Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rynek VoIP w Polsce wzrósł o 27 proc.

Rynek VoIP w Polsce wzrósł o 27 proc.

Ringu 25 Stycznia 2011 22:01

0 0

Według raportu PMR wartość rynku usług telefonii internetowej w 2010 roku w Polsce wyniosła 658 mln zł - to 27% więcej niż w roku poprzednim.

Od 4 lat polski rynek VoIP rośnie. Największy wzrost odnotowano w 2007 roku - wartość rynku wyniosła 403 mln zł, czyli 90% więcej niż w 2006 roku. W 2009 roku rynek tylko nieznaczenie się powiększył - jedynie o 5%. Stało się to wbrew oczekiwaniom operatorów, którzy byli przekonani, że kryzys przyniesie zwiększone zainteresowanie telefonią internetową z racji niższych kosztów. W segmencie klientów indywidualnych widoczny był rekordowo niski przyrost liczby nowych abonentów. Podobna sytuacja miała miejsce w segmencie biznesowym - twierdzi Zoran Vuckovic z PMR.




W 2010 roku usługi VoIP były najpopularniejsze wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Nowych klientów przyciągały głównie niższe ceny połączeń i duża liczba darmowych minut w abonamencie. Telefonia internetowa stała się dla operatorów telewizji kablowej dodatkowym źródłem dochodu, który sprzedają w pakietach z innymi usługami.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    20.  2011-01-26 00:26:08

    @10 i brak przypisanego numeru telefonu, co za tym idzie, gdy dzwonisz, nie prezentujesz się, a coraz więcej osób ( w tym moja skromna ) korzysta z ACR, więc zapomnij, że się dodzwonisz.

  • 0

    21. ~  2011-01-26 00:39:13  host: host-83-1-68-4.leszczyny.net

    @20 W Plfon mam przypisany numer stacjonarny.

  • 0

    22. ~  2011-01-26 05:49:41  host: z14-16.opera-mini.net

    19, nie kazdy moze wziąc na firme i nie kazdy chce wiązac sie umową, tym bardziej z play. Poza tym voip jes nie tylko po to zebysmy mogli dzwonic ale tez po to zeby ktos inny mogl tanio dzwonic na stacjonarny. Niektorzy potrzebują utrzymywac nr stacjonarny i do tego dobry jest voip. Play nie jest lekarstwem na wszystko, szczególnie kiedy dziala jak dziala czyli słabo. To co pasuje piokukowi wcale nie musi pasowac innym. Proste

  • 0

    23. ~  2011-01-26 07:37:54  host: public-gprs101031.centertel.pl

    widze ze nniektorzy tutaj naganiaja na swoje produkty

  • 0

    24. ~GaduAirowiec  2011-01-26 09:26:47  host: 130.138.227.40

    Ja nie naganiam na VOiPa ale twierdzenie że VOiP to nie dla starych bo moga kopnąć w kalendarz bo w razie braku netu nie zadzwonią na pogotowie to kiepski argument. Każdy dziś ma przynajmniej 1 komórkę w domu i nawet jakby netu nie było i voip nie działał to przecież jest komórka. A voip ma super usługi, identifikacje rozmówcy za darmo, możliwość blokowania połączeń od określonych numerów itp. Takich usług w tradycyjnych stacjonarkach nie znajdziemy nigdy.Poza tym lepiej zadzwonić na tańszy stacjonarny voip niż płacić 75gr/min.do Play bo W3 twierdzi że MTR wysoki:)

  • 0

    25. ~krzyniu  2011-01-26 09:33:46  host: 101.83.113.87.dyn.plus.net

    Ktoś napisał,że z freeconet dzwoniąc do PLAY jest wyższa stawka. Proponuje ustawić sobie opcję powiadamiania o koszcie połączenia przed połączeniem. Ja mam ustawione i za każdym razem jak dzwonię do Play w słuchawce słyszę,że koszt połączenia 0 zł 31 gr. Także proponuje sprawdzić.

  • 0

    26. ~MVEeP  2011-01-26 10:24:39  host: pc-34-70.gumed.edu.pl

    Sam korzystam z VoIP (Tartel/Halonet), utrzymanie aktywnego numeru stacjonarnego 1zł na rok, jakość połączeń świetna, połączenia na stacjonarne za 7gr na komórki za 29gr, możliwość połączeń wdzwanianych (przez numer dostępowy). Korzystam z usług tego operatora już od ponad roku kiedy to FreecoNet przejął mojego poprzedniego operatora (iptanifon). Ciągle dodawane są nowe usługi typu: poczta głosowa, przekierowania połączeń itp. Z mojego punktu widzenia telefon tradycyjny u operatora (tp, netia) lub z kablówki nie ma racji bytu.

  • 0

    27.  2011-01-26 11:07:48

    @24: to Ci się tylko tak zdaje z tą min. jedną komórką :-P. Np. moi teściowie nie mają. Teść poradziłby sobie ale jest niemal niewidomy, a z kolei teściowa to skrajny przypadek technofobii (kilka lat czaiła się, żeby kupić pralkę automatyczną, bo za trudna w obsłudze) a komórka ją przeraża, bo poza cyferkami trzeba nacisnąć zielony lub czerwony przycisk :-P.

