Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rynek zmieni się po wejściu P4 - prognozuje Samsung

Rynek zmieni się po wejściu P4 - prognozuje Samsung

WitekT 6 Lutego 2007 10:43

0 0

Od sukcesu nowego operatora P4 zależy to, czy dostawcy będą sprzedawali więcej telefonów nowej generacji. Szczególnie entuzjastycznie podchodzi do tego polski oddział Samsunga, który ten rok widzi jako wyzwanie dla całego rynku i moment inicjowania nowych trendów na nim.

W ocenie Wojciecha Wasilewskiego, który w polskim Samsung odpowiada za branżę telekomunikacyjną, powodzenie P4 we wprowadzaniu na rynek usług telefonii trzeciej generacji zwiększy popyt na telefony 3G także u innych operatorów. W zeszłym roku na polskim rynku sprzedano 600-700 tys. takich telefonów.




Większość dostępnych dziś na polskim rynku telefonów komórkowych 3G to urządzenia kosztujące u producenta powyżej 200 euro. Na rynku jest tylko jeden telefon przeznaczony dla masowego klienta - oferowany przez Orange Sagem my600X. Samsung zapowiada, że w tym roku zaoferuje polskim operatorom tanie, czyli kosztujące u producenta około 120 euro, telefony z 3G oraz spodziewa się, że w sprzedaży pojawią się telefony kosztujące mniej niż 100 euro, czyli przeznaczone na rynek masowy. Samsung zamierza wprowadzić na rynek minimum 10 modeli telefonów 3G, w tym 5-6 modeli obsługujących transmisję danych w technologii HSDPA. Ile z nich trafi do P4, którego Samsung jest, obok Motoroli, jednym z głównych dostawców - nie wiadomo.

Samsung chce w tym roku sprzedać u nas ponad 1,5 mln telefonów (w 2006 udało mu się znaleźć nabywców na 1,1 mln) i za swego największego konkurenta w walce o drugą pozycję na rynku uważa SonyEricssona.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10. ~piotrb  2007-02-06 12:37:17  host: vu154.internetdsl.tpnet.pl

    hmmm masz całkowitą rację!

  • 0

    11. ~alex  2007-02-06 13:16:55  host: rtr.kompex.pl

    Zastanawiam sie własnie powaznie nad 750i z uwagi na to ze ma karte pamieci w zestawie 64 mb chyba niezły aparat w zestawie jest tez kabel usb natomiast samsung ciekawy wygląd gorsze funkcje ale tez fajny fonik 10% rabatu wynegocjowałem z początku oferowali mi 30% rabatu na abonament i fony w cenach jak podałem wyżej wiec im powiedziałem ze taką promocje mam w nosie bo abonent z ulicy tez podpisze taką umowe na dzien dzisiejszy w aktualnych promocjach ery i powiedziałem ze chce rozwiązac umowe i babka przełączyła mnie do jakiegos gostka z którym rozmawiałem i zrobił jeszcze upust 10% najbardziej to by mi odpowiadał rabat 50% i ten SE k750i za 99 zł ale juz chyba nie ma szans na wiekszy rabat

  • 0

    12. ~  2007-02-06 13:37:42  host: acpd59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    http://www.gsmarena.com/more_to_come_from_sony_ericsson__k810_k5 50_w880_w610-news-249.php

  • 0

    13. ~maniana  2007-02-06 13:51:25  host: wifi-slave1.pg.gda.pl

    ja wam powiem tak: J*b*ać nokię, samsung lepszy i tańszy, wiem bo mam:), ale wszystko lepsze i tańsze od nokii,np. sagem itp. nokia też kiedyś była dla mnie The Best, ale teraz spadła na psy, głównie przez ceny i to że tak naprawdę to wszystkie jej modele są robione na jedno kopyto a różnią się szczegółami, co łatwo zauważyc porównując funkcję tych modeli

  • 0

    14. ~andy  2007-02-06 15:09:41  host: cmg50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia N73 przebija wszystko i nie gadaj bzdur o jakims samsungu lepszym, żenuła

  • 0

    15. ~  2007-02-06 15:18:49  host: acmh7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale ile N73 kosztuję i o czym my gadamy :P

  • 0

    16. ~  2007-02-06 15:48:48  host: dvt114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja też trochę poprognozuję w stylu Samsunga. Moja prognoza: jeżeli mi zapłacicie, uszczęśliwię was lżejszym potwelem i sam będę szczęśliwszy. Wilk syty i owca cała :D

  • 0

    17.  2007-02-06 16:04:32

    Piotr(2) : Co ty za głupoty gadasz - jakie najbardziej awaryjne??!! miałem 7 modelii zaden nie był awatyjny,skoro tak jest to dlaczego Nokia ma 1 miejsce ?? to juz telefony Siemensa były awaryjne,ale nie Nokia! miałeś wogóle jakąś Nokie??? co za mosiądz:P

  • 0

    18. ~  2007-02-06 16:09:28  host: acmo75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    olek_skype pozwól że wyjaśnie Nokia najbardziej się sprzedaje i jakaś tam część się tych telefonów psuję, trudno by psuło się coś co wogóle się nie sprzedaje.

