Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ruszyła sprzedaż Nokii C6-01

Ruszyła sprzedaż Nokii C6-01

LuiN 5 Listopada 2010 10:34

0 0

nokia c6 01 Kompaktowa Nokia C6-01 to kolejny smartfon fińskiego producenta pracujący pod kontrolą systemu Symbian^3 i zarazem pierwszy z ekranem AMOLED wyposażonym w technologię ClearBlack.

Dzięki ClearBlack ekran telefonu jest czytelny w ostrym słońcu i to nawet jeśli oświetlenie pada na ekran prostopadle. W efekcie na świeżym powietrzu uzyskujemy czytelność jeszcze wyższą niż w przypadku ekranów LCD wyposażonych w dodatkową warstwę refleksyjną (jak np. te w iPhone'ach).

Ekran zastosowany w C6-01 ma przekątną 3,2 cala i rozdzielczość 360 x 640 pikseli (nie jest to ekran PenTile). Telefon ma aparat 8 Mpix (bez autofokusa) i nagrywa filmy jakości HD, nie zbrakło czytnika kart microSDHC (karta 2 GB w zestawie).

Cena telefonu bez podatku to 260 euro.






Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 1

    4.  2010-11-05 11:40:07

    KosA: do takich celów AF konieczny. Nokio, czekamy na E7. W końcu już połowa Q42010.

  • 1

    5.  2010-11-05 11:43:06

    z ceną to przesadzili

  • 0

    6.  2010-11-05 11:47:00

    "Straszliwy" dylemat: czy przy przyszłorocznej wymianie w Erze brać fotograficznego Vivaza czy zaczekać na Nokie z Symbianem ^3 dla ich funkcjonalności, ale wtedy... żegnajcie fotki makro, przynajmniej robione telefonem.

  • 0

    7. ~  2010-11-05 12:14:22  host: public-gprs131129.centertel.pl

    Skoro ruszyła sprzedaż to gdzie go mogę kupić?

  • 0

    8. ~tolek banaś  2010-11-05 12:38:45  host: ptcnat.era.pl

    bierz Wave albo Galaxy S za dopłatą ...

  • -1

    9. ~  2010-11-05 12:45:05  host: t09-15.opera-mini.net

    @3 Niekoniecznie dla studentow jesli to miales na mysli :-) O wifi tez nic nie pisza. A propos czy w nowych Nokiach nadal jest jednominutowe ograniczenie dyktafonu bo nie jestem na biezaco?

  • 0

    10.  2010-11-05 13:04:42

    ma Wifi

  • 0

    11. ~ff  2010-11-05 14:50:43  host: sub223-100.elpos.net

    9- jeśli sa jakieś ograniczenia w długości nagrania w telefonie to nie ma to znaczenia.Przecież mówimy o symbianie. Więc pewnie zaraz pojawi się jakaś aplikacja usuwająca ten problem (jeśli jest).

  • 1

    12. ~sudione  2010-11-05 15:01:02  host: chello089073250085.chello.pl

    O ile wyczekiwałem z niecierpliwością na ten telefon jednak gdy Nokia postanowiła usunąć klawiaturę QWERTY z tego modelu to nie ma ma już na rynku dobrej słuchawki do 1000zł z klawiaturą QWERTY.:| Pozostaje czekać dalej.:(

  • 1

    14. ~sewix5  2010-11-05 15:12:44  host: 83.230.40.53.gl.digi.pl

    8 MEGAPIKSELI BEZ AUTOFOCUSA!? POGIĘŁO ICH!!!

  • 1

    15. ~xad  2010-11-05 15:48:34  host: bbb140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @12 Milestone?

  • 1

    16. ~W.M  2010-11-05 16:23:06  host: dpj60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia cały czas strzela sobie w kolano.. przy każdej prezentacji jakiegokolwiek modelu! 8Mpix bez AF?! To kpina jakaś..

  • 0

    17. ~miro  2010-11-05 16:25:49  host: 192.193.116.137

    Bez autofocus a w specyfikacji jest więc pytam o co kaman? W końcu jest ten autofocus czy nie?

  • 0

    18. ~miro  2010-11-05 16:37:14  host: 199.67.203.150

    Na stronie Nokii jest wkrótce Nokia C5-03 o której na Telepolis nie ma żadnej wzmianki?

  • 1

    19. ~  2010-11-05 18:05:22  host: t20-13.opera-mini.net

    8 mp bez autofocusa i juz wiem dlaczego nokia ma nowego dyrektora.Przylaczam sie do postu wyzej ze lepszy wave z superamoledem.

  • 0

    20. ~  2010-11-05 18:05:38  host: d41-100.icpnet.pl

    17., jest to widoczna pomyłka. Informacje w końcu wyciągnęłam ze strony Nokii dla developerów po angielsku. Jest tam dużo ciekawych szczegółów, np. nowe Nokie mają USB OTG (można zobaczyc na telefonie zawartosc pendrive lub innej Nokii...) No i niestety ta strona, chyba zrobiona najdokładniej, rozwiała moje nadzieje co do autofokusa... Chciałabym nowego Symbiana, ale w specyfikacjach widzę że chyba wszystkie prócz N8 mają ten fixed focus. Dobre do fotek z daleka, ale nie z bliska...

  • 0

    21. ~miro  2010-11-05 20:25:33  host: user-188-33-35-247.play-internet.pl

    Czyli "Oprócz ręcznego i automatycznego nastawiania ostrości istnieją też aparaty, w których ostrości się nie nastawia i jest ona zawsze ustawiona od pewnej minimalnej odległości granicznej do nieskończoności. Obiektywy w tych aparatach nazywa się Fixed Focus - co oznacza "Stała ostrość". Efekt ten jest możliwy do uzyskania ze względu na dużą głębię ostrości występującą w obiektywach szerokokątnych, stosowanych w tego typu aparatach."

  • 0

    22.  2010-11-05 22:25:58

    Co oznacza video "jakości" HD? Jeśli to ma oznaczać ROZDZIELCZOŚĆ formatu 720 to gratuluje używania za każdym razem "jakości" HD. Kpina maksymalna.

  • 0

    23.  2010-11-05 22:41:43

    Hose: "jakość HD" to nie tylko rozdzielczość, ale i odpowiedni kodek oraz bitrate.

  • 0

    28. ~  2010-11-07 19:07:04  host: p14-06.opera-mini.net

    27 dobrze słyszałeś bo winne są wadliwe końcówki mocy które się psują. Ale nie przejmuj się bo ta końcówka sama potrafi się naprawić jeśli zmienisz operatora.

Dodaj swoją opinię