Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rynek systemów operacyjnych w 4Q2011

Rynek systemów operacyjnych w 4Q2011

WitekT 15 Lutego 2012 11:58

0 0

Symbian w ciągu roku stracił ponad 20 pkt. proc. w udziale na światowym rynku systemów operacyjnych dla smartfonów, a BlackBerry prawie 6 pkt. proc. Jak nietrudno się domyśleć, najwięcej zyskał Android (ponad 20 pkt. proc.) i iOS (8 pkt. proc.) - wynika z danych firmy analitycznej Gartner.

Windows (Mobile i Phone) utrzymały swoje małe, kilkuprocentowe udziały w rynku w ujęciu kwartalnym.




System

4Q11 mln szt.

4Q11 udział

4Q10 mln szt.

4Q10 udział

Android

75,9

50,9%

30,8

30,5%

iOS

35,5

23,8%

16,0

15,8%

Symbian

17,5

11,7%

32,6

32,3%

BlackBerry

13,2

8,8%

14,8

14,6%

bada

3,1

2,1%

2,0

2,0%

Windows

2,8

1,9%

3,4

3,4%

Inni

1,2

0,8%

1,5

1,5%

Razem

149,0

100%

101,2

100%

Źródło tekstu: Gartner, wł     

Dodaj do:
w sumie: 93
  • 0

    74.  2012-02-15 22:19:01

    #69 - no to jeszcze wymyśl wymówkę dlaczego w Marketplace warto zapłacić za grę bez reklam 10zł, kiedy taka sama bez reklam w AM kosztuje 3-4zł ;)

  • 0

    75. ~ForTel  2012-02-15 22:20:05  host: 178-37-90-182.adsl.inetia.pl

    68.: Atlan, w kwestii konentu w WPM już wiele wyjaśniłem... może nie wszystko w postach kierowanych do Ciebie, ale po tym co napisałem nie powinno być wątpliwości, że z treściami z WPM nie ma żadnej tragedii, a jakieś tam niuanse w postaci płatnych wściekłych ptaków absolutnie nie burzą satysfakcji z korzystania ze smartfonu z WP7.5. Jak Ciebie np. darmowe Angry Birds przekonują do smartfonów z Android OS to proszę bardzo - nawet nie będę się z tego śmiał (chociaż będzie mi ciężko się powstrzymać...)

  • 0

    76.  2012-02-15 22:24:27

    #75 - starasz się obrócić coś w żart, czyli brakuje już argumentów, ale pudło, bo niestety nie gram w AngryBirdsy ;) Aczkolwiek wielu gierek brakuje lub są po prostu drogie i to jest fakt.

  • 0

    77. ~  2012-02-15 22:32:32  host: 31.41.144.41

    @73. Kiedy się tobie pojawiają? Jak celujesz ptakiem? Czy jak już trafiasz? Jakoś nie zauważyłem, ale na to może mieć wpływ fakt, iż zazwyczaj podczas gry mam wyłączone WiFi i APN.

  • 0

    78. ~ForTel  2012-02-15 22:37:15  host: 178-37-90-182.adsl.inetia.pl

    76.: Po pierwsze nie staram się tylko jak coś zmierzam to to robię. Po drugie to może rzeczywiście brakuje mi już argumentów, które można wpasować w tak infantylne i błahe kwestie, z których ty robisz fundamentalne zarzuty. Może faktycznie brakuje mi już sposobów na wytłumaczenie ci, o jakich banałach w kółko piszesz. A może już mi się znudziło czytanie o grach na smartfony, podczas, gdy praktycznie w ogóle nie gram w coś takiego. Albo też zatęskniłem już za ambitniejsza tematyką niż to czego użytkownikom Android OS brakuje w Windows Marketplace.