  • 0

    19. ~  2007-02-06 16:10:08  host: acmo75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale gdyby na sto telefonów to podzielić to nokia wcale nie jest taka awaryjna pewnie więcej se na sto modeli sie psuje niz nokii

  • 0

    20. ~żabcia  2007-02-06 16:45:22  host: wap.mobile.project4.pl

    ***maniana-znawco, co za bzdury piszesz, może jesteś testerem p4? Jasne, że szajsung Z370 jest lepszy od jakielkolwiek Nokii UMTS... ;)

  • 0

    21.  2007-02-06 17:03:25

    ***WitekT*** a co z szumnymi zapowiedziami startu sieci w pierwszych dziesięciu dniach lutego? To chyba tak gościu tylko palnął, czy może coś już w trawie piszczy?

  • 0

    22. ~  2007-02-06 17:16:58  host: acmo75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Raczej Witek wie tyle co i my. P4 teoretycznie gwarantuje że w tym kwartale ruszą kwartał kończy się 31 marca :P:P:P

  • 0

    23.  2007-02-06 18:10:19

    Nokia by była tańsza gdybyśmy nie tworzyli na nią popytu. Jak dostaną po tyłku to i ceny spadną by się wybić jak chce to zrobić Samsung. Prywatnie mam Nokię i SE. Pierwszy i drugi producent ma u mnie same plusy.

  • 0

    24. ~getITright  2007-02-06 19:25:08  host: chello087206213042.chello.pl

    no i bardzo dobrze, bo teraz jest tak że telefon w Polsce z umową kosztuje np. 699zł a w GB z taką samą umową (tylko że z większą ilościścią minut, bo tam za te same pieniądze ma się więcej minut w abonamencie) dostaje się go ZA DARMO i to przy umowie na 12 miesięcy, albo ew. 18. @alex - ja bym przeszedł do TT, bo ta oferta co dostałeś nie powala na kolana 299zł za k750i ?! z umową ?! jak by dali k800i za powiedzmy 99zł do abo 54zł to bym się zastanawiał. @piotr - najbardziej awaryjne są SE, kiedyś były siemensy a teraz schedę przejął SE, a co do innowacyjności to co powiesz o seri N ??? @żabcia - lepszy od JAKIEJKOLWIEK noki, weś się w garść, bo zaczynasz bredzić :D @maniana - mhmmm, czyli wedle twojego toku rozumowania (jak rozumiem nokie są dla ciebie za drogie) ferrari to słaba fura bo CIEBIE na nią nie stać, tak ?

  • 0

    25. ~hmmm  2007-02-06 20:21:52  host: 212.122.214.218

    @getITright - to Polska jest, a Nokie nie są tyle warte za ile je sprzedają, co nie znaczy że są złe, @juniordog to wlasciwie wyjasnia - popyt, @alex ten E250 ma zdaje się TransFlash a K750 ma MemoryStick Duo Pro ceny podobne ale przy 2 GB Duo Pro jest niespodziewanie o stówkę tańsze. No ale to zależy ile masz kasy. Z drugiej strony E250 chyba nie ma w zestawie karty ale to i dobrze bo przynajmniej od razu dokupujesz dużą. Chociaż uważaj bo w D900 pisał ktoś, że jest problem z Kingstonem np 1 GB. Jesli nie zalezy Ci na aparacie bierz Samsunga.

  • 0

    26. ~er  2007-02-06 20:33:53  host: inet20908nb-2.eranet.pl

    ~getITright - jak zawsze pokazałeś klasę - ciemniaku i znawco od siedmiu boleści. Zadam ci jedno zasadnicze pytanie - czy zawodowo zajmujesz się sprzedażą lub serwisowaniem telefonów że się tak kategorycznie wypowiadasz o wyższości danego producenta nad innym? Czy też jak sądzę swoją "wiedzę" pogłębiasz śledząc internet i różne fora nie mając nic wspólnego z prawdziwymi telefonami. Wygląda mi na to, że wysysasz swoje informacje z własnego brudnego palca.

  • 0

    27.  2007-02-06 21:47:15

    Niech lepiej szybko samsung wypusci w pl cos z hsdpa :) bo kusi mnie motyka v3xx :)

  • 0

    28. ~getITright  2007-02-07 02:53:43  host: chello087206213042.chello.pl

    @er - ĆWOLU ! nie zwykłem dyskutować z ludźmi którzy zaczynają rozmowę od obrażania adwersarza... tak więc nie mam ci nic do powiedzenia poza powyższym zdaniem :D to tyle... idź leczyć kompleksy gdzie indziej. @hmmm - no Polska, tylko czy to znaczy że mamy dawać się, delikatnie mówiąc, naciągać ? nie ma co podpisywać umowy na tak słabych warunkach, czym więcej ludzi się do tego będzie stosować tym bardziej operatorzy będą ZMUSZENI do dawania korzystniejszych ofert

  • 0

    29.  2007-02-07 02:54:38

    wow, ale delikatna wymiana zdan... niedlugo bedzie tak jak z klubami pilkarskimi:P fani noki w ustawce z fanami SE...;/ do czego to dochodzi...;/ im dluzej sledze te wszystkie fora telekomunikacyjne tym bardziej sobie uswiadamiam jak mlodzi(:P) uzytkownicy oceniaja telefony;( (z malymi wyjatkami)...//////////SAMSUNG oczywiscie zaciera rece bo skumal sie z P4 i w jego ofercie bedzie 80% samsungow, to przeciez tragedia, mierzi mnie na mysl ze zaleje nas tania masowka z chin....:( a tak btw nie macie jakis takich przyzwyczajen do menu telefonu?? tylko wyglad sie liczy?? i te wodotryski,ktorymi producenci mydla oczy(uzytkownik sie nie liczy tylko sprzedana sztuka aparatu tel!!!! wiem jak dzialaja takie firmy:P)

Dodaj swoją opinię