Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ruszyła V tura testów Wi-Fi Calling w Plusie

Ruszyła V tura testów Wi-Fi Calling w Plusie

LuiN 19 Stycznia 2017 09:40

3 3

wi fi w telefonie 745

Sieć Plus rozpoczęła kolejną turę bezpłatnych testów usługi Wi-Fi Calling. Nowa, piąta już edycja, potrwa do końca marca.

Liczba testerów jest ograniczona do 10 tys. Aby wziąć udział w testach usługi, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod tym adresem.




Usługa Wi-Fi Calling-Test V umożliwia realizowanie (wykonywanie i odbieranie) połączeń głosowych w technologii VoIP, w zasięgu sieci Wi-Fi, z wykorzystaniem numeru telefonu w sieci Plus (MSISDN) oraz aplikacji WiFiCalling.

Połączenia wykonywać można z terenu krajów Unii Europejskiej (w tym Polski), Norwegii, Islandii i Lichtensteinu na numery komórkowe i stacjonarne w krajach Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Islandii, Lichtensteinu. W ramach testów, powyższe połączenia są bezpłatne.

Do działania aplikacji wymagany jest Android min. 4.4, a lista preferowanych telefonów z oferty sieci Plus prezentuje się następująco:
Zobacz: regulamin testów usługi

Źródło tekstu: Plus, wł     
Źródło zdjęć: Pixabay

Dodaj do:

Tagi: wi-fi calling | plus

w sumie: 23
  • 3

    4.  2017-01-19 10:07:24

    Wi-Fi Calling powinno działać natywnie a nie przez jakąś aplikację

  • 1

    5.  2017-01-19 10:11:48

    @4 mam nadzieję, ze tak docelowo właśnie będzie

  • 0

    6.  2017-01-19 10:13:23

    @4, 5 - takie rozwiązanie wymaga brandowanego oprogramowania w telefonie. Najlepiej to jakby były 2 opcje - natywnie lub przez aplikację. To by zapewniło największą kompatybilność i swobodę przy wyborze telefonu.

  • -3

    7.  2017-01-19 10:14:16

    a Orange dalej za murzynami :D

  • 0

    8. ~Liwiusz  2017-01-19 10:15:34  host: public-gprs350670.centertel.pl

    @4 - powinno działać i tak, i tak. Dobrze, że jest aplikacja, bo umożliwia działanie na każdym telefonie z systemem.

  • 3

    9. ~yoyo  2017-01-19 10:36:30  host: host-91-237-159-154.anfa.net.pl

    Mam abonament, zapisywałem się na każdą z edycji po kolei. Nie załapałem się ;)
    Ograniczenie tego do UE, kiedy roaming wewnątrzunijny powoli staje się przeszłością, jest w zasadzie strzałem w stopę dla tej usługi

  • 0

    10. ~Wojtaszek  2017-01-19 11:22:22  host: 91-193-209-18.eimperium.pl

    #9: dokładnie, po co to w UE, poza UE korzystam z mobilevoip, ale niestety na Windows 10 źle działa

  • 3

    11. ~tkubon  2017-01-19 12:23:06  host: 178.43.238.36.ipv4.supernova.orange.pl

    a nie da się tego wificalling po prostu normalnie zaimplentować np. na iphonie? Przez apkę to już troche traci sens. Do tego jeszcze powinien być w tej usłudze QoS, który gwarantuje nam przyzwoitą jakosć rozmów. Jeśli zasięg wifi jest słaby, albo sieć przeciążona to wificalling dostarczy więcej nerów niż pożytku

  • 1

    12. ~boncio  2017-01-19 13:06:23  host: egress530.cws.sco.cisco.com

    Plus od zawsze lubował się w wielościach edycji, promocji itp. Nie pamiętam do której doszła promocja rolnik. Nawet testy traktują tak samo. Za pół roku WiFi calling edycja 12 ;)

  • 0

    13.  2017-01-19 13:22:29

    @11 oczywiście się da, orange i t-mobile coś z tym kombinują, zobaczymy co im wyjdzie

  • 0

    14. ~lobo  2017-01-19 13:58:14  host: 78-11-148-1.static.ip.netia.com.pl

    Jelsi o wifi calling chodzi to mam w a2mobile, bo mieli dość dobre warunki na poczatku, a teraz nie wiem. Generalnie jestem zadowolona innych nie testowałem

  • 0

    15.  2017-01-19 14:43:43

    Muszę przyznać, że jak na VoIP jakość jest rewelacyjna, mogę to porównać do HD voice, tylko ciszej. Problemem jest to że przestały działać mi przychodzące po apce.

  • 1

    16. ~pabloki  2017-01-19 15:03:43  host: 188.146.168.241.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    coś lider LTE długo testuje tą usługę. za długo. ile to już trwa ? rok?

  • 0

    17. ~Klient  2017-01-19 15:27:18  host: user-94-254-161-31.play-internet.pl

    W play na brandowanym lg g4 mam od 4 miesięcy gdzieś i działa super. Opcja wi-fi calling jest zintegrowana z romem. Mogę włączyć lub wyłączyć jaj transmisję danych czy wi-fi lub bluetooth na pasku. Łączy się automatycznie jak tylko wrócę do domu i złapie zasięg wi-fi.

  • 0

    18. ~jaro  2017-01-19 16:48:14  host: user-94-254-188-40.play-internet.pl

    Dlaczego usługa jest ograniczona do unii, poza europą jakieś inne wifi jest?

  • 0

    19. ~romano  2017-01-19 18:11:32  host: a12.net145.okay.pl

    10,18 i paru innych.
    A to nie wiecie jak to obejsc? W UE to kosztuje jakies grosze, gorzej jak pojedzie sie poza UE po 5 zł za odebranie polaczenia moze zabić heh

  • 0

    20.  2017-01-19 19:38:26

    testują to, tylko dla kogo? ile tak na prawde uzytkownikow tej sieci bedzie z tego w ogole korzystac?

  • 0

    21.  2017-01-20 10:28:46

    @18 blokadę geograficzną obejdziesz najprostszym VPN z marketu, przetestowane ;-)

  • 0

    22. ~jungleman  2017-01-22 21:09:16  host: 185.56.137.11

    @20 jak widać po a2mobile może to być karta przetargowa żeby ściągnąć nowych klientów. Znajomy mieszka na wsi na tzw ścianie wchodniej. Zasięg ma ale w domu z grubymi murami jest ciężej. To wifi calling rozwiązuje problem.

  • 0

    23. ~Tomek  2017-01-23 17:50:32  host: 031011129018.dynamiz-zab-04.vectranet.pl

    No to fajnie zaczyna wyglądać na to że to plusowe wi fi calling zaczyna nabierać kształtów i wkrótce już będzie dostępne dla wszystkich klientów. A testy fajna rzecz, sam się chętnie zapiszę.

Dodaj swoją opinię