Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rybak-Dowżyk: Chętnie "podejmę rękawicę"

Rybak-Dowżyk: Chętnie "podejmę rękawicę"

Piszemy o tym pierwsi LuiN 22 Kwietnia 2013 16:34

10 14

Małgorzata Rybak-Dowżyk, dyrektor komunikacji marketingowej PTC przyjęła propozycję debaty od Marcina Gruszki, rzecznika prasowego sieci Play. Stawia jednak warunek - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.

Debata miałaby dotyczyć ustalenia, kto tak naprawdę zarobił na asymetrii stawek MTR. Marcin Gruszka twierdzi, że konkurenci Play zgarnęli dla siebie prawie 800 mln zł z asymetrii i kwota ta ciągle rośnie. Na co Małgorzata Rybak-Dowżyk odpowiada, że na asymetrii i preferencyjnym traktowaniu w przetargach P4 zarobiło blisko 5 mld zł, a statystyczny Polak podarował operatorowi 123 zł.

Zobacz: Gruszka: 800 mln zł z asymetrii w kieszeni W3
Zobacz: Rybak-Dowżyk: 123 zł podarował P4 każdy Polak

W odpowiedzi na wypowiedź Małgorzaty Rybak-Dowżyk, rzecznik prasowy Play w zaproponował debatę przed kamerą... i wszystko jest na dobrej drodze by do niej doszło.

Zobacz: Gruszka: zapraszam Małgorzatę Rybak-Dowżyk na debatę przed kamerą




Pomysł takiej dyskusji uważam za bardzo dobry - odpowiada Marcinowi Gruszce Małgorzata Rybak-Dowżyk. Napisał Pan, że zachowa się Pan jak gentelman, a to - w kontekście pomysłu zestawienia mojego krótkiego i Pańskiego wieloletniego doświadczenia w branży telekomunikacyjnej oraz faktu, że osobiście mógł Pan uczestniczyć w całej historii asymetrii - daje dowód Pańskiego dużego poczucia humoru;-) - dodaje Rybak-Dowżyk.

Tym niemniej, chętnie "podejmę rękawicę", pod warunkiem jednak, że istotnie grać będziemy fair. Z uwagi na fakt, że osobiście nie miałam szansy uczestniczenia w dyskusjach, które trwają już od lat, a także, to, że nie jestem Rzecznikiem Prasowym, a w T-Mobile prowadzimy ekspercki system komunikacji (nie jest możliwym by znać się w detalach na wszystkim), to jeśli Pan pozwoli - proponuję debatę w większym gronie, z udziałem ekspertów z naszych firm, którzy w szczegółach będą mogli dyskutować na temat obiecanych inwestycji, MTR-ów, cen za połączenia i przetargów. Nawiasem mówiąc, tych samych ekspertów, których posądza Pan o złą wolę - proponuje dyrektor komunikacji marketingowej PTC, Małgorzata Rybak-Dowżyk.

W kwestii formuły, czasu i miejsca Rybak-Dowżyk wierzy, że obie strony dojdą do porozumienia. Nie chciałaby jednak by był to "Celebrity Deathmatch" przytoczony przez Marcina Gruszkę.

Kto ma rację w sporze o przychody z MTR-ów?

Marcin Gruszka (P4)
57.91%
Małgorzata Rybak-Dowżyk (PTC)
27.97%
Oboje mają rację
7.78%
Trudno powiedzieć
6.34%

Wszystkich głosujących: 2492



Źródło tekstu: wł     

w sumie: 73
  • -2

    58. ~  2013-04-22 20:08:08  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @46 A Ty co, z Radia Maryja czy z PISu? Żyjesz w celibacie ? Niech poruszają tematy seksu, kto im zabroni. Może jakąś większą świadomość będzie miała młodzież, bo mamy co raz więcej nieletnich ojców i matek. Rodzice zapracowani nie mają czasu a dziecko wychowuję podwórko. I jakie doświadczenie zawodowe? Zazdrościsz jej ? Prawiczek może z Ciebie jeszcze! Wszyscy święci w koło. nikt nie pije nikt nie pali, nikt nie bzyka. Masakra. Co za społeczeństwo!

