Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ruszyły testy neostrady 40 Mb/s

Ruszyły testy neostrady 40 Mb/s

LuiN 13 Grudnia 2010 19:27

0 0
Telekomunikacja Polska rozpoczęła testy neostrady tp w technologii VDSL2. Konsultanci zaczęli już dzwonić do klientów TP będących w zasięgu testowej usługi, proponując przesiadkę na wyższą prędkość.

Testowe łącze o podwyższonej prędkości nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale przynajmniej tymczasowo jedynie do TP będzie należała inicjatywa komu zaproponowany zostanie test.

Celem testów jest zbadanie stabilności usługi i zadowolenia użytkowników. Planujemy by "czterdziestka" komercyjnie ruszyła do połowy przyszłego roku - czytamy na blogu Wojciecha Jabczyńskiego, rzecznika Grupy TP.


Źródło tekstu: blog.tp.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 58
  • 0

    42. ~  2010-12-14 12:26:19  host: ackm195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hehehe a ja mam neo 6mb za 30 zeta :D.... dlaczego? Bo węzeł łódzki jest zapchany i w godz szczytu wyciąga jakieś 1-2 mb/s wiec dzwonie do BOK i mam co miesiąc zniżkę na abo.... i tak do czerwca :D Też mi pociecha :|

  • 1

    43. ~  2010-12-14 12:28:00  host: doy94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @zgodzę się w pełni z tadeo, dopiero co TP wprowadziła 20 Mb/s , a już teraz testują szybsze prędkości. Przynajmniej operator nie stoi w miejscu. A jeśli chodzi o dostępność wyższych prędkości to wydaje mi się , że tez nie ma co narzekać. Przecież zanim się zdecydujemy podpisać umowę Tp daje nam możliwość przetestowania zarówno neta jak i pakietów tv więc sami decydujemy czy jakość odpowiada naszym oczekiwaniom

  • 0

    44. ~rookie  2010-12-14 12:53:56  host: 167.202.201.5

    A z ciekawości zapytam ile kosztuje modem vdsl 2 ? Pewnie TP znowu zaoferuje chińskie dziadostwo ZTE zżerające prąd z gniazda usb... Zte852 to była porażka...

  • 0

    45.  2010-12-14 14:02:14

    w tym VDSL2 najciekawszy jest znacznie zwiększony upload więcej info: http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?f=15&t=18782

  • -1

    46. ~hens  2010-12-14 16:14:09  host: nat-207-117.man.bydgoszcz.pl

    Niech Neostrada zacznie przesyłać deklarowane 2 Mb zamiast w porywach 512kb, zamiast fantazjować o 20 Mb/s Taki sygnał to chyba zamierzają wprowadzić u siebie w biurowcu, bo Kawalski zobaczy go jak świnia niebo.

  • 0

    47. ~hens  2010-12-14 16:42:44  host: nat-207-117.man.bydgoszcz.pl

    @29.Odległość 1,5 km mówisz, no to należy bandę oszustów do sądu podać o wyłudzenie. Bo 99% odbiorców w tej odległości się nie znajduje.Natomiast dystrybutor TP czy Netia oferuje gruszki na wierzbie,myśląc że przeciętny Polak jest idiotą.Na początek trzeba dostosować linie przesyłowe, wymienić druty na światłowody, a po dostosowaniu sieci,dopiero wówczas zawierać umowy na szybkości nie wyssane z palca.

  • 0

    48. ~BroKenik  2010-12-14 19:20:10  host: 78.9.92.24

    Przecież to jasne że robią z ludzi idiotów. Bo tylko idiota wieży w to, że coś się zmieni. Od ponad 2 lat zajmuje się VDSLami na liniach TP. Tak dokładnie na tych samych po których leci neostrada i wszystko inne. W chwili obecnej bawimy się VDSL2+ który ledwo działa na 500 metrach. Prędkości 40Mbit/s są wyssane z palca - podobnie jak 20Mbit/s. To, że na opakowaniu pisze 40Mbit to nie znaczy, że tyle będzie. Podobnie jak z LTE - które działa ciut szybciej niż HSDPA. Zresztą są testy z wdrożonego LTE w Szwecji - gdzie to miałabyć wzorowa usługa. Jak wyszło poszukajcie hehe.

  • 0

    49.  2010-12-14 21:21:44

    Najpierw chciałbym sie dowiedzieć jaki jest podział prędkościowy dla Neostrady, 20MB może ma 5% klientów, nie sądzę, że więcej. Chyba, że ktoś zna oficjalne wyniki. Zatem ilość klientów, którzy dostąpią zaszczytu szybkiego netu 40 Mb/s, będzie można liczyć w promilach.

  • 0

    50. ~elf  2010-12-14 22:30:27  host: public-gprs192.centertel.pl

    40. Pamiętny rok 2000.... marzenie to SDI... nagle mamy 2003 a tu nagle jest neo o zawrotnej prędkości 640... wow, marzenie!!! póżniej 2024, później 6 Mb, napięcie naprawdę rośnie. Później wchodzi BSA i stagnacja, a później 20 Mb/s.... kurde.... a teraz w planach 40... masz rację... bezapelacyjnie robią z ludzi idiotów.... a może jednak ludzie sami z siebie idiotów robią.... naprawdę nie wiem... 49... dotyczy też to niestety Ciebie... Jak Edison wprowadzał żarówkę pewnie też byś protestował, że najpierw chciałbyś się dowiedzieć o zwiększeniu zasięgu lamp naftowych.... przyznam, że to całkiem racjonalne i powinieneś dostać jakiegoś nobla lub raczej jobla, normalnie wielkim mistrzem jesteś!!!