  • 0

    28. ~GaduAirowiec  2011-01-26 11:13:40  host: 130.138.227.40

    Ja korzystam z Ipfon.pl. Tam przeniosłem numer stacjonarny, ale abonament 10zł na 3 miesiące wydaje całkowicie na rozmowy.Podoba mi się billing wychodzących i przychodzących oraz możliwość blokowania określonych numerów przychodzących;)

  • 0

    29. ~GaduAirowiec  2011-01-26 11:20:30  host: 130.138.227.40

    Ad.27 Przemolog: na Twoim miejscu ustawiłbym Teściowej kilka numerów pod klawiszami numerycznymi, wciskałaby dłuzej jeden przycisk i wybierałaby określony numer! Napisałbys na kartce: numerek 2 dłużej przyciśnięty- do córki, numerek 3 dłuzej przyciśnięty- do zięcia itp;)

  • 0

    30. ~  2011-01-26 11:31:53  host: user-109-243-128-85.play-internet.pl

    o ile wiem to niektórzy operatorzy VOIP zezwalaja na ustawienie numeru w taki sposób, by mozna było dzwonic na numery alarmowe

  • 0

    31. ~GaduAirowiec  2011-01-26 11:55:39  host: 130.138.227.40

    Ad.30 -zgadza się,zapisujesz w ustawieniach online swoj adres i możesz być pewien że połączenie ze służbami typu policja, straż, pogotowie, będa realizowane w danej miejscowości.

  • 0

    32.  2011-01-26 12:20:34

    @29 - ależ łaskawco, ja już tak próbowałem i to dokładnie tak jak piszesz. Gdy 1,5 roku temu była 2 tygodnie w szpitalu, przygotowałem jej lowendowego Sagema z aktywną klapą, dzięki czemu przy odbieraniu i kończeniu rozmowy nie musiała nawet nawet używać przycisków. No i odbierać - odbierała, ale sama nie zainicjowała ani jednej rozmowy, tylko dreptała do automatu na korytarzu :-P.

  • 0

    33.  2011-01-26 12:25:56

    @9: Longman, co masz na myśli z tymi kablówkami? Że wciskają one na siłę/na chama/podstępem klientom jakieś abonamenty voipowe, a ci płacą ale nie podłączają do kabla swoich telefonów? A innowacyjność? Innowacyjny także w temacie voip IMHO jest w jakiejś mierze Gadułer, ale czuję, że wszystko wkrótce pieprznie z hukiem, bo nikt nad tym nie panuje :-P.

  • 0

    34. ~  2011-01-26 13:34:25  host: dci54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Voip i komórka owszem, ale jak prądu zabraknie to inaczej zaśpiewacie. Stacjonarmy to stacjonarny. To po prostu większa pewność, że będzie działał. Ot takie ubezpieczenie na życie. U mnie i to wcale nie na wsi zdarzyło się, że 4 dni bez prądu byłem. Stacjonarka jednak działała.

  • 0

    35. ~  2011-01-27 09:10:02  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    @34. Moja "stacjonarka" nie zadziała bo mam bezprzewodową :(. Za to dwie komórki będą "śmigały" bez problemu (jedna działa 4 dni na jednym doładowaniu a druga 7). Chyba, że awaria obejmie całe miasto :).

  • 0

    36.  2011-01-27 17:00:13

    Dla starszych osób korzystanie z VoIP jest utrudnione bo nie mają często internetu. Oferta musi być prosta i tania. Jeżeli ktoś ma telepsa, nie ma internetu to najtańszym rozwiązaniem będzie abonament Ery, przeniesienie numeru do usługi Era Numer Stacjonarny i wykupienie pakietu na 6 miesięcy 1000 minut za 16 zł. miesięcznie lub 2000 minut za 24 zł. Jednej babince uruchamiałem pakiet w Orange POP do Orange i na stacjonarne 1000 minut 10 zł. Uzbierała parę tysięcy minut a teraz można to jeszcze przedłużać pakietem POP gadane. Najlepszy byłaby oferta biznesowa Playa z darmowymi stacjonarnymi ale z limitem. Bo jak babinka wydzwoni gdzie indziej może być problem ;) Jak się ma internet to Skype daje za 20 zł. 10000 minut i można do Skypa się w dzwonić przez usługę Skype to go. Freeconet umożliwia wdzwanianie jak również można tak ustawić że po puszczeniu "szczura" system oddzwania na skonfigurowany numer. Można też sobie wybrać operatora zewnętrznego np. betamaxa tylko nie wiem co z fupami ? Jak ktoś potrzebuje na szybko numeru stacjonarnego to na gadu gadu można zadzwonić przez numer dostępowy a później podając numer gadu gadu. (22) 427 77 77

  • 0

    37. ~mimfor  2011-05-19 19:31:53  host: ip-79-110-5-206.static.tvk.wroc.pl

    w przypadku małych i średnich firm jest to opłacalne?

  • 0

    38. ~mimfor  2011-05-19 19:32:59  host: ip-79-110-5-206.static.tvk.wroc.pl

    ponoć można ustawić własną infolinie na VoIP- jak to działa?

  • 0

    39.  2011-05-23 22:26:47

    Witajcie, Jestem doradcą online alekontakt pl. Pojawiłem się na tym forum ponieważ razem z alekontakt pl realizuję kampanię informacyjno-doradczą dla wszystkich osób zainteresowanych usługami telekomunikacyjnymi. Jeśli macie jakiekolwiek pytania z tym związane lub prowadzicie działalność gospodarczą i zastanawiacie się jak w prosty sposób zastosować najnowsze rozwiązania telekomunikacyjne, jednocześnie tnąc koszty, zapraszam do dyskusji w tym temacie. Jestem do Waszej dyspozycji.

Dodaj swoją opinię