  • 3

    59. ~  2013-04-22 20:12:46  host: v18-10.opera-mini.net

    56,a kiedy każda sieć pobiera wyższe MTR jeśli nie w pierwszych latach działania ? to bardzo wygodne ominąć te lata,wtedy wyjdzie,że sieć w ogóle nie miała wyższych MTR to oceniajmy PLAY od 2013 roku kiedy też nie na wyższych MTR i będzie sprawiedliwie

  • 0

    61. ~  2013-04-22 20:14:30  host: v18-10.opera-mini.net

    57,no jak ona jest od tego żeby ładnie wyglądać to jej nie zwolnią

  • 0

    62. ~W4Ready  2013-04-22 20:15:15  host: 89-70-85-35.dynamic.chello.pl

    @58: podałem tylko przykład, na którym p. Małgosia się zna. I niech może wróci do takich tematów, bo rozliczenia międzyoperatorskie to dla niej za trudna rzecz...

  • 0

    63. ~  2013-04-22 20:16:40  host: v18-10.opera-mini.net

    60,Marcin chyba już ma dzieci i żonę i romans z piękną panią z PTC może go nie interesować bo ona raczej za dużo w głowie nie ma

  • 1

    65. ~  2013-04-22 20:26:48  host: v18-10.opera-mini.net

    64,dokładnie,piękna blond pani z PTC kombinuje jak tu uniknąć debaty z Gruszką,a ceny do PLAY jakie były takie są poza nowymi aktywacjami na kartę

  • 1

    66. ~  2013-04-22 20:54:31  host: dfp226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zasłaniać się ekspertami i prawnikami. O ma być za debata. Wstyd blondyneczko, źe nosisz polskie nazwisko i firmujesz "niemieckie" uniki. Było się uczyć. Wygląd to nie wszystko. 1:1, ale niech Tdebile spada na drzewo. I tak wiadomo, że kradną z kieszeni swoich klientów i będą to robić do 2014 roku.

  • -1

    67. ~  2013-04-22 20:57:30  host: 89-66-100-16.dynamic.chello.pl

    @65, przeszkadza ci to?Jeżeli tak, to zmień sieć a jeżeli nie korzystasz, to nic ci do tego ile płacą pozostali. Chcesz im pomoć? To wykup im abonament w Play. tam wszystko dają za darmo więc dużych kosztów nie poniesiesz.

  • 1

    68. ~r  2013-04-22 21:14:54  host: 89-76-30-243.dynamic.chello.pl

    kobita może czuć satysfakcje, większości wypowiadających się tu pasuje pod względem urody. Może to taka maskotka firmowa w PTC

  • 2

    70.  2013-04-22 22:09:35

    Nie wiem co ta kobieta będzie próbowała udowodnić: "Debata miałaby dotyczyć ustalenia, kto tak naprawdę zarobił na asymetrii stawek MTR." No przecież to że na asymetrii zarobił Play nie podlega dyskusji. Dla niego ta asymetria była przecież stworzona, więc kto miał zarobić? Tmobile? Tmobile zarobił na lichwiarskich stawkach do Play, które nie oddawały rzeczywistej i uczciwej marży. I tylko o to w tej dyskusji chodzi. A tu zaczyna się grillować dyskusje pod publiczkę.

  • 2

    71. ~Trzeźwy  2013-04-22 22:11:22  host: user-46-112-54-6.play-internet.pl

    Ta Pani jest trzymana na krótkiej smyczy (nie ma nic do gadania i czeka tylko na polecenia z góry) lub doskonale zdaje sobie sprawę, że takie spotkanie byłoby dla niej kompromitacją. Niestety uroda z inteligencją nie zawsze idą w parze? Niestety w tym przypadku nie przekonamy się o tym. Reasumując ta Pani nie ma jaj. Zwykła korporacyjna kukła...

  • 1

    72. ~tomaszek2440  2013-04-22 22:16:09  host: h82-143-187-185-static.e-wro.net.pl

    Pani Małgosia "tylko tam pracuje" i pewnie jak wielu innych korpoludków nie wie zbytnio o co tam chodzi bo tak lepiej. Udział z ekspertami to zawsze pewna asekuracja bo jak co nie pójdzie jak trzeba zawsze bedzie można rozłożyć wine na innych..... Znam z autopsji takie gwiazdeczki które świetnie się czują na wygodnych stołkach i nosa nie wychyla poza pewne granice bo tak lepiej i bezpieczniej a dziś o dobrą pracę ciężko :) Pozdrowienia dla wszystkich korpoludków pracujących w stresie i udowadniających sobie i swoim szefom że nadal "dają radę ".

  • 1

    75. ~  2013-04-22 22:37:39  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

    A co do stanowiska tej pani w firmie PTC (komunikacja korporacyjna) to przecież najbliżej jej do biura propagandy sukcesu. Więc nie dziwne, że ujawnia tylko te fakty które jej pasują a resztę ignoruje lub przeinacza. A rozpościeranie zasłony dymnej, czyli jak w tym przypadku odwracania kota ogonem, to sztandarowy pokaz tego typu metod działania.

