Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rynek tranzytu połączeń w sieci stacjonarnej

Rynek tranzytu połączeń w sieci stacjonarnej

sirmark 20 Października 2008 08:33

0 0

17. października UKE wydał postanowienie, którym zamknął postępowanie w sprawie ustalenia, czy na krajowym rynku świadczenia usługi tranzytu połączeń w stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej występuje skuteczna konkurencja (rynek 10).

Po dokonaniu analizy Prezes UKE nie stwierdził występowania decydujących okoliczności, które mogłyby wskazywać na istnienie zarówno indywidualnej, jak i kolektywnej pozycji znaczącej przedsiębiorców na nim działających.

Niemniej jednak, biorąc pod uwagę omówione w postanowieniu problemy jakie mogą pojawić się na przedmiotowym rynku, związane z istnieniem umów typu "bill and keep" (taryfikuj i zatrzymaj), ruchem nadwymiarowym generowanym przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych, a także fakt, iż część spośród przeanalizowanych kryteriów może wskazywać na brak konkurencji na przedmiotowym rynku, Prezes UKE nie wyklucza dokonania w przyszłości ponownej weryfikacji przesłanek przemawiających za brakiem konkurencji na tym rynku.

Szczególnie uważnie UKE będzie obserwował sytuację panującą w zakresie współpracy pomiędzy operatorem zasiedziałym, a operatorami alternatywnymi mającymi bezpośrednie punkty styku tylko z TP. W przypadku pojawienia się problemów w funkcjonowaniu przedmiotowego rynku lub zachowań antykonkurencyjnych przedsiębiorców na nim działających, UKE podejmie niezbędne działania mające na celu eliminację takich zachowań.

Po uprawomocnieniu się niniejszego postanowienia wszczęte zostanie postępowanie w sprawie zniesienia obowiązków regulacyjnych ciążących na Telekomunikacji Polskiej w zakresie świadczenia usługi tranzytu połączeń. Zgodnie bowiem z decyzją Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty z 24 grudnia 2002 r., TP jest operatorem o znaczącej pozycji rynkowej w zakresie świadczenia usług na krajowym rynku połączeń międzyoperatorskich.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~mirekb  2008-10-20 11:16:34  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

  dobrze,rynek telefonii stacjonarnej sie kurczy ale 4komorkowcow i tak jest z nim związana jak nie bsa,wrl,czy tez llu.trzeba go regulowac mimo ze tp uparcie twierdzi ze nie inwestuje bo tracji na rzecz alternatywnych duzo wiecej niz zyskuje.oczywiscie to fikcja

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~Chrome_TP  2008-10-20 19:25:49  host: agj11.neoplus.adsl.tpnet.pl

  poprawka - nie tyle co zupełnie nie inwestuje tylko inwestuje znacznie mniej niż wynikałoby z to możliwości finansowo rynkowych - taka drobna różnica ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-250-49.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet