Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rynek mobilnych aplikacji według badań Samsunga

Rynek mobilnych aplikacji według badań Samsunga

LuiN 8 Grudnia 2009 12:45

0 0

W listopadzie 2009 roku na zlecenie Samsunga Instytut badawczy Vanson Bourne przeprowadził badanie poświęcone rynkowi mobilnych aplikacji. Wśród respondentów znaleźli się zarówno użytkownicy smartfonów jak i innych typów telefonów komórkowych z Włoch, Francji oraz Wielkiej Brytanii.

Badania odbyły się tuż przed światową premierą nowej mobilnej platformy Samsunga. Populacja badanych objęła 500 kobiet i mężczyzn: 29% spośród nich stanowili użytkownicy smartfonów, 70% korzysta na co dzień z tzw. zwykłych telefonów komórkowych. Podział ten jest zgodny z udziałem w rynku każdego z tych typów telefonów we Włoszech, Francji oraz Wielkiej Brytanii.

Niemal połowa badanych posiadających tzw. zwykły telefon komórkowy (42%), byłaby skłonna zapłacić za pobranie aplikacji, gdyby miała taką możliwość. 54% z tej grupy badanych jest gotowych zapłacić do 5 euro za każdą z nich, a 13% przeznaczyłaby do 10 euro za każde pobranie. 73% użytkowników smartfonów do momentu badania pobrało przynajmniej jedną aplikację.

43% użytkowników smartfonów przyznało, że po pobraniu aplikacji szybko stracą nią zainteresowanie. Ten sam los spotyka niemalże połowę aplikacji instalowanych obecnie na zaawansowanych telefonach.

Największą popularnością wśród badanych cieszyły się aplikacje związane z graniem, podróżami/nawigacją oraz fotografowaniem. Aplikacje związane z graniem cieszyły się największym zainteresowaniem wśród kobiet - 70% badanych zadeklarowało, że regularnie z nich korzysta, podobnej odpowiedzi udzieliło jedynie 57% mężczyzn.
Kobiety cenią również aplikacje związane z fotografowaniem (70%) - tymczasem tylko niespełna połowa badanych mężczyzn przyznaje, że korzysta z nich w codziennym życiu (49%). Prawie 6 na 10 kobiet (57%) deklaruje, że używa aplikacji związanych z życiem rodzinnym - ta grupa rozwiązań obejmuje m.in. doradztwo i jest znacznie bardzie popularna, niż aplikacje związane z korzystaniem z serwisów społecznościowych (39%).

Wśród użytkowników tzw. zwykłych telefonów komórkowych największym zainteresowaniem cieszyły się aplikacje związane z podróżami oraz nawigacją (34%), fotografowaniem (12%), pracą (11%) oraz zakupami (9%). Wśród użytkowników smartfonów najbardziej popularne (18%) okazały się aplikacje związane z edukacją. Respondenci z tej grupy uznali jednocześnie, że dostępne obecnie na rynku rozwiązania nie spełniają ich oczekiwań.

Wyniki badań pokazują również potencjał rozwiązań związanych z obowiązkami służbowymi oraz podróżowaniem. Odpowiednio 17 i 13% badanych jest rozczarowanych możliwościami istniejących aplikacji z tych dwóch grup.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~MM  2009-12-09 04:34:42  host: 15-pra-22.acn.waw.pl

    @LuiN: zanim się skopiuje komunikat prasowy wypadałoby go najpierw przeczytać. "Niemal połowa badanych posiadających tzw. zwykły telefon komórkowy (42%)..." - 42% to niemal połowa? No tak, brakuje tylko 8%. Tylko że patrząc z drugiej strony to tylko 9% więcej niż 1/3.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet