Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ruszyła przedsprzedaż Nokii N9 [wideo]

Ruszyła przedsprzedaż Nokii N9 [wideo]

LuiN 5 Września 2011 09:40

0 0

nokia n9 Na stronie internetowej sklepu RTV-Euro-AGD ruszyła właśnie przedsprzedaż pierwszego i prawdopodobnie ostatniego telefonu Nokii z systemem MeeGo - modelu Nokia N9.

O tym, że ostatecznie MeeGo stał się ślepą gałęzią ewolucji smartfonów Nokii szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. MeeGo to system operacyjny będący rozwinięciem debianowej platformy Maemo, pojawiającej się od kilku lat w tabletach Nokii, a ostatnio w Nokii N900 (która w sumie bardziej jest miniaturowym tabletem niż telefonem).

Za pomocą MeeGo, tworzonego we współpracy z Intelem, Nokia chciała nieco odskoczyć od tabletowych korzeni platformy i stworzyć telefon z bardzo wydajnym wnętrzem, ale też z uproszczonym, intuicyjnym interfejsem. Telefon, który nie ustępuje prostotą obsługi iOS czy Windows Phone 7, ale z bardziej widowiskowym "przesuwanym" menu.

W efekcie powstała intrygująca Nokia N9 - telefon pod wieloma względami wyjątkowy i aż szkoda, że ostatni z linuksowej serii producenta. Na wszelkie pytania dotyczące telefonu odpowiada w poniższych filmach Łukasz Pilarczyk z Nokia Poland.








Na koniec trochę o cenach. Telefon zgodnie z zapowiedziami producenta dostępny ma być na rynku od połowy września. W sklepach Euro ruszyła właśnie jego przedsprzedaż - za urządzenie w wersji z 16 GB pamięci zapłacić trzeba 2399 zł, z kolei wariant z 64 GB pamięci kosztuje 2699 zł. Wybierając wariant urządzenia warto pamiętać, że N9 pozbawiona jest gniazda kart pamięci.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • -1

    11. ~3m  2011-09-05 12:06:45  host: rtr-0-62.interkar.pl

    Ok, może nie do końca średnia, ale cena zdecydowanie zaporowa. Wersja 64GB powinna być tańsza niż taki SGS2, 16gb za jakieś 1500zł, wtedy ten produkt miałby jakiekolwiek szanse. Nokia chyba celowo chce pokazać, ze Meego to klapa, bo nikt rozsądny nie da za ten telefon tyle...

  • 0

    12. ~Edi  2011-09-05 12:09:01  host: nattr.pikonet.pl

    Noiby dlaczego miałaby być tańsza od mulącego Szajsunga?

  • 0

    14.  2011-09-05 12:17:10

    mulącego? rozwiń proszę. Nic w sgs2 nie muli, nawet jak się ma zainstalowanych 300 aplikacji.Trochę nieporęczny i grzeje sie, ale nie muli. moze masz jakis wadliwy egzemplarz?

  • 0

    15.  2011-09-05 12:22:46

    @14 ja myślę, że on nie ma żadnego egzemplarza. Co więcej - pewnie nawet żadnego nie widział na żywo. Nie zapominaj, że większość osób tutaj pisze, że testują od roku telefony, które jeszcze nie weszły do sprzedaży.

  • 1

    16. ~Edi  2011-09-05 12:31:22  host: nattr.pikonet.pl

    Muli już na ekranach z listą programów, o stronach internetowych nie wspominając. http://html5test.com/results-mobile.html

  • 0

    17. ~3m  2011-09-05 12:36:31  host: rtr-0-62.interkar.pl

    Edi? Ale wiesz to z własnego doświadczenia? Po co zapodajesz linki? Owszem, czasem mam wrazenie, ze brak akceleracji wpływa negatywnie na płynność przy przewijaniu list, ale oprócz tego wszystko jest tu i teraz. Rozumiem, że ważniejszy ma być dla mnie wynik jakiegoś testu niż własne odczucia z użytkowania.

