Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rynek gier komórkowych w USA w liczbach

Rynek gier komórkowych w USA w liczbach

WitekT 27 Września 2005 17:53

0 0

Zaledwie 64% wszystkich pobranych na telefony komórkowe gier generowało zyski dla operatorów - wynika z najnowszego raportu firmy Telephia, dotyczącego sprzedaży gier komórkowych na terenie USA, w II kwartale tego roku. Pozostałe 36% było udostępnianych za darmo.

Najpopularniejszymi grami były tytuły należące do kategorii Puzzle/Strategia i to zarówno w przypadku gier udostępnianych bezpłatnie, jak i tych za które trzeba było zapłacić. Ich udział w sprzedaży to 27,1%, zaś odsetek darmowych pobrań w stosunku do liczby zakupionych tytułów wyniósł 48%. Amerykanie wydali średnio na jedną grę tego typu 4,27 dolara.
Na drugim końcu znalazły się gry z kategorii Klasyczne/Arcade, których udział w ogólnej liczbie pobrań wyniósł odpowiednio: 13,6% (liczba tytułów kupionych), 18% (odsetek pobrań bezpłatnych w stosunku do ilości gier kupionych). Średnia cena zakupu pojedynczej gry to 3,93 dolara. Na drugim miejscu listy znalazły się gry wyścigowe i sportowe, z udziałami odpowiednio 16% i 25%. Warto zauważyć, że w przypadku gier udostępnianych bezpłatnie, wynik ten stanowi zaledwie połowę tego, czym poszczycić się mogą tytuły z kategorii Puzzle/Strategia. W tym przypadku za jedną pobraną grę trzeba było zapłacić średnio 3,67 dolara.

Najdroższe okazały się tytuły z kategorii Akcja/Przygodowe, które kosztowały średnio 4,29 dolara za sztukę. Być może wysoka cena przyczyniła się do tego, że produkty tego typu stanowiły tylko 15,6% wśród wszystkich kupowanych gier komórkowych. Co ciekawe, w przypadku tytułów udostępnianych bezpłatnie w porównaniu do liczby kupionych gier, odsetek ten wzrósł do 32%. Niemniej i tak ten rodzaj gier ustępuje jednak pola grom karcianym i tym znanym "z kasyna". Wyniki tej ostatniej kategorii gier dla telefonów komórkowych wyglądają następująco: udział w całkowitej sprzedaży gier komórkowych - 14,2%; liczba bezpłatnych pobrań w stosunku do ogólnej liczby zakupionych tytułów - 44%. Średnia cena za jedną grę karcianą to 3,57 dolara.

Źródło tekstu: Cellular News, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet