Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości RWT skutecznie zdobywa zagraniczne rynki

RWT skutecznie zdobywa zagraniczne rynki

WitekT 24 Marca 2006 13:28

0 0

Radomska Wytwórnia Telekomunikacyjna powoli wydobywa się z kłopotów, w jakie wpędziło ją zerwanie kontraktu z Telekomunikacją Polską na dostawę urządzeń do świadczenia usług internetowych. Spółka zakończyła postępowanie upadłościowe, zawarła porozumienie z wierzycielami i stopniowo spłaca zadłużenie.

Eksport przynosi nam 80% wpływów, a rynek krajowy 20% czyli odwrotnie niż rok temu. Głównym kierunkiem sprzedaży są kraje wschodniej i południowej Europy — mówi Bohdan Motyl, prezes RWT.

Firma sprzedała do tej pory, głównie w Rosji, 25 tys. adapterów CDMA, dzięki którym telekomy podłączają abonentów bezprzewodowo. W tym roku eksport powinien się podwoić. W ciągu 17 miesięcy trwania postępowania upadłościowego RWT miało zaledwie 28 mln zł wpływów i ponad 10 mln zł straty netto. Ale od chwili zawarcia układu do marca tego roku sprzedaż wyniosła 35 mln zł, a zysk netto ponad 7 mln zł. Do tego RWT spłaciło wierzycielom 30 mln zł dawnych długów, zostało jeszcze 20 mln zł. Mimo tych obciążeń spółka inwestuje w nowe linie produktowe i wprowadza do produkcji dekoder naziemnej telewizji cyfrowej, a także telefony szyfrujące rozmowy i modemy ISDN. Wszystko projektuje i produkuje sama.
Mimo wielu silnych firm, które są akcjonariuszami RWT, zagraniczne kontrakty spółka wypracowuje sobie sama. Do największych udziałowców RWT należy dzisiaj włoska Aethra i polsko-francuski Metalexfrance (po konwersji długu na akcje), a poza nimi Mescomp, TP Invest z grupy TP oraz Ericsson.

rwt cebit mRWT wystawiało się na tegorocznych targach CeBIT w Hanowerze. Choć stoisko firmy było skromne, to przedstawiciele firmy nie narzekali na brak zainteresowania.


Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~misek  2006-03-24 13:35:14  host: ear90.internetdsl.tpnet.pl

  brawo!!

 • 0

  2. ~zofia  2006-03-24 14:55:54  host: gate.malnet.pl

  Popieram:)

 • 0

  3. ~acc  2006-03-24 16:31:21  host: blv81.neoplus.adsl.tpnet.pl

  a ja pamiętam jak RWT oznaczało Radomską Wytwórnię Telefonów i jakie hity wtedy produkowali: Tulipan, Bratek, Lotos, Irys, Aster... Astra (albo jego darmową "licencję") widziałem jeszcze niedawno w TV, jak pokazywali gabinet prezydenta Putina. Fajnie, że polskie firmy z tradycją, z powrotem zaczynają rządzić na rynku. Tak trzymać!!!

 • 0

  4.  2006-03-24 22:46:45

  "Wszystko projektuje i produkuje sama" ? Bzdurka. Część projektów zleca innym firmom (m.in. tej, w której pracuję). W każdym razie zleca, a nie kupuje licencje...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-195-140.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet