Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ruszyła przedsprzedaż smartfonów Microsoft Lumia 640

Ruszyła przedsprzedaż smartfonów Microsoft Lumia 640

LuiN 6 Marca 2015 18:35

14 5

W Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii ruszyła przedsprzedaż smartfonu Microsoft Lumia 640. Ceny są bardzo zróżnicowane.

microsoft lumia 640 lte lumia 640 lumia 640 lumia 640

Najtaniej jest w Niemczech, gdzie telefon kosztuje zaledwie 159 euro, Francuzi dostaną nową propozycję Microsoftu za 179 euro, a Brytyjczycy za 169,99 funtów, czyli aż 236 euro.




We wszystkich przypadkach mowa jest o urządzeniach z jednym gniazdem karty SIM i łącznością LTE. Microsoft Lumia 640 zapowiedziana została w marcu i do zaoferowania ma 5-calowy ekran HD (720 x 1280 pikseli, IPS LCD, Gorilla Glass 3), czterordzeniowego Snapdragona 400 (1,2 GHz), grafikę Adreno 305, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, łączność HSPA+ (pobieranie do 42,2 Mb/s) i LTE Cat 4 (150/50 Mb/s), główny aparat 5 Mpix z diodową lampą (filmy FullHD), przedni aparat 1 Mpix (filmy HD), Bluetooth 4.0, GPS, GLONASS, Beidou, radio FM i litowo-jonowy akumulator o pojemności 2500 mAh. Telefony do sprzedaży trafią z fabrycznie zainstalowanym Windows Phone 8.1 Lumia Denim, który później zostanie zaktualizowany do Windowsa 10.

Wysyłka sprzętu ruszy 7 kwietnia w Wielkiej Brytanii, natomiast w Niemczech i Francji 16 kwietnia. Na polskiej stronie sklepu Microsoftu póki co nowych Lumii nie widać.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: GSMArena, Microsoft, wł     

Dodaj do:

Tagi: microsoft | microsoft lumia 640

w sumie: 38
  • 0

    20. ~iop  2015-03-07 11:14:53  host: 88-199-80-96.tktelekom.pl

    Zapomniałem dodać, że płatność kartą lub paypal

  • 0

    21. ~AAA  2015-03-07 12:39:32  host: 91-233-115-102.dg-net.pl

    Ten nibysmartfon nie powinien kosztować więcej niż 300 zł. A tu cena z kosmosu, a "wnętrzności" z muzeum ;-)

  • 0

    22.  2015-03-07 13:29:47

    @21 jasne. Zobacz np na cenę LG G3s a specyfikacja taka sama

  • 0

    23. ~skalarek  2015-03-07 13:51:30  host: static-46-238-243-121.awacom.net

    No dobra można to zrozumieć jeśli uznamy linię produktów sygnowanych pod logo MS: 435->532->535->640. Wtedy Snapdragon 400 jest postępem w stosunku do Snapdragona 200...

  • 0

    24.  2015-03-07 16:39:11

    lumia 640 w tej samej cenie co lumia 735. Lepiej opłaca się kupić l735. Lepszy wyświetlacz, aparaty, dźwięk tylko brak glance

  • 0

    25.  2015-03-07 17:05:59

    Ramki grubsze niz zona prezydenta :)

  • 0

    26. ~mm  2015-03-07 17:37:17  host: user-94-254-193-17.play-internet.pl

    Ciekawa różnica między UK a innymi krajami. W dobie Internetu i gwarancji europejskich nie ma chyba przeciwskazań do zamówień w innym kraju ue. Telefon przy pierwszym uruchomieniu i tak się zapyta w jakim języku chcemy mieć system więc na co dzień nie będzie żadnej różnicy czy kupiony w sklepie w swoim kraju czy na drugim końcu ue...

  • 1

    27. ~uczesienabledachinnych  2015-03-07 18:02:46  host: 85-222-110-28.dynamic.chello.pl

    Ciekawe czy dotyk będzie działać normalnie. Znajomy ma 535 i już nigdy więcej nie popełni zakupu telefonu od Microsoftu

  • 0

    28. ~kiuj  2015-03-08 02:12:26  host: user-94-254-198-224.play-internet.pl

    Co Wam przeszkadzaja ramki?!

  • 1

    29. ~  2015-03-08 11:19:01  host: user-109-243-2-175.play-internet.pl

    "Dziś prawdziwych Nokii już nie ma".

  • 0

    31. ~do 27 ~~  2015-03-08 19:42:36  host: 88-199-232-98.tktelekom.pl

    A co takiego jest z Lumia 535 nie tak ?

