Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ruszyła wysyłka Androida 5.1 dla Xperii

Ruszyła wysyłka Androida 5.1 dla Xperii

LuiN 22 Lipca 2015 11:53

9 4

Sony ogłosił rozpoczęcie wysyłki aktualizacji Androida do wersji 5.1 dla pierwszych pięciu urządzeń producenta z linii Xperia.

Posiadacze niebrandowanych urządzeń mogą już teraz pobrać Androida 5.1 w wersji dla:
W ramach aktualizacji użytkownicy liczyć mogą na większą liczbę opcji personalizacji, w tym ustawień profili dźwiękowych, integrację LinkedIn z kalendarzem, szybszą i dokładniejszą pracę trybu Super Auto aparatu fotograficznego, rozszerzone funkcje Xperia in Business i zintegrowaną obsługę urządzeń SmartWear.




Po wyżej wymienionych urządzeniach, aktualizację otrzymają w pierwszej kolejności Sony Xperia Z1, Sony Xperia Z1 Compact i Sony Xperia Z Ultra. Chwilę później Sony Xperia T2 Ultra i Sony Xperia C3, a następnie Sony Xperia Z oraz Sony Xperia M2 i Sony Xperia M2 Aqua.

Rzeczywisty termin udostępnienia nowej wersji oprogramowania uzależniony jest od regionu. Posiadacze urządzeń zakupionych w ofertach sieci komórkowych muszą dodatkowo poczekać na dostosowanie oprogramowania przez operatora.

Źródło tekstu: Sony, wł     

w sumie: 31
  • 0

    15.  2015-07-22 16:15:21

    @3 Co??? Niebrandowane Z1 dostały Androida 5.0 pod koniec kwietnia, natomiast brandowane chyba końcem czerwca. Taka to jest jakość T-Mobile. Żałuję, że wziąłem Z1 właśnie z softem od T-Mobile PL.

  • 1

    16.  2015-07-22 17:05:31

    Z3 dostało zaraz na początku kwietnia aktualizację do lolipopa. Najszybciej była w Plusie i TM. Potem ok miesiąca później pojawił się w Play. Najpóźniej w O. Następnie SONY do 5.0 wprowadził kilka poprawek i one szybciej były na brandowanych przez TM, niż sam Sony wypuścił na niebrandowane. Jak nie wierzysz, zapraszam na forum android. Tam się wszystkiego dowiesz.

  • 0

    17.  2015-07-22 17:10:51

    *Następnie SONY do 5.0 wprowadził kilka poprawek w ramach jednej większej aktualizacji do 5.0

  • 0

    18.  2015-07-22 17:15:01

    Ostatnie dwie poprawki do M2 Orange wypuściło raz z miesięcznym, a raz z dwutygodniowym opóźnieniem.
    @16 Czyli szybko aktualizują najnowszego flagowca, a reszta musi czekać.

  • 1

    19.  2015-07-22 17:33:23

    A ja się trzymam 4.4.4 i za nic nie chce aktualizować softu do Lolipopa.

  • 1

    20. ~Angry_Birds  2015-07-22 18:54:10  host: 212.160.172.83

    Lolipop to tragedia, 4.4.4 jest milion razy lepszy

  • 0

    21. ~Adrian  2015-07-22 19:57:35  host: xdsl-6644.wroclaw.dialog.net.pl

    Halset dobrze mówisz. Sam się dziwiłem jak to jest że T-Mobile ma nowszy soft niż niebrendowany telefon i to tyczyło się to T-Mobile w całej Europie. Mam telefon z Orange mieli taki soft, że nie dało się nawet smsa napisać po przejściu telefonu w tryb oszczędzania baterii, dlatego wgrałem niebrendowany soft, a za tydzień pojawił się nowszy z T-Mobile. Jak kogoś interesuje to nowe softy sprawdzicie sobie programem "XperiFirm"

  • 0

    22. ~Adam  2015-07-22 20:12:37  host: host-188-122-16-83.finemedia.pl

    @GORAL
    dokładnie, bluetooth po przesiadce na Lollipop to tragedia. Mam Z2 i przeklinam każdy dzień kiedy skusiłem się na update. Nie działa mi z połową urządzeń. W ogóle ich nie wykrywa nawet.

  • 0

    23. ~  2015-07-23 09:25:28  host: google-proxy-66-249-81-158.google.com

    Kiedy w Play dla Xperia ™ M2???

  • 0

    24. ~Michu  2015-07-23 11:02:40  host: hkr210.internetdsl.tpnet.pl

    @ 13
    Pisałem o modelu Z3 Compact, więc nie rzucaj się jak karp w wannie.

  • 0

    25. ~Michu  2015-07-23 11:05:52  host: hkr210.internetdsl.tpnet.pl

    @14
    No raczej najpierw musisz zaktualizować Androida do wersji 5.0.

  • 0

    26. ~Lukas  2015-07-28 22:04:11  host: 176.122.235.170

    Czy ktoś jeszcze nie dostał aktualizacji na niebrandowana z3 compact (region pl, sk, cz) ?

  • 0

    27. ~BLU  2015-07-29 20:50:30  host: 90-156-21-96.internetia.net.pl

    Z3 czysta do dzisiaj nie ma :(

  • -1

    28.  2015-08-10 23:08:43

    W Orange od dzis dostepna aktualizacja w Z3C :)

  • 0

    29. ~Smutny  2015-08-24 10:16:52  host: 78-11-6-13.static.ip.netia.com.pl

    Wiadomo coś o aktualizacji do 5.1 dla Xperii M4 Aqua w orange? Bardzo mi zależy na odpowiedzi. :(

  • 0

    30. ~górnik  2015-09-02 00:47:50  host: public-gprs516532.centertel.pl

    A xperia m4 aqua?

  • 0

    31. ~Miszczu  2015-10-03 00:58:20  host: user-94-254-129-228.play-internet.pl

    Juz jest 03.10.15 godz 00.01 poszedł update do M2 pobierajcie :D

  • 0

    32. ~koki99  2015-10-10 09:54:23  host: host-188-122-9-231.finemedia.pl

    kilka dni temu na mojeje Xperii M2 z TM pojawił sie lolipop 5.1 telefon działa płynniej wielki plus dla Sony !

  • 0

    33. ~  2015-10-10 11:04:51  host: netpanel-87-246-220-46.pol.akademiki.lublin.pl

    32 a bateria ile krócej trzyma?

  • 0

    34. ~Bury  2015-11-05 17:55:14  host: 31.130.104.244

    Mam pytanie kiedy przynajmniej 5.0 na e4g?

Dodaj swoją opinię