  • 1

    76.  2013-04-22 23:09:24

    @70. Ten komentarz wystarczy za całe podsumowanie tej dyskusji.

  • 1

    77. ~Q  2013-04-23 11:18:33  host: static-201-10.is.net.pl

    jesli ta Pani na zdjeciu to ta Pani to musze przyznac, ze jest bardzo ladna Pania :) jeszcze zeby ludzie w TM poza byciem ladnymi wniesli cos sensownego do dzialania tej firmy to by bylo super. Niestety do polityki w3 nie nalezy wojna na wyniszczenie konkurencji wiec zapewne nie mozemy sie spodziewac ani rewolucji w ofertach ani dobrego traktowania punktow sprzedazy i osob w nich pracujacych. Od czwartku w zeszlym tyg do poniedzialku (2 dni temu) nie dzialala wiekszosc systemow umozliwiajacych sprzedaz czegokolwiek. Awarie trwaja od polowy lutego. Plany ida w gore a sprzedawac nie ma jak bo wszystko generuje sie w internecie... Prosze ladnej Pani prosze sie zajac najpierw wlasnym podworkiem, zeby wszystko dzialalo a nastepnie prosze rozbic Gruszke o wierzbe.

  • 1

    78. ~ert56  2013-04-23 11:29:12  host: 178-37-52-205.adsl.inetia.pl

    asymetria: 1. takie jest prawo i p4 z niego korzystało, 5mld? A ile wydoiło W3 jak rozmowy były powyżej 1zł/min? 2. jest prawdą, że p4 dawno temu wnosiło o zerowy mtr o uczciwości: Dlaczego W3 NADAL okrada swoich klientów w żywe oczy i nawet temu nie zaprzecza? Nie ma na kogo zwalić? Abonenci W3 obudźcie się!

  • 0

    79. ~Isair  2013-04-23 13:22:05  host: afna95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Może i taka debata w szerszym gronie nie była by złym pomysłem? Każdy wypowiedział by swoje 3 grosze, poparł dokładnymi argumentami technicznymi, dlaczego było tak a nie inaczej? Ja jestem za tym aby debata była w szerszym gronie.

  • -1

    80. ~AnitaTek  2013-04-23 14:00:45  host: bouazizi.torservers.net

    A ja bym się bała, że mnie Gruszka zaatakuje tymi Playowymi Pindolkami... Szkoda, że Małgosia zdecydowała się zniżać na taki niski poziom...

  • -1

    81. ~  2013-04-23 14:11:49  host: 178-36-213-114.adsl.inetia.pl

    Tutaj zdecydowana większość pisze wyłącznie o zawyżonych stawkach do Play w prepaid a przecież to zaledwie około 50% abonentów i to tych dzwoniących zdecydowanie mniej niż postpaidowcy. Nie jest tajemnicą, że prepaid dzwoni głównie w sieci więc zysków z wyższych stawek nie generował. Zjawisko należy rozpatrywać szerzej niż tylko przez włane podwórko. Jest masa postpaidowców, którzy generują 3/4 ruchu voice w sieci i oni przeważnie mieli w abonamentach minuty do wszystkich. Bywało tak, że były abonamenty z wyłączeniem minut do Play ale to tylko przez pewien okres. Dlatego spłycanie zjawiska do prepaid (bo większość forumowiczów z różnych powodów nie może wziąć abonamentu) jest dowodem na bardzo spolaryzowane stanowisko w tej sprawie. Play zamiast wziąć się za poprawianie ofert to teraz grzebie w kieszeniach klientów innych sieci. Nie życzę sobie tego panie Gruszka. Płacę sam za swoje rachunki i nic panu do tego, czy przepłacam, czy nie. Jak dacie mi leposzą ofertę niż np. Orange mi zaproponowało, to przejdę. Od razu zaznaczam, że Orange zaproponowało mi mega dobrą ofertę. W ten sposób zdobywa się klientów a nie wywoływaniem sztucznych problemów i szukaniem tematów zastępczych. Do roboty się weźcie panie Gruszka!

  • 0

    82. ~...  2013-04-24 18:05:32  host: v11-15.opera-mini.net

    Mam małą prośbę do redakcji. Czy moglibyście nie dawać wypowiedzi aż tak głupich kobiet? Sprawa jest prosta. Jestem hetero, ale jak czytam i słucham podobnych babsztyli, to mi opada. Potem będe musiał zostać gejem albo transem- po co mi to? Dajcie żyć!

Dodaj swoją opinię