  • 0

    51. ~Antoni  2010-12-15 08:07:06  host: ip-94-42-20-209.multimo.pl

    Na odcinku do 300 m VDSL2 pozwala na dwukierunkową transmisję z prędkością 200 Mb/s i jest to lepszy wynik niż w VDSL. Dalej obserwujemy gwałtowny spadek prędkości, do 100 Mb/s po 0,5 km oraz do 50 Mb/s po 1km i jest ona zbliżona do VDSL. Po tym odcinku prędkość już nie spada gwałtownie, na długości od 1 do 1,5 km jest większa od VDSL i ADSL2+. Powyżej 1,5 km jest na podobnym poziomie co ADSL2+. Jedną z kluczowych zalet VDSL2 jest możliwość transmisji na podobne odległości jak w ADSL2+. Systemy wspierające LR-VDSL2 (Long Range) umożliwiają uzyskanie prędkości na poziomie 1-4 Mb/s (pobieranie) na dystansie 4-5 km. (źródło Wikipedia) Bardziej wygląda to na kolejny chwyt marketingowy TP, niż praktyczne zastosowanie.

  • 0

    52. ~xxx  2010-12-15 11:00:21  host: 89-79-252-202.dynamic.chello.pl

    mnie upc dostarcza dzisiaj 512 kb/s Nie dzownia z propozycjami przesiadek;)

  • 0

    53. ~tp_rulez  2010-12-15 13:10:58  host: dbt172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sie dziwicie. operatorzy wykupuja osiedlowe sieci lan, aby tylko miec w portfolio, ze swiadcza usługi 1Gb.... i co? Maja 100-500 takich klientow i tyle. A tp jednak cos tam sama kombinuje, bez drogi na skroty.

  • 0

    54. ~znawca  2010-12-15 17:13:56  host: chaos.tpnet.pl

    @53. Nie żartuj sobie. Sama Netia zakupiła w ostatnich dwóch latach sieci osiedlowych za 100mln złotych, płacąc średnio ok. 1,5 tys. za jednego użytkownika co daje ok. 66 tysięcy klientów. Sieci kablowe mają już łącznie więcej klientów dostępu do Internetu niż operator "narodowy". Faktem jest iż TPSA do 2012 roku ma wybudować ok. 1,2mln nowych linii, ale jedynie 40% tego na terenach wiejskich a jeszcze mniej w obszarach tzw "białych plam", czyli tak gdzie nie ma innej konkurencji. Sieci kablowe są dla TPSA śmiertelnych zagrożeniem, gdyż przejmują rynek gdzie najłatwiej jest zarobić, czyli w miastach. Nie dość że gęstość zaludnienia jest tam wysoka to jeszcze średnie dochody na mieszkańca są wyższe niż na prowincji.

  • 0

    55. ~znawca  2010-12-15 17:18:13  host: chaos.tpnet.pl

    @53. A co do 1Gb-owych łączy to jedynie Dialog podjął się budowy takiej sieci światłowodowej (w technologii GPON). Z tego co podali wynika, iż za kilkadziesiąt milionów złotych podłączą ok. 20 tysięcy gospodarstw domowych, czyli potencjalnych klientów, w Łodzi.

  • 0

    56. ~  2010-12-15 20:38:36  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    i tak netia wejdzie na 40 mbit i beda dawali taniej. krwiopijcy. 20 mbit to mit. Pracowalem na infolinii technicznej w Netii i mialem do czynienia caly czas z Brakiem Mozliwosci Technicznych. Najlepiej brac kablowke.

  • 0

    57. ~Janusz  2010-12-16 12:29:15  host: 94-40-29-34.tktelekom.pl

    Ludzie mają routery 54 Mb/s, które przez ścianę w praktyce dają maksymalnie 16 Mb/s i potem się dziwią, że nie neostrada nie wyciąga 20 Mb/s. Problem często leży właśnie w tym, że Wy od routera macie mniej niż 20 Mbps!

  • 0

    58. ~  2010-12-16 13:22:55  host: dpx6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @56 , skąd pewność , że Netia będzie taniej? neostrada wprowadziła październikowe promocje, teraz można wziąć neostradę i pakiety tv z darmowym abonamentem przez pierwsze miesiące, a więc możliwości nie brakuje. Poza tym jednak póki co mówi się o testach 40 Mb/s w Tp, a nie netii

  • 0

    59. ~Twarda 20 piętro  2010-12-17 11:05:49  host: ptcnat.era.pl

    do 46 W biurowcu TP ma 160MB/s

  • 0

    60. ~rokusia  2010-12-17 17:47:01  host: abcn30.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam do centrali ok 1,2 km w prostej linii..owszem uruchomili mi 6mbit, ale po ok 2 miesiącach wyłączyli na prawie 2 tygodnie synchro, że niby nie może działać w tym miejscu, a przez te 2 miechy śmigało aż miło...potem po kilku telefonach właczyli, ale na 2mbit i wymusili zmianę umowy na 2...po kolejnym telefonie juz z awantura nagle wróciło 6mbit i nie przysłali umowy więc obowiązuje stara...a 6mbit jednak działa i nie ma większych problemów... ech ta tepsa...

  • 0

    61. ~s4all  2011-01-19 12:03:06  host: user-46-112-39-139.play-internet.pl

    Osobiście też posiadam Neo 6MB I jakoś dziła stabilnie jak i w Nocy tak i w dzień zawsze jest około 6mb .Może macie coś nie tak z ruterami że nie macie całego Pasma za które płacicie Ja nie na rzekam Jak na razie :)

Dodaj swoją opinię