  • 2

    18. ~3m  2011-09-05 12:39:29  host: rtr-0-62.interkar.pl

    A swoją drogą, to naprawde bardzo żal Meego. Czysty linux jest z pewnością wydajniejszy od Wszystkich innych komórkowych oesów, no ale wyszło jak wyszło:( Tyle tylko, że ta specyfikacja naprawdę bardzo odstaje od współczesnych highendów:(

  • 3

    19. ~Raphael  2011-09-05 12:46:57  host: 93.166.121.107

    do tytanowy_janusz: może i masz rację, ale nie zapominaj, że większość osób jarająca się SGS II (w tym niejaki 3m) również go na żywo nie widziała, nie mówiąc o tym żeby go mieć w ręku i sprawdzić w działaniu - podniecają się jak dzieci tylko suchymi danymi o: wypasionym procku, fajnym ekraniku... itp. Do tego dochodzi jeszcze panująca - głównie wśród małolatów - moda na tendencyjne wychwalanie Androida, "bo taki kolorowy, megaśny i w ogóle jest cool..." No i się okazuje, że polskie gimnazja i podstawówki są najlepiej na świecie "uzbrojone" w mobilne gadżety, bo prawie każdy dzieciak ma tam wypasionego smartfona za około 2000 zł...! No przynajmniej tak piszą... ;-)

  • 0

    20.  2011-09-05 12:47:22

    @18 wydajnością nie odstaje, więc nie wiem za czym płaczesz.

  • 0

    21.  2011-09-05 12:49:29

    Mam pytanie. Chciałem kupić ten telefon ale cena jest dla mnie zaporowa. Szukam alternatywy. Podoba mi się to że N9 odtwarza wszystkie pliki wideo bez konwersji. Jaki inny telefon to potrafi?

  • 0

    22. ~  2011-09-05 13:09:10  host: user-31-175-228-107.play-internet.pl

    Aż się łezka w oku kręci;-) Ten telefon może mieć kiedyś niezłą wartość kolekcjonerską;-) Szkoda tylko, że nie zdecydowali się na gniazdo kart pamięci. Z tego względu bardziej sensowna byłaby (droższa o 300zł niestety) wersja 64GB. Ciekaw jestem również jak się będą zmieniać ceny N9. Gdyby cenowo zeszła do poziomu SGS2 to myślę, że byłaby rozchwytywana jak ciepłe bułeczki;-) (choć nie wiadomo czy tak nie będzie i przy obecnej cenie). Gdybym się miał decydować jeszcze na jakąś Nokię to byłby to chyba jedyny model. Zobaczymy;-)

  • 0

    23. ~Edi  2011-09-05 13:27:23  host: nattr.pikonet.pl

    @3m - miałem z nim do czynienia, muli jak to Android, ma tandetną i wyginającą się obudowę, kiepski wyświetlacz z cukierkowymi kolorami i niską rozdzielczością, krótko działa na baterii itd. MeeGo nie ma co żałować, bo LG i ZTE zapowiedziały telefony z wersją 1.3 na 4 kwartał. A specyfikacja to nie wszystko, liczy się szybkość działania w praktyce. I wie to chyba każdy odkąd pecet z czterordzeniowym procesorem uruchamia się 40 s, a mak z dwurdzeniowym w 15 sekund.

  • 0

    24. ~zbyszek  2011-09-05 18:04:17  host: 93-186-23-80.rdns.blackberry.net

    To nokia miala tablety??

  • 0

    25.  2011-09-05 18:24:18

    @24 3 modele. W czasach kiedy w Apple nikt o iPadzie nie myślał.

  • 0

    26. ~nicki  2011-09-06 00:22:44  host: dslb-178-003-054-183.pools.arcor-ip.net

    dotyka sie interface telefonu a nie urzytkownika ! On ma telefon w reku , on jest urzytkownikem a interface urzytkownika to jest jego skura (palce) itd.

  • -1

    27. ~  2011-09-06 08:22:42  host: 212.160.172.70

    ja mam i9100 i dementuję wszystkie plotki, jedyne co ma lepsze n9 to multitasking i na tym przewaga się kończy a dla posiadaczy polecam phonemypc nawet papież mówi że masakra

  • 1

    28.  2011-09-06 08:32:37

    @27 a masz N9, że porównanie robisz?

  • 0

    29. ~  2011-09-06 08:52:47  host: 212.160.172.70

    mam youtuba i mi starczy nie mowie ze sprzet jest zly wrecz przeciwnie jest to najlepszy model nokii i lepszej nie wypuszcza, chodzi mi oczywiscie o system ale ustaepuje w szybkosci a tu tylko o to sie rozchodzi (hardware) kocham miec swiadomosc ze jak wyjda aplikacje ktore w koncu kaza mu pomyslec rootuje mojego klocka i krece do 2 x 1.8

  • 0

    30.  2011-09-06 14:41:56

    @29 filmy to jednak nie jest miarodajne źródło informacji.

  • 0

    31. ~Tomek  2011-09-19 23:46:07  host: public121646.xdsl.centertel.pl

    STRASZNA szkoda ze nie wrzucili tego systemu juz do N8. Wtedy byliby na wygranej pozycji. Poczytajcie http://www.engadget.com/2011/06/21/nokia-n9-first-hands-on/

Dodaj swoją opinię