Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rynek tranzytu połączeń w sieci stacjonarnej

Rynek tranzytu połączeń w sieci stacjonarnej

sirmark 20 Października 2008 08:33

0 0

17. października UKE wydał postanowienie, którym zamknął postępowanie w sprawie ustalenia, czy na krajowym rynku świadczenia usługi tranzytu połączeń w stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej występuje skuteczna konkurencja (rynek 10).

Po dokonaniu analizy Prezes UKE nie stwierdził występowania decydujących okoliczności, które mogłyby wskazywać na istnienie zarówno indywidualnej, jak i kolektywnej pozycji znaczącej przedsiębiorców na nim działających.

Niemniej jednak, biorąc pod uwagę omówione w postanowieniu problemy jakie mogą pojawić się na przedmiotowym rynku, związane z istnieniem umów typu "bill and keep" (taryfikuj i zatrzymaj), ruchem nadwymiarowym generowanym przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych, a także fakt, iż część spośród przeanalizowanych kryteriów może wskazywać na brak konkurencji na przedmiotowym rynku, Prezes UKE nie wyklucza dokonania w przyszłości ponownej weryfikacji przesłanek przemawiających za brakiem konkurencji na tym rynku.
Szczególnie uważnie UKE będzie obserwował sytuację panującą w zakresie współpracy pomiędzy operatorem zasiedziałym, a operatorami alternatywnymi mającymi bezpośrednie punkty styku tylko z TP. W przypadku pojawienia się problemów w funkcjonowaniu przedmiotowego rynku lub zachowań antykonkurencyjnych przedsiębiorców na nim działających, UKE podejmie niezbędne działania mające na celu eliminację takich zachowań.

Po uprawomocnieniu się niniejszego postanowienia wszczęte zostanie postępowanie w sprawie zniesienia obowiązków regulacyjnych ciążących na Telekomunikacji Polskiej w zakresie świadczenia usługi tranzytu połączeń. Zgodnie bowiem z decyzją Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty z 24 grudnia 2002 r., TP jest operatorem o znaczącej pozycji rynkowej w zakresie świadczenia usług na krajowym rynku połączeń międzyoperatorskich.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~mirekb  2008-10-20 11:16:34  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    dobrze,rynek telefonii stacjonarnej sie kurczy ale 4komorkowcow i tak jest z nim związana jak nie bsa,wrl,czy tez llu.trzeba go regulowac mimo ze tp uparcie twierdzi ze nie inwestuje bo tracji na rzecz alternatywnych duzo wiecej niz zyskuje.oczywiscie to fikcja

  • 0

    2. ~Chrome_TP  2008-10-20 19:25:49  host: agj11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    poprawka - nie tyle co zupełnie nie inwestuje tylko inwestuje znacznie mniej niż wynikałoby z to możliwości finansowo rynkowych - taka drobna różnica ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet