Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rynek elektroniki noszonej napędzany przez urządzenia zapewniające bezpieczeństwo

Rynek elektroniki noszonej napędzany przez urządzenia zapewniające bezpieczeństwo

orson_dzi 14 Czerwca 2016 12:41

1 1

W nowym raporcie Ericsson ConsumerLab, 60% użytkowników smartfonów twierdzi, że elektronika noszona ma zastosowanie wykraczające poza obszar zdrowia i samopoczucia. Największe zainteresowanie wzbudzają urządzenia związane z bezpieczeństwem osobistym, takie jak przyciski SOS i osobiste lokalizatory:.

Lista pięciu najbardziej pożądanych urządzeń ubieralnych (procent użytkowników zainteresowanych i wyrażających chęć zakupu):
 • przycisk SOS (32%),
 • smartwatch (28%),
 • osobisty lokalizator (27%),
 • urządzenie do uwierzytelniania tożsamości (25%),
 • urządzenie filtrujące wodę (24%).

Oprócz pięciu najbardziej pożądanych urządzeń elektroniki noszonej, raport przewiduje gwałtowny rozwój rynku urządzeń ubieralnych po 2020 roku, oraz prognozę dotyczącą zastąpienia smartfonów przez urządzenia ubieralne, umożliwiające konsumentom pełną interakcję z przedmiotami w erze Internetu Rzeczy (IoT).
Posiadanie urządzeń elektroniki noszonej wśród użytkowników smartfonów podwoiło się w ciągu ostatniego roku. Konsumenci przewidują jednak, że urządzenia będą w powszechnym użyciu dopiero za rok, a bardziej zróżnicowane konstrukcje, jak np. zwiększające bezpieczeństwo osobiste lub inteligentna odzież, wejdą do masowego użycia po 2020 roku - wtedy też oczekiwany jest gwałtowny rozwój tego segmentu urządzeń. Co trzeci użytkownik smartfonów uważa, że po 2020 roku będzie korzystać co najmniej z pięciu urządzeń elektroniki noszonej podłączonych do Internetu. 40% użytkowników inteligentnych zegarków twierdzi, że dzięki tym urządzeniom w mniejszym stopniu korzystają ze swoich smartfonów.

Konsumenci są przekonani, że nowa technologia pomoże im w interakcji z obiektami w ich otoczeniu, zauważają jednak, że technologia nie musi odnosić się jedynie do urządzeń. 60% użytkowników uważa, że pigułki i chipy wszczepiane pod skórę będą powszechnie stosowane w ciągu następnych pięciu lat - nie tylko w celu monitorowania ważnych funkcji życiowych, ale również otwierania drzwi, autoryzacji transakcji i tożsamości oraz kontrolowania przedmiotów w bezpośrednim otoczeniu. Już dziś 25% właścicieli inteligentnych zegarków używa swoich urządzeń do sterowania innymi urządzeniami elektronicznymi w domu, a 30% używa w swoich zegarkach funkcji wyszukiwania głosowego.

Źródło tekstu: Ericsson     

w sumie: 5
 • 2

  1.  2016-06-14 12:58:32

  Jedno z urządzeń ubieralnych to:
  urządzenie filtrujące wodę (24%)
  co to za urządzenie bo chyba nie peleryna

 • 1

  2. ~Master Chief  2016-06-14 13:35:23  host: h-78-11-51-226.nowarehabilitacja.pl

  @1 Taka maska na ryj jak w Batmanie nosił Bane :P

 • 0

  3. ~Zen  2016-06-14 14:40:31  host: 31.179.221.61

  Filtr do wody? Pewnie z bluetoothem, wifi, LTE i wyświetlaczem UHD.

 • 1

  4.  2016-06-14 14:45:05

  2@ Ty tak na poważnie?

 • 0

  5.  2016-06-14 21:48:33

  wole zegareko komorko smartfon (czyli cos jak smartwatch), zawsze tak chciałem, z tymze jeszce nie ma technologi full in 1, do zegarka zawsze człowiek by przyzwyczajony, a komorka w kieszenim wyciagac trzeba, trzeba trzyać w rece, a ty all in 1
  by niepelnosprawny,org

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet