Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rynek telemedyczny jest coraz większy

Rynek telemedyczny jest coraz większy

msnet 17 Sierpnia 2017 21:16

3 1Światowy rynek telemedyczny wart jest około 27 mld dolarów. Coraz większy w nim udział mają polskie firmy.

Rynek telemedyczny rozwija się na świecie bardzo dynamicznie. Przewiduje się, że w najbliższych latach roczny wzrost jego wartości, dziś szacowanej na 27 mld dolarów, wyniesie co najmniej 15%. Telemedycyna jest najlepiej rozwinięta w Stanach Zjednoczonych, a na drugim miejscu znajduje się Europa. Coraz większa w tym zasługa polskich producentów sprzętu telemedycznego.

Segmenty, w których działają polskie firmy telemedyczne, są zróżnicowane. Najbardziej rozwinięte, zarówno w Polsce, jak i globalnie, są rozwiązania telemedyczne w obszarze kardiologicznym [...]. W tym momencie obserwujemy nasycenie rynku kardiologicznego i rozwój innych segmentów. W szczególności chodzi o leczenie chorób cywilizacyjnych, m.in. onkologicznych czy metabolicznych, np. cukrzycy. Po drugie rozwijane są rozwiązania diagnostyczne - powiedział Andrzej Białkowski-Miler, prezes firmy Biotech Management Consulting, w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl.
Raport "Nadchodzący boom. Globalne perspektywy rozwoju rynku telemedycznego" pokazuje, że rozwój telemedycyny opiera się na dwóch głównych czynnikach: na poprawie zdrowia pacjentów oraz zmniejszeniu kosztów opieki zdrowotnej. Telemedycyna ułatwia dostęp do specjalistów, zwiększa skuteczność diagnostyki, terapii i rehabilitacji, a także umożliwia lepszą prewencję chorób. Ponadto podmioty świadczące usługi medyczne nie ponoszą tak dużych opłat lokalowych, maleją koszty transportu, skraca się czas wizyt lekarskich i eliminowane są zbędne świadczenia.

Największy stopień zaawansowania rozwiązań telemedycznych jest obecnie w telemonitoringu. Stosowany sprzęt pozwala kontrolować, czy zaburzenia występujące u pacjenta nie zagrażają bezpośrednio jego zdrowiu i życiu. Dobrze rozwiniętym obszarem, szczególnie na rynku amerykańskim, są telekonsultacje medyczne. Szybko rozwija się też telediagnostyka. Celem na przyszłość jest zdalne prowadzenie operacji.

Źródło tekstu: infoWire.pl     

Dodaj do:

Tagi: telemedycyna

w sumie: 3
 • -2

  1. ~Emeryt Mońki  2017-08-17 21:43:52  host: apn-37-248-165-246.dynamic.gprs.plus.pl

  I to jest w koncu zyciowy news, a nie jakies bzdety o ukladach, chypsetach czy innych bzdurach. Brawo!

 • 1

  2.  2017-08-17 21:48:08

  sam korzystam z porad lekarzy i zapisuje sie na wizyty lekarskie przez internet

 • 0

  3. ~Wiciu  2017-08-19 23:02:38  host: 41.206.188.206

  ja korzystam też przez internet, mam taki dostęp do Portalu Pacjenta Meedy. Cholernie wygodne rozwiązanie i mogę też zobaczyć, ile musiałbym czekać na leczenie w NFZ a dodatkowo jeszcz mam gościa (opikuna medycznego) pod telefonem. I tak być powinno :) . Polecam

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet