podpisaniu umów spadnie do 61 zł.

Źródło tekstu: Dziennik     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    20. ~Damien  2008-06-19 15:39:19  host: ncc.znet.pl

    A jednak stawiałbym na PLAY :)

  • 0

    21. ~mirekb  2008-06-19 15:46:43  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    @7 jasne.od zajscia z era od uzupelnienia regulaminu pisze to cały czas na kazdej stronie ofert promocyjnych.po prostu są zmiany.małe ale one czemus jednak służą. inna kwestia to taka ze prawo jest wiecznie "żywe" i lubie sledzic zmiany dokumentów od któryxch moze zalezec los abonenta/uzytkownika

  • 0

    22. ~user  2008-06-19 15:48:24  host: 213.25.135.134

    Ciągle zastanawia mnie jeden zapis w regulaminie: "Umowa z wygranym ma zostać podpisana na czas kadencji rządu, czyli na cztery lata." A jak rząd się rozpadnie to co wtedy, będziemy bulić ogromne kary za zerwanie umowy ? :) Policzmy sobie 5,5tyś x 300zł za zerwanie umowy daje nam skromne 165 tyś - co to dla naszego Rządu :D

  • 0

    23. ~kwistas  2008-06-19 15:58:41  host: w3cache.wignet.pl

    Plus od dawna mają prawie wszyscy rządowi, PLAY się może schować. Żebyście wiedzieli ile oni mają minut do wszytskich...

  • 0

    24.  2008-06-19 16:20:00

    #23 - TVP o ile dobrze pamietam ma minute w sieci korporacyjnej za symboliczny grosz ;) 20gr w calym plusie i 40gr do innych sieci. abonament byl cos 10zl w tym 20sms czy cos takiego. oczywiscie brak minut zadnych w abonamencie.

  • 0

    25. ~asd  2008-06-19 16:49:37  host: 195.75.207.220

    Miejmy nadzieje ze Plus. Byloby smieszne gdyby jedyna polska (przynajmniej w czesci) siec nie obslugiwala polskich urzedow. Chociaz ja wiem? W tym kraju juz dawno sie zapomnialo co to znaczy patriotyzm konsumencki. Tylko czemu wszyscy narzekaja ze malo zarabiaja?

  • 0

    26. ~  2008-06-19 18:40:26  host: acci203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @22 - 1 650 000

  • 0

    27.  2008-06-19 18:51:34

    ~asd - przestań bo słabo się robi jak się czyta takie głupoty jak Twoje... Chrzanisz o jakims patriotyzmie konsumenckim... Z jakiego komputera piszesz? Teloefon od którego polskiego producenta kupiłeś? Żenujące są takie wypowiedzi jak Twoje powiem szczerze... I co ma do rzeczy ile kto zarabia??

  • 0

    28. ~nick  2008-06-19 18:52:25  host: caw205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mam najlepszy sposób na oszczędności dla tych darmozjadów. Każdemu po najtańszym telefonie z allegro i do tego sim od MK. 10PLN ma wystarczyć na 3 miesiace a gdy wygadają to niech doładowują z własnej kieszeni.

  • 0

    29. ~kwistas  2008-06-19 19:07:14  host: w3cache.wignet.pl

    Plus ma mega zasięg jak jeżdżą na wczasy "darmozjady" na mazury to tylko taka sieć ich zadowala :)), Orange tam ma zasięg (da się gadać) ale Era malutki wyjątkowo jakoś tam się nie może POpisać :D

  • 0

    30.  2008-06-19 19:11:20

    stawiam na plusa ;)

  • 0

    31. ~zetafon pl  2008-06-19 20:53:56  host: adlq179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak sie mądrze negocjuje to u kazdego operatora mozna miec dobre warunki

  • 0

    32.  2008-06-19 21:32:34

    Polkomtel powinien wygrać przetarg. Od pewnego czasu dziwi mnie jedna rzecz. Czasami zasięg UMTS Plusa można znaleźć w różnych dziwnych miejscach, tam gdzie można się go najmniej spodziewać. Oczywiście jest ładnie zaznaczony na mapie zasięgu Plusa i miło mi z tego powodu. Tylko dziwi fakt bycia np. w górach, nad jeziorem a tu szczątkowy zasięg UMTS a wszędzie dookoła GPRS (mam na myśli dalsze okolice Jeleniej Góry)

  • 0

    33.  2008-06-19 22:46:29

    Zrezygnujmy z rządzących to nam przyniesie niebotyczne oszczędności;)

  • 0

    34.  2008-06-20 07:37:18

    Popieram. Dac darmozjadom po starterze 36 6 i niech gadaja w grupie znajomych to beda miec rozmowy po 15gr

  • 0

    35. ~acc  2008-06-20 10:26:59  host: user7.94.udn.pl

    choć jestem w innej sieci, to uważam, że urzędników (całą administrację publiczną)powinien obsługiwać Polkomtel, jako, że w części jest własnością skarbu państwa (szkoda, że nie w 100%). Dla uzasadnienia posłuże się tylko jednym przykładem: czy we Francji widział ktoś "urzędniczy" samochód inny niż Peugot, Citroen lub Renault? Tak się dba o swoje interesy. Idąc dalej można by zapytać dlaczego tysiące urzędowych numerów stacjonarnych należy do TP, skoro skarb państwa ma swojego opa tzn. TK Telekom? Czy napewno Skarb Państwa rzeczywiście dba o swoje (i przede wszystkim nasze) interesy?

  • 0

    36. ~vari  2008-06-20 11:46:06  host: eiv225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @35 To jak rządzący dbają o nasze czy Państwa interesy to widać od wielu lat a można się o tym przekonać włączajac TV, kupując gazete czy przeglądając portale informacyjne. Oczywiście te wszystkie czynności nalezy wykonywac z włączonym mózgiem bo są i tacy co potrafią żyć bez uzywania tego organu i tacy są najbardziej porządanym klientem/obywatelem/pracownikiem itd.

  • 0

    37. ~jasminowy joe  2008-06-20 20:58:47  host: chx196.neoplus.adsl.tpnet.pl