  • 0

    79. ~ForTel  2012-02-15 22:43:06  host: 178-37-90-182.adsl.inetia.pl

    W każdym razie zostawiam miłośników Android Market, ponieważ treść z tego sklepu potrzebne mi są jak rybie ręcznik... i ewakuuje się w ciekawsze zakątki przepastnego Internetu ;-)

  • 0

    80.  2012-02-15 22:44:23

    #78 - ja nie piszę o banałach, bo aplikacje są integralną częścią systemu. System jako taki jest ok, ale dodatków do niego jest niestety moim zdaniem mało. Twoim zdaniem MarketPlace jest ok, moim nie i niech już tak zostanie ;) Mi osobiście też bardzo się WP7 podoba, ale w MP widzę pewną niedogodność. Gdyby nie to, to pewnie następny telefon miałbym właśnie z WP7 :) No i to tyle ode mnie w tym temacie ;)

  • 0

    81.  2012-02-15 23:00:59

    #70 - używałem tej wbudowanej. Co wprowadził ciekawego IE w WP7? Ja pisałem tylko że działa dużo płynniej niż Arc, jakiś specjalnych nowych funkcji tam nie widziałem. No właśnie - wie ktoś, czego nie ma Opery Mini na WP7?

  • 0

    82. ~  2012-02-15 23:26:40  host: z58-12.opera-mini.net

    Dlaczego nie ma Opery? To proste, Windows lepiej wie czego potrzebujesz i fani tego systemu to Ci jeszcze wmówią że nie potrzebujesz Opery :)

  • 0

    83.  2012-02-15 23:40:00

    @82 dlaczego nie ma Opery na bada OS? Czyżby Samsung lepiej wiedział czego potrzebujemy?

  • 0

    84.  2012-02-16 02:23:44

    Urządzeń z Windows Mobile używałem przez ponad 5 lat. Dobrze je wspominam i nie rozumiem dlaczego nie zyskały szerszej popularności. Urządzenia z Windows Phone nie kupię. Chyba że będzie w końcu możliwość zmiany karty pamięci i zmienią ten makabryczny, kafelkowaty interfejs na coś innego.

  • 0

    85. ~  2012-02-16 07:47:18  host: t18-14.opera-mini.net

    @83 dlaczego piszesz idiotyczne komentarze?

  • 0

    86. ~a_lex  2012-02-16 08:05:45  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    #85 - to może ty mi konkretnie odpowiesz dlaczego nie ma Opery Mini na WP7?

  • 0

    87. ~  2012-02-16 08:27:24  host: z44-01.opera-mini.net

    @86- nikt Ci na to pytanie mądrze nie odpowie, bo według niektórych tu piszących na wp7 są wszystkie potrzebne aplikacje. A jak tu wyżej wyliczono to w markecie nie ma praktycznie niczego. Brak tak popularnej Opery, która jest nawet w telefonach bez systemu jest tego najlepszym przykładem.

  • 0

    88. ~Jaa  2012-02-16 09:11:16  host: static-ip-77-89-112-216.promax.media.pl

    #83 Nie ma opery na bada os poniewaz uznali ze to niszowy system i nie bedzie :d

  • 0

    89. ~  2012-02-16 09:29:41  host: z55-06.opera-mini.net

    ALE Z TEGO CO SIE ORIENTUJE TO NA BADA OS JEST OPERA MINI

  • 0

    90. ~a_lex  2012-02-16 13:15:25  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    #87 - a mi się wydawało, że to od telefonów bez systemu zaczęła się Opera Mini?

  • 0

    91.  2012-02-16 16:39:02

    @89 taa... zwykła wersja w JAVA ME z drobnymi przeróbkami żeby dało się korzystać na Wave. @85 masz rację, komentarz idiotyczny. Identyczny jak ten który sam napisałeś. Jak to miło, że w końcu doszło do Ciebie, że same idiotyzmy tu piszesz...

  • 0

    92. ~  2012-02-16 17:00:44  host: z49-14.opera-mini.net

    Czy to prawda, że tylko Symbian i bada obsługują usługę informacja ze stacji bazowych ? Android nigdy nie odpali kanału 50 czy trzeba coś tam instalować ?

  • 0

    93. ~  2012-02-20 17:28:27  host: v20-14.opera-mini.net

    Szkoda, że bada ma niski wynik. Mnie się ten system spodobał, nie mam jakiś wygórowanych wymagań.

Dodaj swoją opinię