  • 0

    32. ~pabloki  2015-03-08 19:52:42  host: 46.204.224.244.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @31 ponoć dotyk szwankował w chłodzie ale to chyba już poprawiono.

    A przy okazji co myślicie o 535?

  • 1

    33. ~do 31  2015-03-08 22:44:23  host: google-proxy-66-249-81-232.google.com

    Telefon żyje własnym życiem. Więcej info google ci poda. Aktualizacja wcale nie pomogła. Trzy razy serwis i zwrot gotówki go czeka.

  • 0

    34. ~AZetka  2015-03-09 09:47:54  host: 81.219.84.18

    Jeśli dadzą dobrą ofertę abonamentową mi do tego, to to wezmę, a jak nie dadzą to nie. Taki telefon to już powinien mieć nielimitowane wszystko - internet, baterię i rozmowy oczywiscie w standardzie HighDefinizione, zeby słyszec sie dobrze, no chyba, że ktoś ma inny telefon to tamta strona nie bedzie miała highpołączenia, a wiec będzie słabo. Ciekawe jaką lumia da ofertę abonamentową?

  • 0

    35. ~darek  2015-03-09 13:01:30  host: elf.4web.pl

    co wy z tymi parametrami tak ciągle??? 640 i 640xl są to dobre smartfony za niewielkie pieniądze - jak można tak powiedzieć. LG G3S ha ha ha kiedyś miałem to wziąć bo byłem napalony na ten model i co...... teraz mam lumie 735 , syn ma 1320 a ja zamierzam wymienić na 640xl Można nie wieżyc ale 1320 chodzi już rok i nie zawiesila się ani razu - wszystko działa szybko i stabilnie, rewelacyjne mapy na cały świat- sprawdzone po Europie i działają idealnie. I parametry w zupełności wystarczają.
    640xl ma lepszy procesor bo mniej prądożerny a że taktowany 1200 w zupełności to wystarczy. tego nie da się wykorzystać w codziennym użytkowaniu. 535 tez ma ten sam i chodzi bardzo ładnie.
    telefony które mają windowsa sa tak dobrane aby się to nie zawieszało - poza tym windows nie da się zainstalować na telefonie o słabszych parametrach a android tak Dlatego z czasem tak się narzeka na androida że się wiesza i resetuje bo na każdym telefonie można to zainstalować a jak będzie to chodzić to już nie problem producenta tylko nabywcy.

  • 0

    36. ~darek  2015-03-09 13:01:36  host: elf.4web.pl

    co wy z tymi parametrami tak ciągle??? 640 i 640xl są to dobre smartfony za niewielkie pieniądze - jak można tak powiedzieć. LG G3S ha ha ha kiedyś miałem to wziąć bo byłem napalony na ten model i co...... teraz mam lumie 735 , syn ma 1320 a ja zamierzam wymienić na 640xl Można nie wieżyc ale 1320 chodzi już rok i nie zawiesila się ani razu - wszystko działa szybko i stabilnie, rewelacyjne mapy na cały świat- sprawdzone po Europie i działają idealnie. I parametry w zupełności wystarczają.
    640xl ma lepszy procesor bo mniej prądożerny a że taktowany 1200 w zupełności to wystarczy. tego nie da się wykorzystać w codziennym użytkowaniu. 535 tez ma ten sam i chodzi bardzo ładnie.
    telefony które mają windowsa sa tak dobrane aby się to nie zawieszało - poza tym windows nie da się zainstalować na telefonie o słabszych parametrach a android tak Dlatego z czasem tak się narzeka na androida że się wiesza i resetuje bo na każdym telefonie można to zainstalować a jak będzie to chodzić to już nie problem producenta tylko nabywcy.

  • 0

    37.  2015-03-09 14:16:29

    też mam 735 i wiem że lumia wymiata, androida nie zastąpi ale każdy z nich ma braki więc jako 2 telefony w kieszeni i jeden lumia a drugi andek świetnie się uzupełniają i gorąco polecam posiadanie obu

  • 0

    38. ~Nick  2015-03-13 07:05:36  host: 095160003059.lomza.vectranet.pl

    Trzeba mieć duże kieszenie żeby nosić w nich takie dwie "cegły"

  • 0

    39. ~Partyzant  2015-03-15 17:27:05  host: apn-46-77-124-68.dynamic.gprs.plus.pl

    W Polsce można sie spodziewać na wiosnę 2016....

  • 0

    40. ~rty  2015-04-13 22:31:24  host: 88-199-80-132.tktelekom.pl

    Oficjalnie w Niemczech wysyłka miała ruszyć 16-04. Ja swoją otrzymałem 10-04. Wysłana z Holandii 2-04. Miła niespodzianka - telefon dual-sim!

Dodaj swoją opinię